Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy nevezik azt a készüléket,...

Hogy nevezik azt a készüléket, ami a kutya nyakörvén van, és elektromos impulzust küld a kutyának, ha megnyomok egy távkapcsolót?

Figyelt kérdés

Ha nem figyel a gazdájára a kutya, mert túlságosan belefeledkezik a játékba egy másik kutyával akkor szoktak ilyet használni ha jól tudom. Ez egy elektromos impulzust küld a kutyának, ha megnyomom a távkapcsolót. Hogy nevezik ezt? Mennyire hatásos? Mennyibe kerül egy ilyen? Hol lehet megvásárolni Győr környékén?


Vannak ilyennel kapcsolatban tapasztalatok?


2012. febr. 19. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:

De be vagy indulva erre a 3x3cm-es szarra...:)

Előbb is te írtál róla?

2012. febr. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Ilyet azok használnak, akik nem tudnak kutyát nevelni normális módszerekkel.
2012. febr. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
remélem, h ez az "elektromos impulzus" nem enyhe áramütést, hanem vmiféle rezgést, vibrálást takar. ebben az esetben viszont a kutya jó eséllyel hozzászokik majd és ugyanúgy tojni fog rá, mint a te hívó szavadra. olvastam az előző kérdésedet is. egy könnyen nevelhető kutyát szeretnél, 3x3 cm-es extrákkal... ha semmit nem bízol magadra, csupán a kutya fajtájában és a technikában bízol, akkor inkább ne válj gazdivá.
2012. febr. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
amiről te beszélsz elektromos nyakörvnek hivják, és az egy kiképzési eszköz. Sportkutyáknál, vadászkutyáknál, ill. szolgálati kutyáknál használják. De nem arra, hogy játék közben figyeljen rád a kutya.
2012. febr. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez a cucc elsősorban olyan gazdáknak való, akik nem bírnak a kutyájukkal vagy nem bíznak benne. Mint a szöges nyakörv. Tapasztalt kiképző kezében, egyszeri használattal eredményt lehet vele elérni, de amatőröknél csak a kutya bőrét vastagítja, emeli az ingerküszöbét, és/vagy kínozza. A múltkor láttam egy magyar vizsla szukát, fuldokolva húzott, a befelé fordított szöges nyakörv ellenére. Szóval ezek a "csodaszerek" se csodaszerek ám, minden a gazdán múlik.

Az elektromos nyakörv egy fájdalmas áramütést ad a kutyának, ha a gazda megnyom egy gombot. Akkor szokták használni, ha kis energiabefektetéssel, szűk határidőre látványos eredményt akarnak elérni. Amatőröknek viszont szerintem nagyon nem ajánlott, mert rosszul használva kimeríti az állatkínzás fogalmát.

Mellesleg ha egy kutya eldöntötte, hogy világgá rohan, akkor nyomkodhatsz bármilyen gombot, világgá rohan.

A tanítást a neveléssel egybekötve kicsi kölyök korban kell kezdeni, naponta gyakoroltatni a behívást, és nem fél évesen először elengedni a parkban, amikor persze hogy elmegy a hormonjai után.


Dióhéjban: ne vegyél ilyet, kivéve, ha már minden egyéb lehetséges ütőkártyádat kijátszottad, meg a kutyaiskolai kiképzőkét is, és a kutya még mindig ön- és közveszélyes.

2012. febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennyi hülyeséget összehordani, már ne is haragudjatok. Amiről a kérdező ír arra szolgál, hogy siket kutyákat is be lehessen hívni akár 100%ban. Nem áramot vezet a kutyába, hanem rezeg, így tudja a kutyus, hogy a gazdi hívja őt, mivel hallani nem hall. Az árát pontosan nem tudom, 30eFt körül van, de ha rákeresel a neten, valahol le van írva, hogyan lehet régi mobilból ilyet készíteni házilag, a rezgő akármicsodáját használva. Bocs, de nem vagyok valami műszaki zseni. De arra, hogy nem figyel rád a kutyád, nem ez a megoldás. Sok tanulás és gyakorlás!
2012. febr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elektromos nyakörvnek hívják, de nem figyelemfelkeltésre jó. Arra ott a hangod. És marha drága. Tudom, hogy egyszerűnek tűnik venni egy "távirányítót" a kutyához, de nem az, szakember felügyelete nélkül ne használd, mert képes felesleges fájdalmat okozni a kutyának.
2012. febr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!