Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát érdemes lakásba?

Milyen kutyát érdemes lakásba?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy Husky-t, viszont azt hallom, hogy nagy/közepes testű kutyát csak kertbe szabad. Én viszont nem szeretem a kistestű kutyákat, mindneképp nagy/közepes testűeket favorizálom. Gondolom panelba nem érdemes mást, csak szobacirkálót.

2012. febr. 24. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Olyat kell választani,ami megfelel az igényeidnek,és ki tudod elégíteni te is az ő igényeit :)
2012. febr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
19%
a kutya nem lakásba való, bármennyire is szeretné az ember
2012. febr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezt értem is, de nagyon szeretnék egy Huskyt, és a szívem csücske lenne csak félek, hogy egy olyan termetű kutyának nem lenne jó a lakás mérete és rosszul érezné magát:S
2012. febr. 24. 17:08
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Bármilyen kutyát tarthatsz panelban, ha megfelelően kielégíted a mozgásigényét.
2012. febr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Elsősorban az állat /kutya/ érdekeit és igényit kell figyelembe venni.
2012. febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
A kutya a gazdája mellett érzi magát a legjobban. Extrém esetektől eltekintve (pl Kangal) tarthatsz bármilyen kutyát panelban, ha biztosítod neki a kellő testmozgást.
2012. febr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem agaram lesz..panelban lakunk,..a husky mozgásigényét nem ismerem sajnos,de pl. az agár 15 percet fut és utána fél napot átalussza :)
2012. febr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki tudod elégíteni a mozgásigényét, nyugodtan mehet lakásba. Akiteki (sűrűn jár a gyik-re) husky tenyésztő és ő is panelban nevelte első huskyját.
2012. febr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Szia!

8 évig volt panelban huskym, előbb 2, aztán már 3 is.

Nem a kutyának gond, hanem a gazdinak. Vedléskor azonnal fésülni (ki is szoktam porszívózni őket), és naponta 5x séta. Lehetőleg olyan helyen, ahol van egy zárt kutyafuttató, ahol kitombolhatja magát. Hétvégén kutyasuli, kirándulások. Nagyjából teljesen átalakítja az életed. Nincs mese, ha esik, ha fúj, menni kell. Nyáron a kánikulában napközben lehet lustizni, de este hosszabb séta és mozgatás kell. Viszont a kutyának sokkal jobb, mikor sokat van a gazdival, mint azoknak, akik ki vannak zárva a kertbe és csak várják, hogy mikor foglalkoznak már velük.

Ha valaki napi 8 órában eljár dolgozni, ahhoz nem tudok véleményt mondani, mert én csak akkor vállaltam kutyát, mikor otthon kezdtem dolgozni. Gyakorlatilag előtte és azóta is éjjel-nappal velük vagyok.

2012. febr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hatalmas mázlista vagy!:) Napi 8 óra meló mellett gondolom semmi esély arra, hogy jó gazdi legyen az ember.
2012. febr. 24. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!