Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tojáshéj a kajába?

Tojáshéj a kajába?

Figyelt kérdés

Fél éves német boxer kutyusom van! Tanácsolták, hogy keverjek a kajájába tojáshéjat kiszárítva és porrá törve!

Egyik ismerősömnek megemlítettem,hogy adok majd a kutyusnak tojáshéjat, erre ő azt mondta,hogy csak ritkán és mértékkel! Érdekelne, hogy kb. milyen rendszerességgel és mennyi tojáshéjat adhatok neki? Ha egyáltalán kaphat! Nem kaphat tőle valami betegséget?


2012. febr. 19. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tápot adsz neki? Ha prémium vagy szuperprémium táp, akkor nem szükséges. Viszont ha ezek mellett nem látod szép fényesnek a szőrét, akkor érdemes tápot váltani!

Kaphat egyébként tojáshéjat, úgy tudom heti 1x szoktak adni azok, akik külön főznek a kutyájukra.

2012. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Prémium tápot kap,de emellett mindig kap kiegészítésként mást is. Főleg húst, és rizst, tésztát is a szénhidrát miatt.

Én is így tudtam,heti egyszer 2-3 tojásnak a héját adom neki. Akkor ez az adag elég is lesz neki-majd ha nehezebb és idősebb lesz akkor 4-5


Nagyon fényes és selymes, puha a szőre.

Úgy veszem észre,hogy eléggé hullik neki, de ilyen már pici korától és legutóbb a doki sem vett észre semmi bajt ezzel kapcsolatban, azt mondta,hogy normális, főleg nála mert épp vedli a kölyök szőrt és ugye a téli-nyári vedlés is megvolt kicsit erőteljesebben a decemberi jó idő miatt!

Köszönöm A válaszod, ment a zöld gomb!

2012. febr. 19. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Értem :)

A vedlés kapcsán javaslom a furminátort, hihetetlenül jó kefe, kicsit borsos az ára, de hihetetlenül sok szőrt ki lehet vele szedni, olyat is, ami már kilazult, de még egy sima kefével nem jönne ki - persze ez nem fájdalmas a kutyának.

Nézd meg a videót:

[link]


Ill. épp tegnap olvastam egy hozzászólást, hogy az élesztő is segíti a gyorsabb vedlést, de hogy hogyan-mennyit kell neki adni, azt nem tudom sajnos.

2012. febr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

a furminátorról már hallottam.

engem az élesztőről is lebeszéltek. sőt óvva intettek, hogy nehogy adjak neki,azt nem tudom miért!

meg azt hogy kamutenyésztők adják a kutyának az élesztőt mint akik csak tésztát etetnek velük. h szebbek legyenek de semmi tápanyag

2012. febr. 19. 22:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát én a papagájomnak adtam a kajájába, nem kutyának :-)Errről hallottam, de hogy kutyának is, arról már nem.
2012. febr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!