Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hollywoodi filmek, és a...

A hollywoodi filmek, és a média tette a fajtákat közveszélyessé?

Figyelt kérdés

Dobermann, rotweiler, pitbull, bull terrier, stfford terrier...

Ezeknél a fajtáknál igen jellemző, hogy aki nem ismeri a fajtákat, vagy a fajtáját a kutyának, azt se tudja milyen fajta, csak látja a TV-be, hogy dobermann van a gonosz gazdag ellenségnek, és azzal kergetteti a főhőst.

Ls ha meglát egy dobermannt egyből beugrik neki, hogy veszélyes, meg már latta, hogy mire képes a kutya. a fajta.


Akkor, így lesz egy fajta gonosz?

Ha ezt ugyanezt megcsinálom csak mondjuk border colliekal, akkor egy idő után azt lesz, hogy attól fognak majd tartani?

Holott az nem egy támadós fajta egyáltalán.


2012. febr. 22. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Én sosem láttam ilyet filmben, inkább azokat a barmokat okold, akik ezekkel a kutyákkal lakótelepeken viadalokat csinálnak.
2012. febr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%
Ja, meg azokat is, akik ekkora kutyát lakótelepi lakásban tartanak...
2012. febr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Én sosem láttam viadalokat lakótelepen, filmben rengeteget.
2012. febr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lakótelepi lakással nincs gond; nem mondom, hogy ez az ideális, de nem ez a probléma. A baj ott van, hogy mindig van valamilyen aktuális divatkutya, ami szimbolikusan a gazdája dominanciáját, erejét fitogtatja. Ezek általában eredetileg őv-re, vadászatra kitenyésztett kutyafajták, mivel testalkatuk erős, masszív, izmos, szóval lehet velük menőzni. Igen ám, de ezek a fajták erős, határozott gazdit, nagyon sok tanítást, mozgást, egyéb hozzáértő bánásmódot igényelnek. Na ez a rész szokott kimaradni. Ilyenkor van az, hogy a kutya átveszi a gazdája fölött a hatalmat, és egy-egy esetben méretükből adódóan, valamint a fajta fizikai jellege miatt nagyon komoly balhét tudnak csinálni.És rögtön bekerül a híradásokba, hogy "harci kutya" marcangolta szét a 2 éves gyereket... Az argentin dogot nem említed, pedig egy időben nálunk is nagy divat volt, csakhogy az állat sokszor túlnőtt a gazdáján, most meg nem győzik menteni őket. Nekem is van, egy helyen már megírtam, hogy a totyogóm kieheti a szájából a kutyakaját, és ő még csak csúnyán sem néz rá. De aki meglátja megretten, mert "olyan emberevő fajta", meg "harci kutya" kinézete van, holott ezek az emberek csak szimplán h.lyék. "Jó" kezekben egy pincsi is gyilkos fegyver...
2012. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak a "harci" kutyákkal van így. Hány ember vett beagle-t a Kutyák és macskák, meg bernáthegyit a Beethoven miatt! Aztán mikor a panelban tartott beagle szétszereli a konyhabútort, jönnek rá, hogy hoppá, nem csak két bársonyos fülecskéből meg érzelmes tekintetű szemből áll ám a kutya. A legnagyobb baromság. Falnak megyek tőle, mikor valaki küllem alapján választ kutyát, úgy általánosságban. A hatalmi szimbólumként, f***hosszabbítóként tartott kutyákról meg inkább ne is beszéljünk, a primitív emberek sose halnak ki.
2012. febr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!