Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának zöldség? Hogyan?

Kutyának zöldség? Hogyan?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam(illetve mamám azt tanította még gyermekkoromban)hogy fontos nekik is a zöldség,mindig adtunk és adunk az ételükhöz főtt répát,fehérrépát,miegymást(bár állítólag a krumpli,káposzta,borsó,bab nem jó nekik,ezeket sosem kapnak)Kérdésem az lenne,valóban van valami haszna a főtt zöldségnek?Ma gondolkodtam el rajta,hiszen a nyers zöldségekben rengeteg vitamin van,de főve van még valami értékük a kutyák számára?Fontos lenne,mert szeretnénk a legjobbat biztosítani nekik,nem tudom,hasznosítanak-e a főttekből valamit,viszont abban szinte biztos vagyok,hogy pl a nyers zöldségeket nem ennék meg.
2012. febr. 22. 10:04
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Személyes tapasztalatok is érdekelnek,ki hogyan eteti a kutyusát,főleg zöldségekkel,akár gyümölcsökkel kapcsolatban!
2012. febr. 22. 10:08
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van bennük akkor is vitamin! Ha nem próbáltad ki,hogy nyersen add a kutyának, hát itt az ideje! :-) Az enyém imádja a paprikát, egyszerre 2 egészet is benyakal, a répát is(legtöbb kutya imádja). A hüvelyesek valóban nem ajánlatos adni, puffadást okoz, akár csak nálunk, és ők ezt nem tudják megemészteni. Rizst, tésztát viszont nyugodtan adhatsz nekik.
2012. febr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Így van, van vitamintartalma főve is.

Tényleg próbáld ki nyersen adni. A kutyám kisebb korában kivette (!) a férjem kezéből a fokhagymát ill. a múltkor fehérrépát pucoltam a nyuszimnak, adtam belőle a kutyámnak is, nagyon ízlett neki, még nyöszörgött is, hogy ne vigyem el (a nyuszimnak), adjam oda neki :)

2012. febr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

krumpli,káposzta,borsó,bab

Ezek is jók még nekik! Főleg főve bár az enyémek a kápsztát megedzik nyersen is.

2012. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az enyémek mindig kikönyörgik a fött zöldséget a húslevesből ... már direkt dupla mennyiséget fözök bele, 1-2 répa jusson nekünk is.
2012. febr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 LadyLoss ***** válasza:

Én házilag készítek a kutyának ételt. Ebben nyers csirke hús, vagy csirke belsőség van, főtt rizs, és nyers zöldség. Kiegészítésként néha szőlőcukor, kis kanál méz, gyümölcs is kerül bele. A kutya imádja. De mondjuk mindent megeszik, amit elé rakok.

Próbáld ki nyugodtan, tálald neki úgy, hogy ne tudja kiválogatni, ha nem vagy benne biztos hogy megenné. Pl.: reszelve, apróra vágva.

2012. febr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az én kutyám ma reggel megette a fél sárgarépát, amit magamnak pucoltam reggelire :D

De az alma és a banán is nagyon favorit. Savanyú káposzta, nyáron görögdinnye.

De ha mondjuk leves van, akkor abból is mindig adok sárgarépát, az is egészséges. Biztos marad benne vitamin, és legalább tudod, hogy nem tartósítószerrel telenyomott kaját eszik.

2012. febr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)Ki fogom próbálni úgy,hogy-amennyiben nem eszik nyersen-,,belecsempészem"az ételükbe apró darabkákban,esetleg reszelve.További ajánlatokat is szívesen fogadok,mi az,ami még jót tesz nekik!(pl egyes gyümölcsök,hallottam már csukamájolajról is,nem tudom,mennyi igazságtartalma van)
2012. febr. 22. 14:27
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem 8 honapos kis amstaffom van és idáig nem adtam neki olyat ami ne imádna!:) Észrevettük nyáron mikor elhoztunk,hogy a fügefárol 1 hét alatt eltűnt az összes füge amit elért 2 honaposan:D Nem maradt nekünk füge,avval tanittottuk meg ülni feküdni maradni. Imádja,de emelett répát,céklát,paprikát,uborkát bármit adtam neki ugy imdáta h majdnem behabzsolta az egész karom csak h végre megegye.

Nasikat leszámitva,napi 2szer kap enni a száraz táp mellé midnig főzők neki hust(nyul-vad-csirke nyesedék,farhát,zuza,máj stb) és /vagy tészta-rizs kombinácio megy mellé vagy nyers zöldség vagy főtt ha éppne az maradt a huslevesből. Imádja.

2012. febr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Jó étvágya van a kicsinek:)Igaz,az étvággyal nálunk sincs baj...:)
2012. febr. 22. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!