Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elmerjek indulni két kutyával...

Elmerjek indulni két kutyával futni?

Figyelt kérdés

Sajnos esténként már nem tudunk olyan helyre menni, ahol elengedhetném őket, ez kicsit megnehezíti a helyzetet. Az öreg kutyámmal már összeszoktunk, ha futni indulunk, akkor nyakörv, póráz, egy másik pórázt pedig átfűzök a hurkon és a keresztbe a vállamra teszem, mint egy oldal táskát. A kutyám szépen hozzászokott, hogy kocogunk egymás mellett, össze voltunk kötve, ha megálltam ő is lelassított, minden rendben volt. Nagyon szerette ő is.

Amióta megvan a pici kutyánk is, azóta két kutyával járunk, de futni még nem mertem elindulni velük. A pici iszonyatosan húz, le kell fáradnia, hogy normálisan jöjjön mellettem. Már próbáltam előtte kifárasztani játékkal, de egyszerűen nem megy. Az öreget sajnálom elvinni egyedül, addig a pici itthon sír, anyunak majd meg szakad a szíve ezt hallgatni, de egyszerre a kettővel még sétálni sem nagyon tudok, nem hogy futni. Megindulunk és sosem állunk meg, ha rajta múlik. :)

Bármit csinálunk, egyszerűen nem bírni vele. Hiába rántom meg, fordulunk vissza, hiába a jutalom falat, hiába bármi, egyszerűen megvan hülyülve ha kilépünk az utcára és úgy megy mint az őrült. Az udvaron szépen közlekedik láb mellett. Kutyasuliban sem tud koncentrálni, már nem tudom mitévő legyek. Az idősebb kutyánkkal sosem volt ilyen probléma. Mit tehetnék? Hogyan taníthatnám meg őt is szépen közlekedni, hogy mehessünk hárman futni? (én minden este eljárok, így jó volt, hogy a kutyámnak 1 óra futás és közel egy óra séta jutott, így viszont csak a séta van, miután én kifutottam magam, ami kicsit kevésnek bizonyul az idős kutyusnál is, jó lenne őket futtatni is kicsit.)



2012. febr. 25. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Futtasd hát, attól lefárad. Nyilván nem fog elsőre úgy menni, mint a másikkal, de ha csinálod, meg fogja tanulni a technikát, pláne ha látja az öregtől. Ha nem csinálod, nem fogod tudni lehiggasztani, meg nem is tudod megtanítani melletted futni.
2012. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!