Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3hónapos kutyát is csak...

3hónapos kutyát is csak veszettség elleni oltással engednek be kiállításra?

Figyelt kérdés
Mennénk majd a miskolci cacib-ra nézőként. A kutyám addigra lest kb12 hetes, meglesz a 4oltása,de a veszettség mégnem. Beengedik?
2012. febr. 21. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Én eddig két kiállításra mentem el, körülbelül a Szilvásváradi CACIB-ot tudnám ahhoz hasonlítani ami majd Miskolcon lesz (én is megyek egyébként), de nem kérték az oltási könyvet. Természetese nálam volt, de körülbelül örültek, hogy betudták engedni az embereket. Elég sokan voltak. Megkérdezték a kapuban indítom-e a kutyámat, mondtam nem és beengedtek.

Másik kiállítás nem volt ekkora herce-hurca,de ott sem kérték.

Szerintem nem lesz probléma. Persze benne van a pakliban, de most ha látják, hogy ott a többi oltás és a soron az következik.. Nem hiszem, hogy izélnének, hisz úgy sem lehet veszett...

2012. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Igen, mindenképpen kell.

Miskolcon mindig meg szokták nézni az oltási könyveket a bejáratnál.

2012. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem,hogy akkor miért 3 hónap mondjuk az alsó határa a nevezésnek..

Mert veszettségi oltást csak később tudja mindenki beadatni,nem?

2012. febr. 21. 22:56
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos korban már be lehet adatni a veszettség elleni oltást, ha ez még nem lesz meg a kutyádnak, akkor hagyd otthon. Nekem eddig még mindenhol kérték az oltási könyvet.
2012. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3 hónaposan KÖTELEZŐ beadni a veszettség elleni oltást. (2éve lépett érvénybe a törvény)
2012. febr. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos kora után van még 30 napja mindenkinek, hogy beadassa a veszettségit...
2012. febr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Ha olyan pici akkor miért akarod vinni?

Szerintem nem élvezné... általában elég nagy tömeg van, nem is nagyon tudnád letenni és ha mégis akkor rövid pórázon is "szinte elveszik" a lábak között...

Ha nem muszáj inkább ne vidd magaddal.

2012. febr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hogy szokja. :)

Nagytestű, szóval nem fog elveszni,viszont olyan 4hónaposan már neveznék vele,és így szokná a tömeget.

2012. febr. 22. 12:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi leszek, hogy biztos kérik-e majd :) Ha nem akkor jól kinevetek mindenkit. Nem értem miért kellett lepontozni én elmondtam a véleményem, hogy eddig még egyszer sem kérték hiába volt nálam. Le se sz*rták kb. hogy pont megvan-e a veszettség ellenije. Már elnézést a kifejezésért. Nyilván nem veszett kutyát visz az ember kiállításra... Amúgy is kitől kapná el a veszettséget az a csepp kutya. És megsúgom egy kutyánál sem kérték mikor a sorban álltam...
2012. febr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!