Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek baj lehetne belőle?

Szerintetek baj lehetne belőle?

Figyelt kérdés

A kutyám nem a legbehívhatóbb, vagyis ha nem megy messze persze szólok oda jön.

De ma se mertem elengedni mert féltem hogy nem jön vissza, mert talál egy szagot pl.

Viszont így sose fogja megtanulni a behívást, viszont félek a fent említettől.

Szerintetek el merjem engedni?


2012. febr. 27. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg olyan helyen elengedni,ahol be van kerítve egy nagyobb terület.Ha itt gyakorolsz vele,megtanulja.
2012. febr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs olyan hely a közelünkben:(
2012. febr. 27. 17:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Durva, de én a kutyámat 3 hónaposan, a legelső sétánk alkalmával simán lecsatoltam pórázról:) Volt nálam néhány jutifalat, csipogós játék, de egyikre sem volt szükség, ha leguggolsz és vidáman kiabálsz a kutyádnak, azzal játékra hívod és vissza fog menni. Szerintem nem lenne gond, de érzem, hogy Te nem bízol a kutyádban. Na ezen kell változtatni:)

Kezdésnek próbálkozz hosszú pórázzal, kiképzők 20-30 méteres pórázon szokták gyakorolni.

2012. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Menhelyi, 1.5 évesen fogadtam örökbe, ezért sajnos kiskorában nem tudtam vele "gyakorolni".

De azért megpróbálom majd:)

2012. febr. 27. 19:06
 5/8 Hovarju ***** válasza:

köss rá a nyakörvére egy hosszú kb.15-20m-es madzagot. Kérj meg valakit (rokont, barátot, ismerőst) hogy segítsen.


A segítő megfogja a kutyust, Te elszaladsz tőle kb.10 méterre és hívod. A segítő ekkor elengedi és ha odament hozzád nagy dicséret és jutifalat. Ha esetleg másfelé megy még mindig ott a madzag amit megfoghatsz és igy nem tud elszaladni. Érdemes először közelről hívni és fokozatosan növelni a távolságot.

Nem nagyon szokták ajánlani, de nekem a flexi póráz sokat segített az elején, amikor egyedül gyakoroltam.

Sok sikert.

2012. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Sajnos az a baj hogy senkise akar soha velem jönni sétáltatni:(.

Meg azt hallottam, hogy ha hosszú pórázt teszek rá, ő érzi hogy nincs "szabadon" ezért könnyebb behívni, de nem könnyű vele megtanítani a behívást.

2012. febr. 27. 20:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Addig ne engedd el, amíg nem behívható. Ez alapszabály. Nem úgy fogja megtanulni a behívást, hogy elengeded, ő meg megy, amerre akar. Hosszú pórázzal gyakorolhatsz (nem is kell a kezedben lennie a póráznak, elég, ha rálépsz, amikor nem figyel), vagy csak olyan helyen engedd el, ahol meg tudod fogni, és vissza tudod vinni oda, ahova hívtad. Így vagy úgy, de hajtsa végre a feladatot. Ha pedig tudod, hogy nem fogod tudni visszahívni, akkor inkább ne is hívd, csak távolodj tőle és csalogasd.
2012. febr. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Végül amellett döntöttem, hogy megbízok benne annyira tudjam vissza jön e.

El engedtem. Szépen vissza is jött amikor hívtam:) Nagyon örültem neki.

De nagyon köszönöm a válaszokat, mentek a zöld mancsok.

2012. febr. 29. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!