Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néhány tippre lenne szükségem....

Néhány tippre lenne szükségem. Hogyan gyorsíthatom fel a folyamatot?

Figyelt kérdés
Néhány napja ideiglenesen hozzám került egy kis termetű kutyus, akit el akartak altatni. Rendkívül territoriális, főleg, ha ételről van szó. Már annyi is elég, ha meglátja, hogy készítem a kajáját, akkor már morog, ha erélyesen rászólok, akkor azonnal nekem támad. És nem csak fitogtatja az erejét, hanem harap is, nem is kicsit. Teniszütővel gyakorolunk, de egy órába kerül, mire annyira elfárad, hogy megadja magát, de akkor meg viszont már nem is akar enni. Hogy éhen ne haljon a többi kutyával etetem, mert velük viszont nagyon jó a kapcsolata, és akkor szépen eszik. Viszont az emberekkel már nem így van. Mivel csak ideiglenes, és később örökbe szeretném adni, így fontos, hogy ezt sikerüljön helyre hozni. Tegnap szájkosárral gyakoroltuk, hogy az oldalára fektettem, szépen meg is nyugodott, de amint újra felkínálom az ételt újra kezdi. Három napja van itt, és tudom, ez hosszadalmasabb lesz, szeretnék mindent jól csinálni. Szerintetek jó lesz így? Ha kettesben vagyunk, és szóba kerül a kaja, akkor még nem látom a javulást.
2011. dec. 18. 09:58
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Fogd a kezedbe a tálat az étellel, semmi szemkontaktus, állj magabiztosan és ne tedd le neki az ételt. Várd meg amíg nyugodt, kiegyensúlyozott állapotban kerül, ha ez megtörténik, tedd le neki a tálat és mondd, hogy ehet.
2011. dec. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
54%

Ha kézből próbálod etetni, akkor is harap? Valahogy azt kéne tisztázni vele, hogy az ember nem potenciális versenytárs az étkezésnél, hanem minden jó forrása. Én megpróbálnám kézből etetni, falatonként, de ha ilyen vérszomjas kis szörnyeteg, akkor ez nem játszik.


Ha morog, ne vegyél róla tudomást, hanem simán hagyd félbe az ételosztást és hagyd faképnél. Ha megnyugodott, folyt-köv. Amikor ötödször játssza ezt el, akkor remélhetőleg rá fog jönni, hogy nem kifizetődő morogni.


Ha úgy teszel, mintha beleennél a kajájába, gondolom, azonnal torokra megy. Ha mégsem (szájkosár?...) akkor ezt a ceremóniát el lehetne játszani minden étkezésnél, lehetőleg a többi kutyával együtt. A jó példa ragadós, van rá esély, hogy a jól nevelt kutyák világosságot gyújtanak az agyában.

2011. dec. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves doqd, nagyon jól látod, így látatlanban is. Kézből etetni esélytelen, ha beleeszek támad. Viszont ezt a kivárást amit írtatok, megpróbálom. Vártam valamennyit eddig is, de erősödött a morgás, de az helyett, hogy eltegyem a kajáját, ilyenkor közelebb léptem a kezemben a kajával, és betámadott. Megpróbálom, hogy ha elteszem, akkor mi történik. Elég konok, makacs, nehezen adja fel, de ha éhen marad, hátha rájön, hogy ez így nem jó. Rohadtul elcseszték szegényt, remélem tudok rajta segíteni!
2011. dec. 18. 10:48
 4/37 anonim ***** válasza:
Csak nem valami terrierszármazékról van szó?... ;)
2011. dec. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
De bizony, valami olyasmi, egy kis csivava beütéssel. :)
2011. dec. 18. 11:17
 6/37 anonim ***** válasza:
Uhh, részvétem... :D
2011. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a csodálatos kutyadokiban szerepelt kutya, aki pontosan ugyanígy viselkedett.


Én írtam az első választ, tényleg szerintem az fontos, hogy nyugalmat, magabiztosságot küldj a kutya felé, ez lehet a kulcs.


Keress azért rá a Cesar Millan videókra, pont az ilyen kutyusokkal foglalkozik.

2011. dec. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Szerintem azt is kipróbálhatod, hogy ha előkerül a kaja és morog, akkor azonnal visszateszed az asztalra és elmész. Pár perc múlva újra. Hátha rájön, hogy amint arcoskodik, eltűnik a kaja. Illetve azt is javaslom, hogy tegyél úgy, mintha beleennél a kajájába, mielőtt odaadod neki. Pár falat virslit vagy sajtot tegyél meg előtte, hogy megmutasd neki, hogy az valójában a te kajád, ő meg örüljön, hogy kap.
2011. dec. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
De amúgy igen, Cesar Millant is érdemes nézni, volt már kajaagresszív kutyával dolga, és szépen helyrerakta őket, nem is bonyolult módon. Bár a második évadtól már kiírják, hogy ezeket ne próbálgassk otthon, csak ha szakember javasolta :D De ahogy elnézem, nem vagy annyira elveszve, hogy ne próbálhatnád ki.
2011. dec. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Nézem a filmjeit, olvastam sokat, és ezek szerint nevelem a kutyáimat. De ő nem úgy reagál, mint az átlag. Ha kihúzom magam, ő még jobban felfújja magát. Az előző gazdája kényeztette, de az is csak rontott a helyzeten. Állatorvosok, kiképzők azonnali altatást javasoltak az előző helyén, de nem tudom elhinni, hogy nem lehet rajta segíteni, főleg mert a kutyákkal nem ilyen. Ha menthetetlen lenne, akkor szerintem velük is agresszívnek kellene lennie. Biztos van gyengéje, csak még nem találtam meg.
2011. dec. 18. 11:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!