Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Hagyjam így, vagy vegyek neki pelenkát?

Figyelt kérdés
Nemrég került hozzám egy kutyus 2 évesen.Sokat vagyunk kint.Szobatiszta elvileg.Éjszakát is kibírja.Ha dolgozni megyek előtte,és utána is kinnt van.El is végzi a dolgát.Viszont mire hazaérek általában vár itthon egy tócsa.Az a sejtésem,hogy ő valóban szobatiszta,de a 8órát nem bírja ki.Nem szoktam leszúrni miatta,hiszen,ha itthon vagyok mindíg kikéretőzik,ha kell neki.Arra gondoltam,hogy erre az esetre beiktatok neki egy kutyapelust.Szerintetek erre az esetre ez bevállhat?
2012. febr. 27. 13:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy csináljak erre az esetre neki inkább almot?És hogy tudom rávenni,hogy ilyenkor arra pisiljen.Amúgy ezeken a baleseteken kívül,redszerint kinnt végzi a dolgát.Egyépként ő nöstény kutyus,ha ez beefolyásol valamit.
2012. febr. 27. 13:17
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

EgyéBként.

Ilyen esetekre jó lehet a pelenka, de azért én azzal óvatosan bánnék, ha ráneveled, hogy otthon is szabad pisilni, lehet, hogy "pelenkafüggő" lesz... Nincs ebben tapasztalatom, de látok rá reális esélyt, hogy az egész szobatisztaságát elcseszheted vele.

2012. febr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy idővel javulni fog a helyzet, ha nem akkor szerintem inkább hagyd a pelust letéve, az alom nem olyan higiénikus. (egyébként ha patikában betegalátétet veszel, az ugyanolyan, mint a "kutyapelenka" csak olcsóbb)

Nem lehet, hogy akkor pisil be, amikor hazaérsz, és örömében csinálja?

2012. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerinte nem akkor csinálja.Mert azért valamennyire széthordja a kövön a tappancsával.Arra gondolok,hogy odaáll az ajtóba,de már nem bír annyit várni szegény.Általában csak egy tócsa van.Az sem olyan nagy.Csak nem szeretném,ha kényelmetlenül érezné magát mert nem tud pisilni.Csak vár,és nem viszi ki senki.Nagyon sajnálom.Jó lenne ha tudná,hogy ebben az esetben csak odamegy a pelusra dob egy sárgát,és ha megjövök akkor leviszem és kinnt még folytathatná.De hogy mutassam meg neki hogy arra csinálja ha dolgozom?
2012. febr. 27. 13:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Itasd fel a pisit a pelenkával, és tedd arra a részre, ahol általában pisilni szokott.
2012. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor mindenképp meg kell várnom minden új pelushasználattal,hogy bepisiljen?Hogy bele tudjam itatni a pelust?
2012. febr. 27. 14:05
 7/10 A kérdező kommentje:
Elképzelhető,hogy ha bevetem a pelenkát amíg dolgozom,utána nem fog kint pisilni többé?
2012. febr. 27. 14:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Dehogy, egyszer itasd fel, hogy érezze a szagot. Utána minden bizonnyal oda fog pisilni, ha kell neki. Idővel megszokja, hogy az "arra való"

De szerintem ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ezért nem is próbálja majd visszatartani. Az én kutyám fél évesen magától elhagyta a kutyapelenkát, nem pisilt rá akkor sem, ha 8-9 órára egyedül kellett hagynunk.

A kutya alapjáraton nem szeret a saját életterében piszkítani.

2012. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászolásokat!Felpontoztalak titeket.Kipróbálom,aztán meglátjuk.Nem akarom elrontani sem a kutyámat,de muszáj dolgoznom.
2012. febr. 27. 15:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem semmi baj nem lesz abból, ha lenn hagyod neki a pelust. Az én kutyusomat nemrég műtötték és leraktam neki is egy pelust, pedig szobatiszta. Nem használta, de lenn volt neki, hogyha nem vagyok itthon és kellene pisilni akkor legyen hova. Az én kutyusom is magától hagyta el a pelushasználatot. Szerintem ha már 1xer szobatiszta lett, akkor csak valami betegség vagy egyéb gond miatt nem lenne szobatiszta. Tehát nem fog visszafejlődni, ha leterítesz neki 1et biztos, ami biztos. Szerintem még mindig jobb megoldás, mint az, hogy a pisiben tapicskoljon.

2012. febr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!