Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis pulikat mikor kezdjem...

Kis pulikat mikor kezdjem szocializálni és hogyan?

Figyelt kérdés

Helo!

Szombaton született 6 kispuli,most 3 naposak,tudom még korai,de mikor kezdjem a szocializálást és mivel?

Ha jól tudom 2-3 hetesen már látnak és egyre jobbak a tájékozódási készségük és akkor kell őket sokat simogatni,szólogatni

utána kezdnek járni akkor ugye nyakörvet rakok rájuk,hogy szokják,pórázt,nagy telkünkön különböző helyekre viszem őket,sokat játszok velük,pozitív megerősítés


2012. febr. 21. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Már most simogathatod őket, hadd szokják az érintést és az ember szagát.

Amikor már csetlenek-botlanak, 4-5 hetesen, már lehet szalagot kötni a nyakukba a nyakörv végett. Ekkor kell minél több dologgal találkozniuk: emberek, más állatok, szokatlan zajok, hirtelen, váratlan látványok (pl esernyő kinyitása stb.) Fontos, hogy semmi rossz tapasztalat ne érje őket, és ha valamitől meg is ijednek, legyen módjuk visszaóvakodni és lecsekkolni, hogy mi is volt az. Ebben segít nagyon sokat az anyakutya. A fő az ingergazdag környezet.

Fontos, hogy legalább 8 hetes korukig ne válaszd el őket, mert az anyától és a testvérektől többet tanulnak, mint a leendő gazdájuktól összesen.

A póráz ennyi idősen talán még kicsit korai, én olyan 2,5 hónaposan szoktam kezdeni, persze játékos formában. De valami hívóhangot már taníthatsz nekik 5-6 hetes korban is, mondjuk füttyöt vagy az etetőtál zörgését, de akár a "gyeré"-t is hamar megtanulják.

Hozzászoktathatod őket, hogy tűrjék a fogdosást: felemelést, a fülük, lábuk, farkuk piszkálását, a fogaik megnézését, hogy később az esetleges kozmetikázástól és az állatorvostól ne kapjanak agybajt.

Ha időd engedi, egyesével, ölben, mikor már 6-8 hetesek, mehetsz velük "sétálni", hadd lássanak autókat, halljanak különböző zajokat, ugató kutyákat stb.

Rendes tőled, hogy ilyen lelkiismeretesen foglalkozol a kicsikkel! :)

2012. febr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm..

:)

2012. febr. 21. 19:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon rendes.... és mindet meg is tartod?
2012. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt is érdemes csinálni:

[link]

2012. febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

hát nem tartjuk meg őket,ha esetleg nagyon szép lesz,akkor tartunk meg,mert kiállítási célból hagyunk meg kutyákat

de szeretném mindegyiket ha jó helyre kerülne és nem csalódnának a kicsikben..

a puli egy jó kutya és magyar kutya,szerintem minden magyarral megkellene szerettetni a pulit....

pulira mindig szükség van nagykutya mellé is jóljön egy kis jelzőkutya

2012. febr. 21. 19:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Helyileg megkérdezhetem, hol van a kenneled?
2012. febr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Miskolc mellet megyaszó:

harangodipuli.uw.hu

nézegesd még nincsenek fennt a kicsik,de hamarosan fennt lesznek

2012. febr. 21. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyönyörűek, gratulálok a kiskutyákhoz!!! Hosszú évekig voltak pulijaim, tényleg imádni való fajta, de mióta a kedvencem elpusztult, ott tartok, hogy a kezembe fogtam egy puli kölyköt és elbőgtem magam... Most más fajtáim vannak, őket is imádom, de ha rászánom magam egy pulira, feltétlen megkereslek!!!
2012. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amikor egy tenyésztő gyakorikérdésekre jön ilyenekkel, az azért egy kicsit ijesztő. Nincsenek szakmai kapcsolataid, a kutyáid tenyésztői, akiktől tanácsot kérhetnél? Itt simán mondhat neked név nélkül bárki hülyeséget, és a kutyáid meg a gazdáik fogják bánni. Szakmai kérdésekben megbízható szakembereket kérdezz.
2012. febr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

értem,tudom én hogy mit kell tenni,csak biztos akartam lenni a dolgomban :)

amúgy a tenyésztővel is ezt javasolja ,pár kiegészítéssel...

2012. febr. 22. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!