Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit gondoltok arról hogy...

Ti mit gondoltok arról hogy lelőnék a kóbor kutyákat?

Figyelt kérdés

2012. febr. 21. 18:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%
A kutyának otthon a heje. Aki ezt nem tartja be az magára vessen. Az elkóborolt kutya veszélyes ezért le kell lőni.
2012. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Mailerdeamon ***** válasza:
Én messze nem tartom jelentős veszélynek azt az egy-két kóborkutyát ami kinn csatangol a mezőn. Többségük vadat úgysem tud fogni. Jobb helyeken befogják az ilyet, már ha tud róla a helyi állatvédő csapat és veszi a fáradtságot, ha meg nem, akkor kilövi a vadász. Neki ez a dolga és ez ebben az országban nem egyhamar fog megváltozni.
2012. febr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
86%

Ez a baj az emberekkel, mindig akkor kezdenek el jajveszékelni amikor már nagy a baj és a dolgok elfajultak. A nagy állatvédők és az önkormányzat miért nem lépett eddig, miért csak akkor tudnak amikor már nagy a baj. A nagy állatvédők meg csak az állatok szempontját nézik, nem jut eszükbe, hogy nem, hogy az állatokra nincs pénz, de az emberek is lassan éhen halnak!? Amúgy szerintem is az a legjobb alternatíva, hogy lelövik őket, máskülönben csak szaporodnának tovább és még nagyobb lenne a gond. A menhelyek tele, pénz nincs ennyi.

Én faluban élek, de már itt is "rengeteg" kutya van. Épp múltkor láttam az úton elütve egyet, és ebből kiindulva nem csak, rátámadhatnak az emberre, hanem közlekedési balesetet is simán okozhatnak. Szerintem akárhogy mérlegelünk elsőnek mindig az embert kell figyelembe venni és ebben az esetben az ember testi épsége előrébb való mint pár kóbor kutya.

2012. febr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%

szerintem a legjobb megoldás az lenne hogy a nagyon idős és beteg kutyákat és az agresszív kutyákat kéne elaltatni a menhelyeken , ha bele gondolunk akkor 9-10 éves kutyát aki félig vak vagy egyéb senki nem fog örökbe fogadni és addig a menhelyen szenved, a nagyon agresszív vagy viselkedés problémás kutyákat lehetne szocializálni de nagyon sok idő és még nem is biztos hogy 100% helyre jön ,nyílván a menhelyen megmondják hogy xy problémával küzd az eb ,de ennyi elég hogy ne fogadják be akkor ő is a menhelyen szenved..


ezeket a kóbor kutyákat be kéne fogni és egy "tesztet" csinálni pl agresszív e más kutyával,emberrel stb ha mindegyik agresszív elaltatni ,szerintem ez lenne a legjobb ,mert lehet hogy ebbe a falkába akadna egy kettő akik nem is agresszívak..

2012. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%
Én egri vagyok és látom nap mint nap, hogy mennyi kóbor kutya van. Itt lakom a szőlőktől, mezőtől egy köpésnyire, mégsem merek egyedül arra menni, mert tele van kóbor kutyával, akik támadnak is, minden nap lesétálok inkább a város másik végében levő parkba. Apukám sétált arra vagy fél éve, két hatalmas kutya körbekerítette és nagyon sokáig követték. Azok az elvadult kutyák nekimennek a kocsinak is. Velük szemben tényleg egyedül a lelövés lehet megoldás, ezek nem olyan kutyák, akiket szocializálni lehetne, hanem teljesen elvadultak.
2012. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
21%

Azt, hogy az emberi primitívség ismét igazolja önmagát.

Az emberek tehetnek róla, hogy azok a kutyák ilyen sorsra jutottak. A minimum az lenne, hogy az ebadót kőkeményen bevezetném, és aki ivarosan tartja a kutyát, attól be is szedném. És nem évi 6000 forintot...

2012. febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha öreg leszel, félvak és sánta, térjünk vissza a kérdésre, én szívesen elaltatlak....

Nem értek egyet azzal, hogy ennyire véditek ezeket a kutyákat. Én Egertől nem messze lakom, járok arra, és ez már tényleg nem állapot. És nem csak ott kéne ezt tenni, majdnem minden településen van ilyen. De szerintem a kutya után rögtön a gazdáját is ki kéne lőni... A vadász pedig a vadállomány védelmében még lakott területen belül is minden külön engedély nélkül kilőheti a kutyát, miután jelenti a lövést.

2012. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én Romániában voltam tavaly, és ott láttam eszméletlen sok kóbor kutyát, akármerre néztem, nyűzsögtek, de őket nem lelőném,hanem elaltatnám , mert nagyon vadak, és veszélyeztetik a vadállományt és az embereket, sokuk már halálra maracangoltak több embert is és semmit nem tesznek, vadan születnek és általában az utcán jönnek a világra, és falkában élnek együtt - az emberek pedig rettegnek tőlük! És ez igaz, de mivel ott nagy a szegénység, nem költenek ilyenre...

Én nagyon szeretem a kutyákat, ha gazdis kutyus kóborol el, semmiképp nem lövetném le, minden kutyának jár egy második esély, nem lenne szabad hagyni hogy lelőjjék azt a kutyát, aki elcsatangolt otthonról, vagy aki menhelyről szökött el!

De a vad kutyákat szerintem nem lenne szabad hagyni hogy szabadon szaladgáljon, főleg úgy mint Romániában! Nem szoktak emberhez, és egyből támadnak, idősek, gyerekek nagy veszélyben vannak arra felé!

2012. febr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

az miben segít a törököknél, hogy chipelik a kutyákat? ivartalanítani kéne inkább...

egyébként szerintem meg pont inkább a begyűjtés és a későbbi elaltatás lenne célszerűbb, mert az azonnali lelövés visszaélésre adhat okot (utólag már nem számít, hogy tényleg támadott-e a kutya, attól még halott marad), és sok nem veszélyes és nem kóbor, csak véletlen kiszökött kutya is áldozatul eshet... de 2 héten belül még értejöhet a gazdája a sintértelepre.

2012. febr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!