Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy egy kutya...

Létezik, hogy egy kutya ennyire engedelmes legyen 'egyik napról a másikra'?

Figyelt kérdés
Van egy kutyusom újév óta, menhelyi eb, és elég problematikus volt eddig a nevelése, főleg, hogy első kutyám. Rengeteg könyvet és véleményt elolvastam, a kutya nevelésével kapcsolatban, néztem Cesar Millan műsorát, az ő könyvét is elolvastam, és ott olvastam egy nagyon jó dolgot: mikor sétáltatom az ebet, képzeljem, hogy Kleopátra vagyok, minden az enyém stb. Ez nagyon hülyén hangozhat, de betartottam, és egyszerűen erőt éreztem magamban az akaratom érvényesítéséhez, úgy éreztem, nem történhet meg, hogy ne teljesítse a kutya, és tényleg így lett. Póráz nélkül jön mellettem, első szóra jön, figyel rám, nem rohan el az engedélyem nélkül. Attól tartok, csak el akarja altatni a gyanakvásom, és újra 'fel fog lázadni'. Vagy csak paranoiás vagyok, és tényleg ilyen egyszerű a nevelés?
2012. febr. 23. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyen egyszerű :D
2012. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor miért ez a rengeteg kérdés itt a gyakorin is, ha ez ilyen pofonegyszerű dolog? Pedig nem hinném, hogy egy őstehetség vagyok kutyák terén, imádom őket, de nem vagyok a falkavezér típus:)
2012. febr. 23. 13:46
 3/8 anonim ***** válasza:
igen tényleg így működnek a dolgok. Mondjuk nálunk van olyan hogy néha próbálkoznak hogy mik a határok de rendre utasítom őket és kész.
2012. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ennyi, ha a kutya érzi,hogy komolyan mondod/kéred amit mondassz,akkor megcsinálja.
2012. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért ne gondold, hogy állandóan ezen a szinten lesz a kutyád.

Mivel élőlény,előfordulhat, hogy próbálkozhat majd, valóban úgy kell-e lennie mindennek, ahogy most van.

2012. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, van egy olyan sejtésem, hogy ő is fog még a határok feszegetésével próbálkozni, de tartani fogom az elszántságom. Mindenkinek sok örömöt kívánok a kutyájához!
2012. febr. 23. 13:54
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, 5-ös válaszoló, gondolom, hogy így lesz, mivel a falkában is megy a harc a falkavezér szerepért, nem fogom elbízni magam.
2012. febr. 23. 13:56
 8/8 anonim ***** válasza:
alapvetően ennyi, a kutya az egészet nézi, nem csak azt, amit mondasz vagy a kézjelet, ha pl azzal tanítottad. testbeszédet, hangszínt, hanglejtést, a te reakciódat az ő engedetlensége esetén, reakciódat vészhelyzet esetén, stb. röviden összefoglalva, ha magabiztos vagy, akkor szót fogad, mert van tekintélyed előtte. az, h "visszaesik-e" majd néha, a kutyán múlik, az ő habitusán. talán az is nyom a latban, h menhelyi, ezért még hálásabb neked, de nem feltétlenül. az enyém terrier. hallgat rám, szót fogad, de nagyon makacs, ezért időről-időre bepróbálkozik, tesztel. pl. 2-3 havonta felfekszik az ágyra, ha nem vagyok otthon, kéthetente egyszer megpróbálkozik a húzással vagy a macskák hajtásával (az egész néhány másodperc, mert letiltom, és minden marad a régiben). neki muszáj tudnia, h még mindig a kezemben a gyeplő vagy már nem tudom irányítani és nyugodtan elkanászodhat :).
2012. febr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!