Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyák 2x is "összeragadt...

Ha a kutyák 2x is "összeragadtak", abból biztos, hogy lesz kiskutya?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 18:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim ***** válasza:
Még nem hallottam olyan helyről, ahol a Pet Shopokban csak úgy hozzávágják az emberhez a tk-et, a szűréseket, a szerződést, hogy a tenyésztő felelősséget vállal a kutyáért. És egy tenyésztő valóban óvja, félti a tőle származó kutyákat. Nem ad el kölyköt az első jött-ment ostoba embernek, aki fizetni képes.
2012. febr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
És a lényeg: egy tenyésztő 2-3 évenként hoz le egy almot 1 szukától, vagy még ritkábban, a szaporító meg minden tüzeléskor (évente 2x) 1-1 szukától.... Én összesen 3 tenyésztőről tudok, akik rendszeresen írnak ide, ez még a 30%-ot sem közelíti meg... És tetszik, nem tetszik, Erdély sajnos Romániához tartozik, felesleges a kifejezéseken lovagolni, épp te mondtad, a kérdésre kell válaszolni... Nos, kérdező, még egyszer: akkor is lehet kiskutya, ha csak 1x ragadtak össze, de tuti nem lesz, ha a szukát (és a kant is) ivartalanítják....
2012. febr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tenyésztő. Két kutyám van. Az egyiket az utcáról fogadtam be. A másik egy szaporítótól vett példány, kedves családom ajándéka. Majd szívbajt kaptam, de én nem dbok ki kutyát.

Szegény ebnek normális része nincs. Ja, a a füle meg a bundája tényleg szép. Akkor sorolom. Először a gyomorbajára derült fény, majd a csípő diszpláziára, mivel fontosabbnak tartottam először ezeket "helyrerakni", így az ivartalanítás tolódott, már bánom, méhgyulladás lett. Fél évvel később kiderült, hogy valami nem oké a szemével, részleges vakságban szenved. Nem sokkal rá a veséi krepáltak be. Azt már nem is említem, hogy deformált a koponyája, marmagassága 7cm nagyobb, mint a standard felső határa, és nem utolsó sorban tiszta dinka. Hamis, agresszív, rettenetesen félős. Minden igyekezetem ellenére ilyen maradt. Bennem és a férjemben megbízik. A többi családtaggal tartózkodó, a gyerekektől elmenekül, pedig egyik sem bántotta soha, csak simogatják.

4 műtét, speckó étrend, állandó gyógyszerezés. Már két "full extrás" kutyát vehettem volna abból a pénzből, amit ráköltöttem. De meg sem fordult a fejemben, hogy megváljak tőle. Azt hiszem jól csinálom, mert mindezek ellenére már 11 éves!

Nem dicsekedni akartam meg sajnáltatni magamat, csak gondoltam megosztom a történetet a kérdezővel és gabriellivel. Gabrielli te mit tettél volna a helyembe? Menhelyre viszed vagy elaltatod?

Kérdező, mi van ha az összes kölyök ilyen beteges lesz? A patakból kerülnek majd elő?

Melyikőtök fogja tudni vállalni? Naugye!


Ja, szabad találgatni szegény kutyám fajtáját illetően!


Egy skótjuhász.

2012. febr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 gabrielli ***** válasza:
0%

Tisztelt hölgyem, megkérem hogy szíveskedjék még más variánsokat is felsorolni, mert abből a kettőből egyiket sem választanám. Köszönöm!

A másik hozzászólónál pedig továbbra sem értem, hogy mit kellene tennem a szaporítótól (vagy közvetítőtől) vásárolt kutyusommal? Nem szabadott volna megvennem? Tévedsz, akartam egy kutyust, kerestem sokáig, nem azért nem vettem tenyésztőtől mert drágálltam esetleg az árát, hanem egyszerűen azért mert NEM TALÁLTAM ITT A KÖRNYÉKEN TENYÉSZTŐT! Aki tenyésztői áron kínálta a kiskutyáit az is csak szaporító, de állítólag bajnok kan németjuhásza van, és ezért árulja drágábban a kölyköket. Belinkelhetnék más un. helyi kenneleket is, de nem teszem, mert semmi értelme. Azok is mind csak szaporítók. Tehát vettem én is egyiküktől egy kiskutyát, bármi is fog vele történni sosem fogom megbánni a választásomat, mert ő már teljesen az enyém. És ha tetszik nektek ha nem, majd a második kiskutyámat is szaporítótól fogom venni, az én portámon belül nem fog nekem egyetlenben egy tenyésztő sem beleszolni hogy mivel vagy miként neveljem a kutyusomat.

Ezennel részemről ezt a vitát le is zártam.

2012. febr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim ***** válasza:
83%
Eleve bele sem kellett volna fognod ebbe a vitába, mert vérlázító, amiket írsz.... Nem baj, vannak még értelmes emberek a világon, akik értik a jó szándékot, és nem vesznek mindent személyes sértésnek.
2012. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim ***** válasza:

Sajnos a szapórítók azért élnek meg, mert még mindig van rájuk igény, és szőrnyű, hogy vannak olyan emberek, akik nem fogják fel, hogy ez mért ROSSZ A KUTYÁNAK.


Kedves kérdező: felelőtlen, gondatlan, és az intelligencia hányadosod erősen alacsony, mivel fogalmad nincsen arról, hogy mit csinálsz. Gratulálok hozzá.


Kérdésedre válaszolva: nem vagyunk állatorvosok, szóval esetleg talán, ha nem sajnálod rá a pénzt, lehet megkéne nézetni a vemhes szukát. De feltételezem ez nem fog megtörténni, majd hátul a garázsban megszüli a kölyköket, ahogy esik úgy puffan.


Emberségből egyes.


Ja és nem tenyésztő vagyok, mégcsak nem is fajtatiszta kutyám van, hanem egy olyan embertől, aki szintén nem ügyel arra, hogy a szuka és a kan kutyája (akiknek még neve sincs!!!!!) épp összeragad a szuka tüzelésekor vagy sem... És amikor az én kutyám hozzámkerült akkor épp azon morfondíroztak, hogy elaltatják mert nincs rá pénzük...

A szívem szakad bele, amikor ez eszembejut.

Okos, tehetséges a sportokban, egy tündéri jó természet.

És az ilyeneknek hála mint te is kedves kérdező majdnem a vágóhídon végezte. Ezért felmegy a pumpám amikor hasonló kérdéseket írnak ki...

2012. febr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!