Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 83 m2-es lakásba milyen...

83 m2-es lakásba milyen rekuperátort érdemes venni?

Figyelt kérdés

ha valakinek már van kérem irja meg a véleményét róla milyen tiipusu, mennyit fogyaszt stb. Egy 3 szoba konyhás lakásba kellene mert már elviselhetetlen a penész

Milyen szakemberhez kell fordulni a beépitéséhez?


2011. jan. 13. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:

ágyúval verébre...

sima résszellőző minden ablakra, és kész!

2011. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen de...van szellőző beépitve a falba a gáz miatt. tehát állandóan szellőzik a lakás de nem ér semmit....
2011. jan. 14. 08:08
 3/7 A kérdező kommentje:
főleg a konyhába van gond a szekrények mögött azon az oldalon ahol az ablak van. itt van a szellőző is. A konyha körbe van butorozva de csak az ablak oldalon penészedik. Főzésnél az ablak résnyire nyitva ott a pára elszivó is ami szintén megy főzéskor, ezért gondoltam a rekuperátorra hátha használna de állitólag negyed milla a legkisebb ami ebbe a lakásba jó lenne.
2011. jan. 14. 08:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Tegyél a konyhai szellőzőre egy ventillátort, hogy erőltesse a szellőzést!


A rekuperátor egyébként hővisszanyerős szellőztető, amire gyakorlatilag nincs szükség. Még egy agyon körbeszigetelt házon, ahol a szellőzéssel az energia jelentős része elszökik, még ott sem indokolt gazdaságossági szempontból, csak kényelmiből. Neked egy sima, hővisszanyerő nélküli szellőztető kell csak. Egy olyan venti, ami a rekuperátorban is van, kb 30e. De akkor még be kellene csövezned a lakást, ami ennek többszöröse. Szerintem erre nincs szükség. Tegyél a konyhába és fürdőbe ventillátort (kényszerített szellőzés), a többi helyre meg (esetleg, ha ezek után is kell) az ablakra résszellőzőt. Ha a fürdőnek van külső fala, akkor azt áttörve beépíthetsz egy kis párezer forintos ventit, ha nincs, akkor a már kialakított szellőzőjébe.


Szerintem villanyszerelőhöz fordulj, mert villanyt kell odavinni a ventinek, és a falat ő is át tudja törni, ha kell...

2011. jan. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszike! Megpróbálom, a konyhában levő szellőzőbe teszek egy csőventillátort a fürdőbe van mely a konyha légteréből nyilik. Egyébbként vill. szer. vagyok. Megoldom. Szerinted ezt ősztől tavaszig éjjel nappal üzemeltessem? Vagy csak főzéskor amikor gőz keletkezik?
2011. jan. 14. 11:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, majd meglátod... nem fogyaszt sokat.. Viszont ha éjjel-nappal kell mennie, akkor halk legyen!
2011. jan. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hidro ***** válasza:
100%

üdv!


a penész ugye a kicsapódott pára miatt keletkezik, tehát a víz miatt... most ne menjünk bele a harmatponti hőmérsékletbe stb... a lényeg, hogy kicsapódik, mert magas a páratartalom... a venti jó ötlet, én a helyedben egy konnektort tennék közel hozzá és egy páratartalomérzékelős aljzatba dugnám a ventillátort.. ilyet pár ezerért lehet vásárolni.

beállítod, hogy 50%-nál kapcsoljon be és mondjuk 40%-nál meg ki... tuti nem lesz több penészed

mi elektromos páramentesítőt vásároltunk, nagyobb teljesítményűt és nem engedem 50% felé a párát. hetek óta nincs penész meg vízfolt, 4 télen át harcoltunk ellene...

2011. jan. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!