Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne néhány kérdésem! (? )

Lenne néhány kérdésem! (? )

Figyelt kérdés

Budapesten élek, eddig mindig olyan helyekre vittem sétálni a kutyám, ahol láttam hogy nincs senki, csak egy puszta.

Kiderült ez magán terület (Igaz nincs sehova kiírva, plusz nem csak én járok oda)

Most nincs hova vigyem sétálni.

1 .XVIII-kerületesek, ti hova viszitek a kutyátokat? Ami lehetőleg nincs olyan messze.

2. Behíváshoz sípot használjak, vagy szimplán én kiabáljak? Ha sípot, akkor ultra hangosat vagy simát?


Most rögtön ezek a kérdéseim jutottak eszembe, akik tudnak rá válaszolni(és meg is teszik) azoknak köszönöm:).


2012. febr. 25. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem arrafelé lakom, így csak a 2. kérdésre tudok válaszolni. Még sosem használtam sípot, és őszintén szólva nem is tudom elképzelni, hogy mitől lenne jobb, mint a te hangod. Legfeljebb attól, hogy messzebbre elhallatszik. Bár én azt vallom, hogy nagyobb pusztaságban se távolodjon el tőlem a kutyám olyan messzire, hogy ne hallja a hangom. Mivel nekik sokkal jobb a hallásuk, ez még mindig elég távolság lehet, gondolom, vagyis nem az van, hogy 10 méternél messzebb nem engedem el. Nem tudom, neked milyen kutyád van, nekem vizsla, és szabad terepen is olyan 20-30 méteres körökben szaladgál körülöttem séta közben, ennél messzebbre nem nagyon megy. Persze fontos, hogy alapesetben is jól behívható legyen a kutyád, és akkor nem kell semmilyen segédeszköz, csak a gazdi hangja. :)
2012. febr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:).

Nekem Border Collie keverékem van. Akkor maradok a "kiabálásnál":)).

2012. febr. 25. 10:38
 3/8 anonim ***** válasza:
A hangod egyedi,a síp lehet,hogy több kutyát hív elő mint amid van.Mert épp olyanra van hangolva a másé is.Vagy épp el hagyod,elejted, de nagyon kellene pont,akkor van a bibi.
2012. febr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem két Border Colliem van. Bár nem vagyok szaki és még budapesti sem, de simán megy náluk a behívás. :) Nálunk annyira össze vannak nőve a kutyák, hogy mindig egyfelé mennek egymás után szépen, ha kiabálok rögtön jön vissza mindkettő. Iszonyatosan okos kutyák, már arra is visszafutnak, ha annyit kiabálok, hogy "hol vagytok?/hova lettetek?" pedig erre aztán sosem lettek tanítva. :)


Ahogy előttem mondták, a síp nem annyira jó, mert másnak is lehet ugyanolyan. Inkább kiabáld a nevét és hívd magadhoz, az az "egyedi". :)

2012. febr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én meg veszprémi vagyok, és pincsi keverékem van, de nyúl lábakkal, mert 2 perc alatt eltűnik iszonyatos futással. :D

Szóval én úgy hívom be, hogy kiabálom a nevét és hogy gyere. "Lizi, gyere,gyere,gyere..." meg apró rövid füttyjeleket találtam ki neki, senki nem hívja így a parkban a kutyáját csak én. Megtanulta hogy az az ő hívása és jön. Bár néha alkalmi süket, ha más veszettül érdekli. Inkább attól kell őt félteni hogy kifut az autó elé ha az út másik oldalán számára kedves ismerőst lát... :(

A border colliek rendkívül értelmes kutyusok, még ha keverék is. :)

2012. febr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja 4-es vagyok, igen azt elfelejtettem, hogy az idősebb kutya nálunk is ismer egy füttyjelet, de ez teljesen véletlenül alakult ki nálunk. Apu pici korától fütyült neki egy "dallamot", ha hívtuk és nem jött első szóra. Nem tudatosan, csak mindig ez jött. Azóta bárhol vagyunk erre a füttyjelre is visszajön és a nevére is. A pici egyelőre csak a nevére, avagy követi az idősebbet. :)
2012. febr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A veszprémi vagyok ismét. No igen, ha elmegy a hangod, berekedsz már kiabálni sem tudsz.... De még mindig ott a füttyjel, ami egy dallam részlet is lehet, akármi, amit könnyen felismer a kutya.
2012. febr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)).

Igazatok van, a hang az egyedi, és nem szeretnék az enyémen kívül még 20 kutyát oda hívni.

Amúgy tényleg nagyon okos, bár Németjuhász és Border Collie keverék, gondolom ezért is.

2012. febr. 25. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!