Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek kölyökkori színéhez...

Akinek kölyökkori színéhez képest felnőtt korára megváltozott a kutyája színe, ez mikorra következett be?

Figyelt kérdés

Nekem van egy fekete-fehér havanese kutyám, de már nagyon sok helyről hallottam, hogy az ő kutyája is fekete volt, aztán ezüst színű, vagy teljesen fehér lett. Ezt lehet már kölyökkorban látni? Nem örülnék, ha kifehéredne, bár ugyanúgy szeretném!:) Mennyi idős kortól lehet észrevenni a változást?

Ő lenne az: [link]


2012. febr. 16. 16:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora színváltozás nem létezik, feketéből nem lehet fehér. Kisebb árnyalati változás történhet, pl. a yorki feketén születik, de pár hetesen már szürkül a szőre és megjelennek cser jegyek. De egy fekete-fehér havanese az is marad.
2012. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy a feketéből lesz-e világos szín azt nem tudom, de pl az aranybarna tricolor shih-tzuk kb 1 éves korukra nyerik el végleges színűket. Egész sötét barnák kicsi korukban, majd egyre világosabbak lesznek. Az én kutyám sötétbarna-fekete-fehérből egész világos drapp-fekete-fehér lett. A fekete szín csak a fülein maradt meg.
2012. febr. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Hülyítenek, ilyen nincs.
2012. febr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy keverékem..aki fekete-cser volt..na most egy éves korára kiszürkült a pofája..a szakálla..nem tudom hogy a havanese-nél hogy van,de fehér biztos nem lesz :)
2012. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én is nehezen hittem el, meg nem is találtam ilyesmiről említést sem sehol, de örülök akkor, hogy mégsincs ilyen radikális változás.:) Mondjuk kíváncsi lennék, hogy miért jó másoknak ezzel hülyíteni az embert!:S
2012. febr. 16. 18:17
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha gondolod teszek képet,"mekkora" változáson ment keresztül az én kutyám,mikor kiszürkült a pofija,szerintem annyira nem durva :)

Itt kb. 3 hónapos:

[link]

Itt pedig olyan másfél éves:

[link]

2012. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Akiteki ***** válasza:
Ilyen hosszú szőrű fajtánál nem változik radikálisan a színe. A nagy aljszőrű kutyáknál előfordul, hogy valamennyit világosodik, mert kölyöknek még nem nőtt ki az aljszőre, nem tudni, hogy fehér vagy sötét lesz. Pl. nálam a fekete huskyból így lehet sötétszürke. De nem fehér!
2012. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a képeket! Igen, ilyen jellegű változást már én is láttam, de azért ez nem fehér valóban.:)

Azért tettem fel a kérdést, mert egyrészt valamelyik nap találkoztunk egy párral és állították, hogy feketébb volt a kutyájuk, mint az enyém és most már hófehér. Én csak pislogtam, mert az oké, hogy valamennyit világosodik, de azért, hogy totál fehér legyen az hihetetlennek hangzott, de gondoltam miért hazudna.:D De lehet csak kicsit túlzott.:)

Másrészt itt olvastam egy kérdésnél, hogy az egyik válaszadó írta, hogy 2 havanese kutyája van, az egyik feketéből lett ezüst színű, a másik pedig fekete-fehér foltosból fehér.

Kíváncsi voltam mások mit mondanak!:)

2012. febr. 16. 18:30
 9/17 Akiteki ***** válasza:

Most néztem meg a képet. Tündéri!!!!

Szerintem kicsit több lesz benne az ezüst színű szőrszál.

2012. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ha az én kutyámra mondtad, akkor köszönöm!:D Szerintem is nagyon édes, bár most kicsit furcsán néz ki, mert már nagyon sokat nőtt a szőre és nem látszott már ki a szeme, úgyhogy megnyírtam egy kicsit, de csak a nyakáig, úgyhogy most kb úgy néz ki, mintha összement volna a feje.:) Szerettem volna hosszú szőrűnek hagyni, de a párom ragaszkodik hozzá, hogy tavasszal megnyírjuk.:( Végülis mindegy, de úgysem hagyom, hogy nekiessenek egy nullás géppel!:P

Amúgy a témához visszatérve: elől a frufrujában volt pár fehér tincs, de most ahogy rövidebbre vágtam, azok eltűntek!:O Amúgy ha kicsit ezüstösebb lesz, akkor azt nem kellene már látni a szőre tövén? Amúgy 4 hónapos.

2012. febr. 16. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!