Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sznobozzák le azokat,...

Miért sznobozzák le azokat, akik törzskönnyvel vesznek kutyát, és nem 10-20 ezerért bizonytalan háttérel rendelkező "óccsó" kutyát? (menhelyeket ne keverjük bele, köszi! )

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 19:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Vateráról kutyát venni?:O Na ez a legalja szerintem...
2009. jún. 5. 21:38
 12/15 anonim ***** válasza:
93%

Én olyan helyen nőttem fel, ahol sok keverék kutya szaladgált mindenfelé a kertesházakban, és soha semmi baj nem volt velük. Egészséges, szép kutyák voltak.


Nem tudom, ha valaki csak egy állattársat szeretne maga mellé, minek arra költeni vagyonokat.

Kivéve ha speciel egy tiszta fajtát akar, mert mittomén. De azt nevetségesnek tartom, hogy egy fajtiszta kutyát pl 50ezer forinttal olcsóbban adtak, mert "selejt" volt.. (barna helyett zöld volt a szeme, na puff) és így csak 120 ezerbe került.

2009. jún. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

nem veszitek észre hogy pont azokat a gazdikat ócsároljátok akik tk nélkül vesznék kutyát?mert társat keresnek.

amugy nekem is tk nélküli mopszom vanés gyönyörű imádom semmi baj nincs vele....

2009. jún. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A Vaterára véletlenül bukkantunk,a képen tündériek voltak a kicsik.

A "tenyésztő"szerint ő egyébként 60 ezerért adja a kölyköket,de most beállt a piac,azért árul itt.

Eddig az öröklött problémái kb.200 ezer forintunkba kerültek.

De nem adnánk a világ legjobb kenneléből származó csodakutyáért sem.

Az állatorvosnő,aki kezelte,mondta,hogy egy másik család vett szuper mestertenyészetből egy ugyanilyen fajta kutyát 380 ezerért,sokáig gyűjtöttek rá.

Ugyanolyan gondja van,mint az enyémnek,ráadásul még patellás is.

Tenyésztő visszaadná a pénzüklet,de csak akkor,ha ők meg a kutyát adják vissza,ami eszükben sincs természetesen,úgyhogy ugyanott vannak mint mi.Azzal az apró különbséggel,hogy a mienk 12 ezer volt.

Egyébként mikor még az előző kutyánk élt,és tudtuk,hogy hamarosan el kell engednünk,kinéztünk egy keveréket egy vidéki sintértelepen,egy csúnya kis 3 éves csíkosat,akinek viszont volt kisugárzása.Eljött az idő,telefonáltam érte,kiderült,3 napja ölték meg helyhiány miatt.

Na itt mondtam azt,hogy akkor újra bullterriert,és így bukkantunk Majrés Mátyásné Ezredes asszonyra.

2009. jún. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nem azt sznobozzák le aki tk-s kutyát vesz, hanem azt, aki közben azokat szólja le akik vateráról veszik a kutyát. Hogyha valaki nem tenyészteni és kiállítami szeretné, hanem szeretnivaló társnak, akkor semmi baj azzal h nem 120 e-ért veszi. Én is most fogok kutyát venni és nagyon ragaszkodom egy adott fajtához, és ha megtetszik egy kutya, nem nyom a latba semmit hogy 20 vagy 200 e-be kerül, ha őt választom ki. Lehet téged azért sznoboznak mert leszólsz mindenkit aki 20-ért veszi a kutyát. Sajnálom, ez sznobság.
2009. jún. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!