Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyák 2x is "összeragadt...

Ha a kutyák 2x is "összeragadtak", abból biztos, hogy lesz kiskutya?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 18:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
100%

szerintem teljesen normális válasz. Olyat csinálsz amihez nem értessz, fel se tudod mérni a veszélyét se a szukára, se a kölykökre nézve.

Gondolom az állatok nem törzskönyvesek,tenyészszemléjük nem volt, genetikai szűrésik nincsenek, aszukának orvosi felkészítése a vemhességre nem volt, herpeszszűrés nem volt, nem tudod milven kezelések kellenek a vemhesség alatt, nem lesz ultrahang, nem tudod mi kell az elléshez, mit csinálj, ha megakad egy kölyök,mennyi idő normális 2kölyök között,hogyan kell adagolni az oxit, hogyan ellenrzöd akölykök egészségesek-e,ha mégis herpeszes volt a kan vagy a szuka hogyan próbálhatod megmenteni a kölyköket.....stb...

2012. febr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 gabrielli ***** válasza:
7%
Nem szeretek az ilyen szaporító-tenyésztő vitákba beleszólni, de már nem tudom megállni. Drága tenyésztők! Ha nem tudjátok elfogadni hogy itt valaki egy banális kérdést feltesz és arra esetleg vár egy normális választ. akár olyan egyszerű embertől aki történetesen esetleg nem egy "tenyésztő" akkor legyetek szivesek és ne szóljatok hozzá! Semmi értelme megjátszanotok a profit és mindenkit seggre tegyetek. Ha nem vagytok képesek normális válaszadásra akkor semmi szükség fölényes hozzászólásaitokra. A sok amatőr, egyszerű, kiskutyát vállaló és szeretettel nevelő gazdi nevében köszönöm következő dörgedelmes, arrogáns, "intelligens", "ülj le kisfiam, egyes" szintű, megszokott hozzászólásaitokat!
2012. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
100%

Szuper, még egy ember, aki csak bátorításra és buksi simogatásra vágyik. Örülök, hogy te is csak azt tartod helyesnek, ha dicsérnek és ajnároznak téged az okos tettedért, hogy felelőtlenül, bármi féle tudás vagy hozzáértés nélkül akarsz szaporítani, nagy valószínűséggel beteg kutyákat gyártani és azokat meggondolatlanul és tudatlanul akármilyen borzalmas helyre, emberekhez tovább adni. Gondolom pénzért.

De képzeld, se az országnak, se Európának de úgy általában a világnak sincs több szüksége menhely-feltöltő keverék, beteges kutyákra.


És ha mondjuk te nem is, de szerinted a jövőbeli gazdik nem fogják menhelyre, gyepire, utcára dobni az általad szaporított kutyákat, ha netán megunnák vagy problémájuk lenne velük? És azt tudod, mit jelent a te kutyádnak egy vemhesség és egy ellés? Mert nem ártana utána nézned, mielőtt kitennéd őt ezeknek a veszélyeknek, mindenféle hozzáértés nélkül.

2012. febr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:

kedves gabrielli, nem tenyésztők vagyunk, csak olyanok akik dolgoznak menhelyeken, van menhelyi kutyájuk és ismeria azokhogy kerülnek oda.

Teljesen felesleges kutyát szaporítani ma Magyarországon,aki kutyát akar vagy vegyen tenyésztőtől, vagy talál eleget a menhelyeken.

2012. febr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 gabrielli ***** válasza:
0%
Kedves 23-as "tenyésztő"! Elmondom neked hogy hosszas keresgélés után egy szaporítótól, vagy ejsze még az sem volt az illető hanem egy um. forgalmazó volt (Erdélyi vagyok, itt még talán ilyen is létezik!) megvettem a kutyusomat. Első saját kutyám, annyira szeretem hogy nem adnám oda az eddig kitenyésztett összes fajtatiszta kutyádért! Baj ez szerinted?
2012. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, nem vagyok tenyésztő.

Tele vannak a menhelyek, ha valaki akar nem fajkutyát atlál eleget. Nekem is van menhelyim is. Nem értem hol látsz te itt ellentmondást.

Tudod én akkor sírok amikor minden harc ellenére végig kell néznem,hogy altatnak a sintérnél és a fele kutya így indult. valaki csak "aranyos kiskutyákat" akart, aztán nem volt kinek adni, vagy akinek adta, az beadta a sintérhez. És végignézem, ahogy elaltatják őket.

2012. febr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
100%

Drága Gabrielli!


Nem vagyok tenyésztő, holott nekem, nyugodtan kijelenthetem, meg lenne a kellő háttér tudásom ehhez, de egyik kutyám sem alkalmas rá, ivartalanítottak. Én pedig szeretem annyira a fajtámat, van bennem annyi gerinc, hogy nem akarom az általam annyira imádott fajta állományát rontani. És semmi pénzért nem adnám oda egyik kutyámat sem neked, hidd el. Örülök, hogy te szerencsésen támogattál megélhetésében egy "forgalmazót", akármilyen undorító jelentése legyen is ennek, én nem tenném. Helyette nekem jelenleg két menhelyi, ideiglenes, szaporítótól származó kutyám van. Egyik sem probléma mentes vagy egészséges, hála a kedves szaporítóiknak.

2012. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 A kérdező kommentje:
Úgy nézem kár volt kiírnom a kérdést......
2012. febr. 27. 20:00
 29/86 gabrielli ***** válasza:
0%
Én nem mondtam és nem mondom azt hogy neked valahol nincs igazad. De itt egy megtörtént dologról van szó, itt már összeragadtak kétszer is a kutyák, itt az volt a kérdés hogy lesz vagy sem kiskutya ebből? Most mind ugrálhat már mindenki és szidhatja, szaporítózhatja a kérdezőt, az nem változtat a dolgokon! Ezt kell felfogni! Valahol mégiscsak "gyakori kérdések"-ről szól ez az oldal amennyiben én jól látom. Véletlenül kerültem én is ide, egyszerű, banális kérdéseim lettek volna ami a kutyatartást illeti, ugyanis, amint mondtam, ez nekem az első kutyusom. Nem vagyok gyerek, 44 éves vagyok szép lassan, de elismerem hogy nem értek mindenhez. Ezért gondoltam, hogy itt ezt-azt megkérdezhetek, csupán azért mert senki sem születik profi gazdinak, mindenki meg kell tanuljon dolgokat és talán tapasztaltabb embertársai segíthetnek abban hogy elkerülhessük a gyakori hibákat. De itt úgy látom, hogy sajnos nem létezik a közép kategória. Vannak a "profik" vagyis a tenyésztők, a másik oldalon pedig a "bunkók", vagyis mi.
2012. febr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
100%

van mit tenni, mondtuk, ha most ivartalaníttat,akkor biztos nem lesznek és az mindenkinek jó.

Nem tenyésztők és "bunkók" vannak.

Vannak akik felfogták a fagfalős állattartás alapjait és vannakakik még nem. Ennyi

2012. febr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!