Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félve kérdezem meg, ezt a...

Félve kérdezem meg, ezt a dolgot! Adott egy cane corso az egyik ismerősömnek, és este le ellett, de reggelre sehol nem találták a kölyköket. Lehetséges hogy megette? Ez volt az első ellés, és a kutya jó körülmények közt van tartva.

Figyelt kérdés
na már most azt nem értem,hogy ha valaki ezt itt megkérdi,hogy miért van senki nem add normális választ viszont egyből undorító módon támadja a gazdit!Meg sokkan írják,hogy doki és ivartalanitás,de azt nem írják,hogy miért stb

2012. febr. 23. 16:57
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
utolsónak köszönöm a linket,már olvastam!engem tényleg csak egy válasz érdekelt volna tapasztalatokból stb hogy ez miért csinálja,mi a pontos ok.a másik az az amire kíváncsi voltam hogy ha valaki ilyet kérdez arra miért ilyen válaszok érkeznek.ilyen stílusú kommenteket a face-n lát az ember a kibelezett kutyás képek alatt hol ott ezzel a kérdéssel nincs baj.gusztustalan persze ebbe bele gondolni,de ettől valaki nem lesz rossz ember hogy kíváncsi a miértjére és az sem lesz az akivel ez megesik!a harmadik.Az ivartalanítás volt!szintén a másik kérdés miat kérdeztem mert annyit írtak csori embernek szintén hogy orvos,ivartalanítás azt csók nem derült ki ott se,hogy miért!ebből az ember nem tud tanulni semmit.na mind1.kíváncsi voltam erre a dologra ezért kérdeztem.amúgy látta ma orvos a kutyát csak még én nem tudom mit mondott.
2012. febr. 23. 18:45
 22/38 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Itt egy cikk a kannibalizmusról!

Olvasd el. Idézet.


"TORZ ANYAI VISELKEDÉS


A kölykező szukának nyugodt, zavartalan körülményekre van szüksége. Ha környezetében hirtelen erős, zavaró változások történnek, ez kizökkentheti normális, ösztönös anyai viselkedéséből. Eléggé általános ilyenfajta rendellenesség, amikor az 56. nap előtt világra hozott kölykökről (mint tudjuk, a normális kihordási idő 56-65 nap) a szuka egyszerűen nem vesz tudomást, illetve szerencsés esetben a fialás vége felé nagy nehezen elfogadja őket. Torz anyai viselkedésnek tekinthető az is, hogy a már elválasztott, de még az alomban tartózkodó kölyköket a szuka elmarja az étel mellől, esetleg súlyos sebeket ejt rajtuk.


A torz anyai viselkedés legszélsőségesebb példája a kannibalizmus, amely a kutyák körében viszonylag ritka, de előfordul. Egy boxer szuka például fialás közben két kölykének - közvetlenül azután, hogy a világra jöttek és a burkot fölharapta - leharapja a fejét és lenyelte...


Német juhászkutyákkal, boxerokkal, dobermannokkal, sőt rottweiler szukákkal is nemegyszer megtörténik már, hogy ellés után az anyakutya kiharapta a kölyök köldökcsont körüli hasizmait. Egy óriás schnauzer szuka az egész almot (7 kölyköt!) 3 hetes korukban kizsigerelte, a megmaradt részeket pedig elásta a homokban."

2012. febr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ezek mind szörnyű esetek, de ha mégsem ez történt, akkor én mégiscsak emberi közbenjárásra gondolok, ami vagy kiderül, vagy nem.
2012. febr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
ne idegeskedj!!!nyilván a kérdést én tettem fel annyiból amit tudok!A két kutya együtt él tk-s mind a 2 és van pénz bőven stb.én ennyit tudok ami a kérdésben volt és lehet hogy minden adott volt.nem tudom.de látod te már ezt vontad le,hogy ilyen körülmények voltak!!!lehet hogy lett volna még pár nap az ellésig ez sem kizárt.szerintem benne lehet a pakliban,hogy valami olyan dolog csúszott be ami miatt ez történt.én nem hibáztatom a gazdit mert tudom h jó dolguk van a kutyájának és amilyen precíz mindenben biztos h tk-s kiskutyák lettek volna.mondom én ennyit tudok amit a kérdésben leírtam se többet,se kevesebbet!!!
2012. febr. 23. 18:52
 25/38 A kérdező kommentje:
na ez a cikk amit én nem találtam ezt a választ vártam!!!ennyire voltam csak kíváncsi és meg lehet nézni mi lett belőle!!!dolgokat bele látva amik nincsenek is ott!!!!
2012. febr. 23. 18:55
 26/38 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nem vagyok ideges:)

Ha tényleg tk-s kutyákról van szó és a gazdik is kutyaszeretők, akkor szinte biztos, hogy megette az anyakutya. Remélem az apa kutya nem segédkezett benne?!

2012. febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
ugyan ez volt a másik kérdésnél!!!sehol nem volt ott,hogy a gazdi mire költött vagy épp nem,vagy hogy milyen "tenyésztő" vagy milyen körülmények voltak!!!egy kérdés és mindenki felháborodik és idegeskedik stb.ez a 2 cane corso is rendes helyen vannak és sok mindenre van költve.biztos vagyok benne,hogy az illető mindent úgy csinált ahogy az állatorvos mondta,csak becsúszott ez a dolog.szerintem ez még egy profival is megeshet,ha korán ellik le a kutyusa főleg ha az az első ellése!!!
2012. febr. 23. 19:01
 28/38 zsuzsabazsa ***** válasza:
46%
Igen sajnos ezen az oldalon a legnagyobb baj az is, hogy nem csupán a kérdés megválaszolására szorítkoznak, feketén-fehéren, hanem még egy sorozat kitérő válasz is érkezik és ebből egy vita fórum keletkezik.
2012. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

A leírt helyzet alapján nem 100%, hogy az anyakutya ette meg őket, azért nem voltak sehol.

Lehet, hogy halva születtek, és amiatt tüntette el őket, lehet, hogy az apakutya ölte le a kicsiket.

A probléma az, hogy ha látom egy szukán, hogy szülni készül - és ez nem fél perc, azért jóval előtte vannak jelei - akkor nem hagyom egyedül éjszakára, főleg nem egy másik kutyával együtt. Mert első szülés, tapasztalatlan, ott érdeklődik a kan, ideges, igen, megeheti őket. A hideg udvar amúgy is alkalmatlan a szülésre, akár meg is fagyhattak reggelre a kölykök, és azért ette meg őket.

Az ivartalanítás így nem pont azért szükséges, mert a szuka alkalmatlan a tenyésztésre, hiszen lehet, csak a körülmények nem voltak adottak, hanem mert ilyen felelőtlen gazda, aki azt se tudja, mi kell a szülés előkészítéséhez, jobb, ha nem fog tenyésztésbe.

2012. febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
hát nem tudom.én egyszer voltam ennek részese.a kutya kint játszót ahol dolgoztam a másik kutyával nem is volt nagy pocakja.kimentem az udvara és basszus ott volt egy kölyök a placon az anya meg jött hozzám bújt,hogy ez most mi!?aztán kb egész délután jöttek a kicsik,én meg szedegettem össze és mikor végre előjöttek az ösztönök,ami kb 2 óra múlva volt akkor már minden rendben ment,de mondom 2-3 kölyköt nekem kellet az anyuk után vinni aztán minden rendben volt!ezért én azt mondom ebből tapasztalva hogy nem tenném az életem arra,hogy itt az ember lehet 100%an hibás és itt ezt teszik rögtön!!!
2012. febr. 23. 19:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!