Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti hogy élitek meg ezt?

Kutyások! Ti hogy élitek meg ezt?

Figyelt kérdés
20 éve folyamatosan van kutyám. Annyit kell tudni rólam, hogy egy gyerekkori kutyatámadás miatt rettegek a kutyáktól, de a sajátjaim mindig kivételt képeztek ez alól. Most 3 kölyökkutyám van. Ma este a két kan összeveszett egy csonton. Az egyik 4 hónaposan 25-30kg, a másik szintén 4 hónaposan 2kg. A nagy el akarta venni a kicsitől a csontot, és nagyon csúnyán a földre szorította a kicsit, és ez a dolog nálunk minden esetben tiltott. De kellett néhány másodperc, mire reagálni tudtam, teljesen ledermedtem. Ennyi, aztán közbeléptem, de az az első pár másodperc... Ti rögtön tudtok reagálni? Egyébként rettentő jól nevelt kölykök, és az átlagosnál is nagyobb hangsúlyt fektetünk a szocializációjukra, egyrészt mert kicsi gyerekeink vannak, másrészt, mert terápiás kutyának készülnek. Valahol a lelkem mélyén rettenetesen szégyenlem magam, de közben azt is tudom, hogy nem vagyok rossz gazdájuk, csak azt tudnám elérni, hogy azonnal tudjak reagálni, de elsőre iszonyatosan megrettenek! Mit tudnátok tanácsolni?
2012. febr. 24. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mármint mit hogy élünk meg? Ha a kutyáink összekapnak? Mindenhol megesik néha. Nálam pl nagyon ritkán, és sosem komoly. Én igazából fel sem izgatom magam ilyenkor. Teljesen természetesnek veszem. Egyik 'család' sem tökéletes, mindenhol van viszály néha. Egy terápiás kutyától sem várhatod, hogy érzelmek és kutyatulajdonságok nélkül éljen egész életében. Én teljesen 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a kutyáim sosem bántanák egymást, így hagyom had intézzék el, ahogy egy falkában kell. Ha nem tetszik a dolog, akkor arra szólok rá aki alacsonyabban van a falkában. Igazából semmit sem kell tennem fizikailag, mert parancsszóra abbahagyják. De abban is 100%-ig biztos vagyok, hogy ha a kutyáim komolyabban gondolnák akkor azonnal tudnék reagálni, közéjük állni és bármit megtenni amit kell, és ők nem bántatnának engem. Én úgy gondolom az a sikerem titka, hogy egyszerűen a fejemben nem tudom elképzeni, hogy ne az legyen a kutyákkal amit én akarok. Most ez csúnyán hangzik, de szerintem ezt a kutyák is érzik.

Szerintem te nem csináltál semmit rosszul. Az ember nem tud mindig azonnal reagálni akkor sem ha nem fél a kutyáktól. Más helyzetekben is megesik ez néha.

2012. febr. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nekem is 2 kutyám van az egyik kan a másik szuka.

kan fiatalabb juhászkutya,a szuka vadászkutya,néha a kan nem tudja a játékban hol a határ,és ha a szuka megvédi magát a kan dominanciának veszi,és elkezdenek verekedni,persze mindig szegény szuka marad alul.sose bántották egymást de én mindig szétszedtem őket.egyszer szó szerint le kellett rúgni a kant a szukáról akkor abbahagyták.és ezután egyből külön zártam a kant,úgymond"kiközösítettük",egyedül hagytuk.azóta sose fordult elő több ilyen.

nem tudom mennyire tettem jól,amit tettem utána sajnáltam h bele kellett rúgnom,lehet itt is kapok pár rossz szót érte,pedig sose bántottam egyik kutyámat se még seggrecsapással sem.de akkor már szükségesnek éreztem beavatkozni.

szóval nem para ha hagyod őket kicsit egymás közt lerendezni a dolgot,mert kb 20mp-en belül abbahagyják,de ha eldurvul akkor közbe kell lépni.

2012. febr. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az a pár másodpercnyi sokk krízishelyzetben teljesen normális, mindenkinél jelentkezik szinte. a lényeg az, ami azután a néhány másodperc után következik.
2012. febr. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik, hogy kicsit túlreagálod a történteket. Nem harapta meg a másikat, csak leszorította. Gondolom előtte kifejezte más módon is, hogy az a csont az ő tulajdona, de a társa nem vette a lapot, ekkor rávetette magát és leszorította. Ez teljesen normális kutya kommunikáció még akkor is, ha durvának tűnik. Ez az amit egy emberrel szemben soha nem engedhet meg magának, de egy kutya más. Én pozitívumként értékelem, hogy nem okozott sérülést a kicsinek, a másik pedig behódolt neki. Lehet, hogy ezzel egy életre elrendezték egymás között a rangsort. Másrészt még kölykök, szóval tanulási fázisban vannak. Ha számodra ez nem elfogadható viselkedés, akkor tiltod illetve bünteted. De hogy a kérdés másik részére is válaszoljak A minap megtámadott minket egy kutya hátulról. Pontosabban morogva rávetette magát a szorosan láb mellett sétáló kutyámra. Abban a pillanatban reagáltam, amikor az én kutyám is reagált. Ő vissza fordult, én meg elzavartam a támadó kutyát még mielőtt az enyém is lenyomhatta volna. Ezzel egyrészt megelőztem egy verekedést, másrészt azt kommunikáltam a kutyám felé, hogy képes vagyok őt megvédeni és neki nincs semmi dolga az idegen, agresszív kutyákkal. Az ilyen alkalmak nagyon jók arra, hogy a falkasorrendben a kutya hátrébb kerüljön. Egy óriás testű kutya mellett egyszerűen nem engedhetem meg magamnak, hogy lassabban reagáljak a történtekre, mint a kutyám.
2012. febr. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

sosem voltam ilyen helyzetben. nem vagyok egy ilyen extrém lélekjelenléttel bíró ember, rengeteg élethelyzetben besokkolok, de kutyaverekedéskor sosem... nem tudom miért van ez így, még csak nem is verekedősek a sajátjaim, talán gyárilag így lettem fabrikálva.

de akárhányszor bunyóba keveredtünk (idegen kutya által) mindig én voltam az, aki először reagált, sokszor volt, hogy a támadó kutyát leszedtem a sajátomról, de még olyan is, hogy két ismeretlen kutya harcába nyúltam bele, mert a gazdák leblokkoltak... valahogy ilyenkor lelassulnak az események, tisztán látom, hogy mely pillanatban és hova kell nyúlnom, hogy felszámoljuk a dolgot, még sosem sérültem meg.

de nem is ajánlom másnak, hogy nyúljon be közéjük természetesen, mert ha nem lennék ilyen szerencsés már széjjel lenne rágva mindkét kezem.

szedtem már le cane corsot, német juhászt, német vizslát, agarat, kaukázusit, pit bullt, keverékeket, labradort, goldent, jagd terriert... és nem elijesztgetésekről beszélek, hanem konkrétan egymásnak estek,és nyakörvnél/nyakbőrnél fogva volt szerencsém ezeket a kutyákat kiiktatni a bunyóból.

2012. febr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen kutya az,ami 4 hónaposan 25-30 kg?
2012. febr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Milyen kutya az,ami 4 hónaposan 25-30 kg?"


Például egy olyan kan, ami felnőttként 70 kg.

2012. febr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ekkora súlykülönbségeknél kicsit jobban oda kéne figyelnetek, mert elég ha a nagyobb rosszul csap oda egyet a mancsával és szerencsétlen picike ott pusztul el, tehát nektek azért kicsit fokozottabban kéne vigyázni, hogy apró összezörrenéseken kívül komolyabb viták ne legyenek. Még játék közben is könnyen megsérülhet a pici.


Nekem két kan kutyusom van. A sorrendet mi is tartjuk, ami kialakult közöttük, mindig az idősebb alá "adjuk a lovat", ráerősítünk, hogy ő a főnök. Ezt a pici tudja is, tiszteletben tartja. Komolyabb morgások sosincsenek. Párszor persze "földhöz vágja" a picit az idősebb, de abszolút nevelés céljából, ilyenkor látszik, hogy sosem bántaná. Lenyomja a földre és amíg meg nem adja magát teljesen, addig fogja. Nem okoz fájdalmat, nem vad.

Ha kaját kapnak, akkor az egyik itt, a másik két méterrel arrébb és nem mehetnek egymás közelébe, amíg megnem ette mindkettő. Ha az egyik előbb végez és menne a másikhoz, rászólok és így tudja a helyét. Kaján még SOHA nem volt veszekedés. Talán a legelején egyszer, de az az én hibám volt, nem voltam előrelátó és következetes! Ha valami rágni valót kapnak, akkor is egyik sarokban az egyik, másikban a másik és csönd van. Ha egyik elvenné a másiktól, rájuk szólunk és kész.

Ugyanígy ha komolyabb összemorgás van, csak rájuk kell szólnom és tudják hol a helyük. Egyszer komolyabban egymásnak ugrottak valamiért, akkor szó szerint rájuk üvöltöttem (belőlem ezt hozta ki a sokk helyzet), szerencsére olyan jól sikerült, hogy meglepődött mindkettő, hogy ez most tényleg belőlem jött!? El is felejtették, hogy gondjuk van egymással! :D

2012. febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam, hogy bár gyakran előfordul, hogy kutyák egymásnak "mennek" morognak, de ezek nem komoly támadások. Ők nem megölni, vagy bántani akarják a másikat, hanem kifejezni a saját akaratukat, vagy a dominanciájukat.

De persze ijesztő, amikor összecsapnak, megértem, hogy nem tudod azonnal, hogy kellene reagálni. Néhány éve egy barátnőm kan goldija összeverekedett egy kan boxerrel. (nem voltak pórázon) A két kutya gazdája oda sem mert menni, de volt egy pillanat, amikor megálltak egymással szemben. Iszonyatosan rájuk ordítottam, és a goldit visszarántottam a nyakörvénél fogva. Nem is az én kutyáim voltak, de láttam, hogy a másik két gazdi tehetetlen és bizonytalan.


A legjobb, ha abban az egy pillanatban közbe avatkozol, amikor érezhető, hogy valami lesz. Talán csak egy aprócska morgás, de abból 1 másodperc múlva bunyó lehet. Azonnal rájuk kell parancsolni.

De ne hidd, hogy egyedül vagy ezzel a "félelmeddel", mert ezt így leírni marha könnyű, viszont a valóságban szerintem az emberek 99,9%-a leblokkol.

2012. febr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm, jó volt olvasni, hogy azért nem vagyok egyedül, vagy legalábbis ez nem olyan vészes, mint hittem. Szerencsére tényleg nem volt annyira vészes, és remélem, ha egyszer valami komolyabb történik, akkor azonnal, ösztönből tudok reagálni. Mondjuk, ez volt az első eset, lehet, hogy a váratlansága miatt dermedtem meg. Megpróbálom kiiktatni azokat a helyzeteket, amikor ilyen összezörrenések lehetnek. Közöttük a falkasorrend még most kezd kialakulni, és úgy látom, a méret lesz a meghatározó... A nagyobb egyébként egy közepesen nagy testű vadász kutya fajta, de fajtáján belül is kiemelkedő termetű.... És nagyon vigyázunk a kisebbre, hisz tudjuk, a nagyobb véletlenül is komoly sérüléseket tudna neki okozni... Szóval még egyszer köszönöm!
2012. febr. 27. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!