Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elől, hátul vagy oldalt megy...

Elől, hátul vagy oldalt megy a kutyusotok, ha pórázon vezetitek?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy mindegyik jelent is valamit. Leírnátok, hogy mit? Tényleg ha elől megy, akkor ő érzi magát falkavezérnek, ha hátul akkor te vagy a főnök. Ebből mennyi igaz? Illetve ha oldalt megy az is jelent valamit?

2012. febr. 20. 19:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Oldalt, mert az a kívánatos a sétáltatási pórázfegyelemnél. Ha szűk a hely, akkor én megyek előre és ő szorosan a nyomomban követ.
2012. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Az a helyes, ha oldalt megy a kutya, ha elöl megy az még nem jelenti önmagában azt, hogy falkavezérnek gondolja magát, ha húz, nem engedelmeskedik, akkor már igen. Ha meg hátul, a gazdája mögött megy a kutya az valószínűleg fél.
2012. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

húz mint az állat! :)

ha mögötted megy vagy fél vagy fáradt

2012. febr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%

elől megy akkor magát érzi falkavezérnek, ami nem jó!

hátul és oldalt az a normális elfogadja hogy te vagy a falkavezér és ő a követő , illetve ha oldalt látod hogy megy a kutya laza pórázon az a fegyelmezett kutyát is jelenti


nekem mindig mellettem jön laza pórázon ,de ha keskeny az út és jönnek mások akkor mögöttem jön, mindenki csodálkozik hogy én mért nem flexivel sétáltatom maxra kiengedve,ilyenkor mondom mert az én kutyám jól nevelt és fegyelmezett, bichon kutyám van egyébként :)

2012. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
az enyém többnyire oldalt megy, kerítés, fal mellett szeret a legjobban menni. azt mondják, ennek az az oka, hogy ilyenkor arról az oldalról védve van. nem jöhet onnan semmi, nem érheti támadás. a másik oldalán pedig én megyek, az is védelem. ezt szereti a legjobban. ha valami számára érdekeset lát akkor előttem megy, ez nálam megengedett, de nem húzhat soha, az én tempómban haladunk. mögöttem inkább akkor, ha elfáradt, így jelzi, h lassítsunk. ha pedig fél, akkor szorosan a lábam mellett megy, illetve ha állunk, beül a két lábam közé
2012. febr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Ivett666 válasza:
52%
A bal oldaladon kell hogy menjen melletted. Ha előre megy vagy siet, vagy nem is érdekli, hogy te is ott vagy. Ha lemarad, fáradt, fél, vagy csak egyszerűen lusta természetű. Azért jó ha melletted megy, mert akkor mindketten látjátok egymást. Ha előre siet ő nem lát téged, ha hátul van, akkor meg te nem látod őt és úgy nincs megfelelő kontaktus.
2012. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem KELL, hogy a bal oldalon menjen. Max, ha kiállításra is jársz vele, mivel ott az óra járásával ellenkező irányban kell menni, a bíró pedig a ring közepén van.
2012. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nálam általában elől megy, de abszolút nem húz, vissza vissza is szokott nézni, hogy mi a helyzet velem. :D Ha nem engedem ki a flexit akkor mellettem megy, szorosan a lábamnál, talán egy picit picit le is maradva. De nem félős kutyus, nem is szokott fáradt lenni olyankor, azt inkább séta után.:) Hallottam, ha így megy, szorosan láb mellett, inkább hátul, mint elől (de nem is a hátunk mögött) az a hűséget is jelenti. Ez jelenthet valamit?
2012. febr. 20. 19:44
 9/18 A kérdező kommentje:
rosszul fejeztem ki magam: Lehet ebben igazság? :D
2012. febr. 20. 19:44
 10/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az előző kutyámat arra nevelte a korábbi gazdája, hogy mögötte menjen, ezért egész sétán mögöttem ballagott, amit nagyon utáltam, mivel nem láttam...egy ismerős német juhásza vette rá, hogy mozduljon ki a hátsómból, én pedig mindig ráerősítettem, hogy előttem ment. Ez így volt pórázon és szabadon is. Amikor ez már természetes volt, akkor vezettük be, hogy pórázon alapesetben mellettem jött, de engedéllyel mehetett előttem is. Amikor flexivel sétáltattam, akkor külön meg kellett tanítani arra, hogy húzza ki az x métert és nyugodtan intézze el a dolgát.


Mostani kutyámat, miután kihoztam menhelyről 3 éve, flexivel kezdtem sétáltatni, és majd átestem rajta, mert pont előttem szerencsétlenkedett. Az első 1-2 napban flexin megszokta, hogy mehet amerre akar, aztán inkább elengedtem szabadon biztonságos helyen, és utána már fix pórázon vittem bal oldalamon. Annyira megszokta ezt, hogy őt is külön rá kellett venni, hogy pórázon is intézze dolgát, és hogy néha mehet bizony előttem is.

Tehát alapesetben bal lábnál jön laza pórázon, engedéllyel mehet szimatolni, kérésre dolgát intézni. Ilyenkor előttem is mehet, de ha el kezd vontatni egy fához, akkor megállok, bejön láb mellé, és aztán laza pórázon megyünk oda :D

A flexis sétára őt is meg kellett tanítani újra. Ezzel is láb mellet jön, de engedéllyel kihasználhatja a teljes 8 métert.

Illetve ha huzamosabb ideig pórázon kell lennie, akkor engedéllyel mehet össze-vissza pórázon, akár kicsit feszülhet is, ilyenkor van, hogy követem, tehát a kutya vezet. Pl. most hétvégén a Fehován volt ez, hogy a tumultusban láb mellett jött egész nap, de a ritkább részeken engedtem, hadd menjen előttem és arra mentünk, amerre ő szeretett volna. Nem akartam egész nap láb mellett kullogásra kényszeríteni. Ettől még szót fogadott, tudja, ki a főnök...ha észre veszem, hogy kezd lanyhulni a figyelme, akkor a póráz nélküli futások helyébe sok-sok pórázszabállyal történő séta lép :)

2012. febr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!