Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideggyenge kutya?

Ideggyenge kutya?

Figyelt kérdés

Két hónapja került hozzám ideiglenesbe egy hihetetlenül félős kutya. Retteg a férfiaktól, a legtöbb idegentől, a számára nem megszokott viselkedésű, kinézetű emberektől, a nagyobb kocsiktól. Minden idegen, ismeretlen zajra összerezzen, pánikba esik. Egy erősebb ajtó becsapódástól képes lenne kirohanni a világból.

Már az elmúlt 9-10 hét alatt is óriási változásokat értem el, sikerült több félelméből kioldani megerősítéssel, játékkal, kajával, a többi kutyám segítségével, de most holtpontra értünk. Egy ideje nem látok rajta változást, nem érzem, hogy fejlődne. Mivel valószínűleg elég hánytatott múltja volt, egy csatornából szedték ki, így jelenleg még semmi dominancia gyakorlatot nem kezdtem vele, még csak minimális szabályokat állítottam, nem akarom tovább nyomni benne a feszültséget, míg nem érzem, hogy eléggé bízik a környezetében, bennem.

Nem segítségre van szükségem, itt egyébként sem lehetséges hatékonyan. Szóval csupán akinek esetleg már volt hasonló problémája, hogy oldotta meg, valami módszert, tapasztalatot tudna írni?


2012. febr. 27. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem van ilyen kutyusom, és ő sajnos már kiskorától ilyen. hasonlóan szoktattam, de tökéletes nem lett, és nem is lesz az. (5 éves) akkor elképzeled 8 hetes korától mit kinlódtan vele? Van autód? akkor ha módod van rá, vidd magaddal. nem kell kivenni, elég ha a kocsiban hagyod. mondjuk egy forgalmasabb ut szélén leparkolsz. kiszállsz, elintézed a dolgod, visszamész, örültök egymásnak. addig ő ugyis nézelődni fog. és igy "tompitva" ismerkedik a hangokkal a tömeggel. Ez most egy uj dolog lesz neki, ami kiváncsivá fogja tenni. kicsit most besokallhatott, megterhelte már maga az, hogy rendszeresen foglalkozva van vele. most ne csináljatok semmit, csak legyen veled.
2012. febr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Jelenleg a mostani benzinárak mellett a kocsi csak pihen, de lehet, hogy megpróbálom a munkahelyemre bevinni néhányszor a kutyát. Köszi az ötletet!
2012. febr. 27. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Barátnőmnek van egy ilyen befogadott kutyusa. Amikor hozzákerült az illatosról, mindentől félt, de szó szerint mindentől. Főleg az emberektől, kocsiktól, úgy egyáltalán a várostól. Még pisilni sem mert az utcán. Évekbe tellett, mire teljesen feloldódott. Nála is így volt, hogy egy ponton megrekedt, és nehezen oldódott tovább. Mostmár, így hogy évek teltek el, nyoma sincs annak, hogy valaha ez egy félős kutya volt. Már nem fél az idegenektől sem. Úgyhogy szerintem ez idő kérdése. Annak a kutyusnak az volt a kapaszkodója, hogy a barátnőmben és a családjában teljesen elkezdett megbízni, így aztán szép fokozatosan a világ is kinyílt előtte.
2012. febr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vidd el magaddal mindenhova, ahova kutyával csak beengednek. Szocializálni kell szegényt, és idővel jobb lesz, de addig sok-sok türelem kell hozzá. Nagyon szorítok nektek, és sok kitartást kívánok!
2012. febr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Kitartás szerencsére van, nem az első problémás kutya. Más ebek felé már kezd kinyílni, kezd velük kommunikálni, ami óriási segítség lesz majd a terápiájában. Emberekkel még nagyon zárkózott, nem is próbál feléjük közeledni, ami rossz hír nekem. Köszi még egyszer, a szocializációt most erőltetem azért nagyon. :)
2012. febr. 27. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!