Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elől, hátul vagy oldalt megy...

Elől, hátul vagy oldalt megy a kutyusotok, ha pórázon vezetitek?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy mindegyik jelent is valamit. Leírnátok, hogy mit? Tényleg ha elől megy, akkor ő érzi magát falkavezérnek, ha hátul akkor te vagy a főnök. Ebből mennyi igaz? Illetve ha oldalt megy az is jelent valamit?

2012. febr. 20. 19:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek önmagukban nem jelentenek semmit. Különféle okokból lehet különféle helyeken a kutya. Például félelemből mehet mögéd vagy tapadhat melléd is, ha bízik abban, hogy te megvéded, de mehet eléd is, mert ő akar megvédeni. Ugyanúgy egy magabiztos kutya mehet elöl, mert megengedték neki, mehet melletted, meg sokat gyakoroltál vele lábnál követést és megszokta, vagy mehet mögötted, mert épp nincs jobb dolga.

Ha elöl húz és hisztizik és nem figyel a kutya, az persze elég egyértelmű, ahogy az is, ha mögötted kullog fülét-farkát behúzva, és minden neszre összerezzen. Szóval figyelni kell a helyzetet és a kutya testbeszédét, akkor lehet pontosan megmondani, hogy miért van épp ott, ahol.

2012. febr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ja, mondjuk igaz igaz, köszi 79%!:)
2012. febr. 21. 08:05
 13/18 A kérdező kommentje:
.. És persze köszi, mindenki!:)
2012. febr. 21. 08:06
 14/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kedves 11-es!


Te fogalmaztad meg legjobban a lényeget, gratula! Klasszul megmondtad :) Én mindig kisregényeket írok :D

2012. febr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
összevissza megy
2012. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kedves 15-ös!

Ez az "összevissza" mit jelent pontosan? Hogy kérésre-engedélyre adott helyen megy, tehát kérésre melletted-mögötted, engedélyre előtted...vagy hogy állandóan cikázik minden oldalra, előre-hátra?


Ma a Hungexpón bemutatóztunk, itt kimondottan engedtem, hogy húzza kicsit a pórázt, menjen, amerre szeretne. Néha neki is jár a szabad akarat :D (Naná, hogy a kolbászos-szalonnás standnál kötöttünk ki :D)

2012. márc. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves 16-os.

Csak annyit tudtam neki megtanítani, hogy ne húzza a pórázt. Ezen kívül mindig cikázik, eegyszer a jobb oldalon megy, aztán átmegy a másik oldalra, aztán elôrébb megy, mint egy kölyök kutyus, pedig már nem kölyök. Séta közben inkább azzal van elfoglalva, hogy engem invitáljon simogatásra. Szerintem az én kutyám esetében nem jelent ez semmi különöset. Nekem annyira nem is fontos, hogy hol sétál, csak az, hogy maradjon mellettem, ne húzzon és fôleg akkor ne, ha másik kutyát lát.

2012. márc. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Így teljesen jó, ha nem húzza a pórázt, és Neked nem probléma, hogy cikázik :)

A kutyám menhelyről kikerülve cikázott előttem-mellettem, majdnem többször átestem rajta :D Hamar megtanulta, hol a helye pórázon

2012. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!