Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1,5 hete van nálam egy mini...

1,5 hete van nálam egy mini yorki, most 10 hónapos.2-3 napja folyamatosan vakarózik, és közben nyöszörög. Mi lehet a baj? Allergiás valamire? A füle nem koszos. Mert azt vakarja mindig. Pedigret kap enni.

Figyelt kérdés

2012. febr. 27. 13:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Vidd dokihoz. De fogjátok már fel végre hogy nincs olyan hogy "mini yorki". Alaposan át vágott egy szaporító! :S
2012. febr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
orvos. De lehet allergia... főleg ha ilyen szemetet eszik
2012. febr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Attól a sz@rtól nem csodálom h beteg. Akinek nincs pénze rendes tápra ne vegyen kutyát!
2012. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

vidd el állatorvoshoz, és vegyél neki normális kaját.

(az állatorvos ebben is tud segíteni)

2012. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kiskutyával főleg ne etess szerintem Pedigree-t.Mikor a tacskóm kicsi volt,egyszer vettem neki,de egy falatot se evett belőle és már dobtam is a szemétbe az ennivalót.

Lehet,hogy valamire allergiás,vagy esetleg valami bőrbetegsége van ,talán megcsípte valami a fülét...ezt csak az orvos tudja pontosan.

2012. febr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ahogy elöttem is írták a Pedigree-t felejtsd el. Ha nincs pénzed prémium tápra, vannak nagyon jó minőségű középkategóriás tápok is. Egyes állatkereskedésekben kimérve is lehet venni kaját, én így veszem neki az Acana-t és kb fele annyiba kerül, mintha boltból venném. Rengeteg féle webshop is van már ott is olcsóbban hozzájuthatsz, van amelyiknél a szállítás is ingyenes. Érdemes körbe nézni a neten és környezetedben lévő állatboltokban is.


A fülvakarás az utalhat arra is, hogy tele van a bűzmirigye. Vagy atkára, de mindenképp mutasd meg állatorvosnak pontos diagnózist csak ő tud mondani. Tápot mindenképp váltsatok!

2012. febr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez hülyeség!NEm a pedigre az oka!Nem biztos,hogy a legdrágább kutyatáp annyira jó is.

Amúgy nincs összefüggésbe a vakarózás a kajával.

Vidd el dokihoz!

Valószínű,hogy bolhapete van a bőrén.Azt nem mindíg lehet látni.Akármitől elkaphatta.

Vidd el dokihoz,pár nap alatt elmúlik neki,ha írnak fel rá gyógyszert.Ha nem viszed el súlyosabb lesz a dolog,és csak műtéttel lehet kitisztítani a fülét.

2012. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

fülgyulladás lehet : gombáktól,baktériumoktól, és fülatka petéi miatt kialakult allergia miatt ( ez utóbbi okoz " koszt ")

de az első kettő az komoly!

állatorvos,fülcsepp a betegségre ( cc: 1800-2500ft )fajtától függ !és 2-3 nap alatt elmúlik.

feltéve,ha ...-az a baja...feltéve,ha ...nem lesz belőle felfázás,( a gyulladás áttevődik a kutya húgyuti szerveire ).

állatorvos waze !!! erre való !

2012. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A kaja nagyon is lehet összefüggésben a vakarózással. Próbálj tápot váltani és nézesd meg a fülét meg a bűzmirigyét dokival.
2012. febr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Először is! Állatorvos ajánlotta a pedigre juniort....tegnap vettem neki yorki tápot is ami nem kifejezetten olcsó...szerintem ezt az oldalt nem ilyen taplóknak találták ki, akik mocskolódnak...voltunk orvosnál...és kapott fülcseppet...meg ki lett neki takarítva....illetve igenis van minik yorki, sőt nagytudálékosom extra mini yorki is...olvass utána....így lettek tenyésztve.puszillak
2012. febr. 29. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!