Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya nevelhető a...

Melyik kutya nevelhető a legkönnyebben?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy melyik fajta kutya nevelhető a legkönnyebben? Nagytestű kutyákról szeretnék legfőképpen információkat kapni. Nem kell, hogy mindenféle trükköket tudjon, csak az alap dolgokat végezze el. Fekszik, Ül, Gyere ide, stb. Valamint, hogy az első felszólításra reagáljon bármilyen helyzetben. Milyen nevelési technika az, amivel ez elérhetném?
2012. febr. 19. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Nagy testű kutyákból a Golden retrievert vagy Labrador retrievert ajánlom, ők viszonylag könnyen nevelhetők:)
2012. febr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Ma sétáltam a parkban, és találkoztam egy gazdival akinek a kutyája nyakörvén valami kb. 3x3 cm-es dolog volt. Megkérdeztem mi az, és azt mondta, hogy valami elektromos jelzést küld a kutyának. Ilyet hol lehet beszerezni, ill. ez mennyire megbízható? Mennyibe kerül egy ilyen?

2012. febr. 19. 23:07
 3/4 anonim ***** válasza:

A könnyen taníthatók közé tartozik pl. a német juhász, a dobermann, a retrieverek, a vizslák stb. De attól, hogy egy kutya német juhász, még nincs rá garancia, hogy pöccintésre reagálni fog! Ez már rajtad múlik. A lényeg, hogy egészen kicsi (8hetes) kortól, nagyon következetesen neveld a kutyádat, és ha valamire utasítod, követeld is meg, hogy végrehajtsa. Ez megoldható erőszakmentesen is, sőt ma már ezek a módszerek számítanak korszerűnek: a klikker, a tükör-módszer meg társaik. A kutyák hamarabb tanulnak a dicséretből, mint a büntetésből.

Tehát a csodatechnika lényege a türelem és a következetesség. :)

2012. febr. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Elektromos nyakörv. Azok használják, akik bénák a kutyaneveléshez.
2012. febr. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!