Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan folyik a tenyészszemle...

Hogyan folyik a tenyészszemle abban az esetben ha B törzskönyv a cél?

Figyelt kérdés
Van egy mudim akinek nincs törzskönyve, viszont ismerjük anyai ágon a felmenőit, csonka farkú és fekete. Azért szeretnék neki B törzskönyvet, mert munkaversenyeznénk, de sajnos tapasztaltuk, hogy ha nincs törzskönyv akkor nem veheti át a díjat. Egyébként már találkoztunk olyan bíróval aki tenyésztésbe vonta volna és sok más hozzértő is ajánlotta. Egy hibája van, hogy a alul a fogai pont felsők előtt vannak. Tehát hibás a harapása. De ettől még lehet mudi, és nem tenyészteni szeretnék vele. Hogy folyik egy ilyen tenyészszemle?
2009. jún. 5. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

B-s törzskönyvet csak az a kutya kaphat akit nagyon szeretnének bevonni a tenyésztésbe, mert fajtája kitünö példánya (vagy olyan különleges szinű, ritka egyed), azonban a hátraharapás (mint minden foghiba) olyan hiba, ami kizárja öt a tenyésztésből.

Probáld meg megszerezni a törzskönyvet, de ne keseredj el ha nem sikerül.

Hivd fel vagy a fajtaklubbot vagy a meoe-t, segiteni fognak mi a pontos eljárás.

2009. jún. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Érdekes nekünk sokan mondták, a verseny bírójától kezdve, tenyésztőig, hogy csináltassak neki a VERSENY miatt, és nem a tenyésztés miatt, de akkor felhívom őket... Tenyészteni nem akarom. Csak nagyon tehetséges.
2009. jún. 5. 15:23
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy vettem észre, hogya csonka farkat is kifejezettem keresik a tenyésztők.
2009. jún. 5. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ha ez igy van akkor az jó indok lehet miért kell öt a tenyésztésbe bevonni :)

hát, kiváncsi vagyok ... sok sikert :)

2009. jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként biztos, hogy örökölte ezt, de szerintem én is hibás vagyok, mert pár hetes korában annyira szeretett rongyozni, hogy nem lehetett levakarni róla, és lógott rajta még a lvegőben is. :S
2009. jún. 5. 15:32
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
á a harapás hiba az nem a rongyozástól van az öröklött
2009. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy öröklött, de lehet rajta rontani, a nagyon kicsi korában csinálom...
2009. jún. 5. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!