Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sznobozzák le azokat,...

Miért sznobozzák le azokat, akik törzskönnyvel vesznek kutyát, és nem 10-20 ezerért bizonytalan háttérel rendelkező "óccsó" kutyát? (menhelyeket ne keverjük bele, köszi! )

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 19:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

én ugyan nem sznobozok le ezért senkit, de én egy kutyát azért veszek meg, mert belopja magát a szívembe. én egy társat keresek és ebben szerintem egyáltalán nem mérvadó az, hogy van-e pedigréje vagy sem.


persze ha egyszer sok pénzem lesz, akkor veszek egy akitát is. :)

2009. jún. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem még soha nem sznoboztak le.

(2 nagyon drága, törzskönyves kutya, és egy keverék)

2009. jún. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Konkrétan személy szerint engem sem, de itt többször olvastam hogy nem kell az a tk, csak a sznoboknak, jó a drága kutyafajta 20ezerért is szaporítótól. Szívesen belelátnék az emberek lelkébe ilyenkor... Persze az ilyen kérdésre pont azok nem válaszolnak, akik lesznobozzák a másikat, tipikus...
2009. jún. 5. 19:57
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt hiszik hogy az illető azért vesz törzskönyves kutyát hogy villogjon vele.
2009. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nincs 100.000 ft-om kutyára és nem is volt 8 évesen amikor megvettem a kutyámat.20 ezer ft-ért vettem és gyönyörű egészséges spániel lett belőle.Nem értem miért baj ha valaki nem költ vagyonokat egy kutyára.Nem mindenki miliomos.
2009. jún. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, van 2 jó hírem.

1. Nem kötelező kutyát venni.

2. Menhelyről is lehet örökbefogadni, ha valakinek csak egy kutya kell...

2009. jún. 5. 20:31
 7/15 A kérdező kommentje:
Mellesleg nagyon nagy mázlid van, hogy nem lett sem idegbeteg a kutyád (bár erről nem írtál...), sem beteges. Nem ez a jellemző a tk nélküli "óccsó" kutyákra.
2009. jún. 5. 20:35
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

nekem nincs gondom azokkal,akik törzsköny nélkül,hobbi vagy rendes szaporítótól veszik a kutyát pár 10ezerért,csak,hogy ezeket a kutyákat hobbi célra veszik,és a vásárlás után hirtelen mindenki fialtatni/fedeztetni akarja..márpedig ezeket a kutyákat nem kéne..

oké,vegyen törzskönyv nélküli kutyát,de aztán ne szaporítsa..

2009. jún. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok,a kutyám 35ezer volt,nincs törzskönyve,csakhogy ivartalanított,ezt kéne csinálni minden hobbi kutyával..

amikor vettük még nem voltam tisztában a tenyésztő,szaporító közötti különbséggel,a már tuti gyűjtenék és egy tenyésztőtől vennék kutyát,vagy örökbefogadnék..

2009. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Az igazság az,hogy én a Vateráról vette,árverésen,látatlanban.Illetve a képeket láttam,beleszerettem,így lett.
2009. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!