Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Heti egyszer tudnám vinni a...

Heti egyszer tudnám vinni a kutyámat kutyaiskolába, az is hasznos? Ezenkívül otthon mennyit kell még vele gyakorolnom?

Figyelt kérdés

Sajnos most nem tudom megoldani, hogy többet legyek vele, körülbelül heti 2-3 napot tudnék vele gyakorolni.


Szülőknél van a kutya, ragaszkodom hozzá.

Szokásos gondjaink vannak, nincs rendesen szocializálódva, ha sétáltatom, akkor húz és az idegen kutyákhoz rohanna, nem merem elengedni, mert nem mindig jön vissza, ráadásul újabban még szökik is.

Ha menne rendesen pórázon, már szüleim is többet vinnék sétálni...


Nagyon szeretném megoldani ezeket a problémákat!



2012. febr. 23. 10:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi is heti egyszer vittük csak a kutyánkat, és igen hasznos. Bármennyit is foglalkozol vele az számára csak hasznos lehet.:)
2012. febr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
persze.Sokan viszik csak hétvégén suliba. És persze foglalkozz vele otthon is amennyit lehet. Lehet, hogy megismertek a suliban valakiket akik közel lakinak és sulinkívül is lehetnek a kutyádnak "barátai"
2012. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi is csak heti 1x jártunk, otthon is ha van fél óra szabadidőd, lehet gyakorolni.
2012. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy hasznos! A lényeg, hogy tapasztalt oktató lássa többször a kutyát és tudjon nektek segíteni a problémákban. Mindenképp vigyétek suliba.
2012. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A suliban igazából csak megmutatják, hogy mit kell csinálnod, ha otthon nem gyakorolsz, akkor egyébként sem lenne hasznos, így a heti 1 alkalom is teljesen jó, csak tényleg legalább 2 naponta (mondjuk én mindennap gyakorlok vele) gyakorolj otthon.
2012. febr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én nem ott lakom, ahol a kutyus.

Ha látszódna a javulás, akkor szüleim is többet foglalkoznának vele, de ők most azon a véleményen vannak, hogy neveletlen kutya, és a kutyaiskola csak pénzkidobás. Meg akarom mutatni, hogy nem a kutyával van a baj, hanem hogy nem foglalkoztunk vele eleget.

Amúgy utcáról befogadott kutyusról van szó, és nagyon ragaszkodom hozzá, sajnos magamhoz nem tudom venni a panelba.

Kutyasuli pedig nincs a közelben, így autóval fogom vinni, már érdeklődtem egy viszonylag közeli sulinál.

2012. febr. 23. 10:44
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A heti egy kutyaiskola elég, legtöbb helyen amúgy is ennyi a foglalkozás, ezen felül otthon is foglalkozni kell a kutyával. Én a problémát inkább abban látom, hogy nem veled él a kutya. Így sokkal nehezebb lesz megnevelni, mintha egy helyen laknátok. Az is lehet, hogy a szüleid ellened dolgoznak, amikor nem látod.
2012. febr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Félre ne értsétek, a szüleim is nagyon szeretik a kutyákat, csak eddig mindig olyan kutyánk volt, aki eleve jól viselkedett, nem kellett sokat tanítani.


Úgy döntöttem, hogy belevágok, ha nem lesz javulás, legalább megpróbáltam.

Hétvégén már vinném, viszont lehet, hogy a jövő hétvége kimaradna, mivel jövőhéten viszem ivartalanítani. Ha sikerül hét elejére egyeztetnem, akkor hétvégén vihetem a suliba, vagy az még korai lenne a műtét után?

2012. febr. 23. 10:50
 9/17 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás után néhány nappal már viheted, csak ne ugráltasd! Amúgy meg az orvos úgyis elmondja, hogy meddig kell kímélni.
2012. febr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálunk varratszedést mondták, hogy addig ne is vigyük kutyák közé.
2012. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!