Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én fogom ki mindig az...

Csak én fogom ki mindig az ilyen nem normális gazdikat?

Figyelt kérdés
Már találkoztam néhány elég idióta gazdával, de ez a legutóbbi nálam kiverte a biztosítékot. Elvittem az 5 hónapos kölyök kutyusomat egy futtatóra, ahol nem volt senki, de gondoltam várunk egy kicsit, hátha jön valaki, ugyanis nagyon nehezen viseli, ha napokig nem játszhat más kutyákkal. Na a lényeg az, hogy jött egy nő a beagle kutyájával. A nő harisnyát, szoknyát, magassarkú csizmát és szép kabátot viselt. A futtatón nagy sár volt, mert előző nap esett, de hát engem sosem zavart az ilyesmi, ezért van a víz, lényeg, hogy a kutyus jól érezze magát. Szóval a két kutya nagyon szépen eljátszott, de a beagle valahogy mindig a gazdi lábánál kötött ki. A nő elkezdte arrébb lökdösni a kutyát, hogy nehogy már összekoszolja. Végül kiment a futtatóról, hogy ne tudják elérni, de az én kutyusom kiszaladt a kapun mielőtt bezárta és nagy vidáman elkezdett felugrálni a nőre, aki többször ellökte magától úgy, hogy mikor a kutya a levegőben volt, akkor jól meglökte és a kutya hanyatt vágódott. Na még itt nem szóltam semmit, visszajött a kutya és a nő is. Próbáltam távol tartani tőle, legalább az én kutyámat, de mivel kistestű, igen könnyen kicsusszan a kezem közül és egy pillanat alatt átszalad a lábam a között, úgyhogy végül megint felugrált a nőre, aki most már lábbal próbálta távol tartani magától és a végén a nagy igyekezetében szinte belerúgott a kutyámba!:S Nem hittem a szememnek, hirtelen köpni-nyelni nem tudtam. Mondtam neki, hogy ha ennyire zavarja, hogy koszos lesz, akkor ne hozza kutyasétáltatóra a kutyát, vagy olyan ruhát vegyen, ami nyugodtan koszos lehet. Most én vagyok az egyetlen, akit nem zavar, ha agyig sáros lesz? Vagy ha éppen le kell szaladnom a kutyával, hogy elvégezze a dolgát és olyan ruhában vagyok, akkor nem viszem futtatóra, de még így is történt már velem is olyan, hogy egy nyakig sáros kutya rám ugrott, mikor éppen szövet kabátban voltam, mégsem kaptam szívrohamot, hanem szépen hazamentem, átöltöztem és kitisztíttattam a kabátot. Milyen alapon rugdossa valaki az én kutyámat? Rendben, hogy még neveletlen ilyen szempontból, hogy nem tud ellenállni, hogy felugráljon, de csak a futtatón teheti meg, mert egyébként pórázon sétáltatom ezért is, meg mert még nem behívható. Arról nem is beszélve, hogy az ő kutyája ugyanúgy felugrált. Szóval nem gondolom, hogy én hibáztam. Kezd már kicsit elegem lenni, hogy mindig kifogom az ilyen gazdikat!:( Ti hogy álltok ezzel?
2012. febr. 28. 14:27
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
kutyasétáltató=kutyafuttató
2012. febr. 28. 14:27
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem vagy egyedül, én sokszor csodálkozom ha normális emberekkel találkozom, aki még ért is a kutyákhoz. Elég kevés
2012. febr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos ezzel nem tudsz mit kezdeni, azon kívül, hogy ahogy írtad, megmondod neki a magadét egy kissé. Nem normális az olyan, aki magassarkúban és csinos ruhában megy ki a kutyafuttatóra. Én alapból azon is csodálkozom, hogy sokan a rendes, munkába/iskolába járós ruháikban sétáltatnak kutyát. Nekünk mind van otthon kutyasétáltatós ruhánk; lehet, nem leszek benne trendi, de amikor baja van a kutyámnak és fel kell kapnom, vagy rám ugrik egy kutya, legalább nem lesz piszkos a szebb ruhám.
2012. febr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Először is. Soha ne hagyd, hogy idáig elfajuljanak a dolgok. Nem tudhatod mekkora törést kap ezáltal a kutya, hogy egy vadidegen megrugdossa, nem tudhatod hogy fog viszonyulni később az emberekhez, agresszív lesz-e velük stb.

Másodszor: a nő egy tuskó, őt kellett volna megrugdosni.

Harmadszor: Ha játszani megyünk a többi kutyához, annyira, de annyira játszós cuccban megyek, hogy már-már szégyenlem magam, hogy így kilépek az utcára egyáltalán. Ez benne van a pakliban, hogy a másik kutya vagy a sajátom rálép a lábamra, rám ugrik, összenyálaz stb., erre fel kell készülni és olyanban megyek, amit nem bánok, ha akár sáros is lesz..

2012. febr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Én sehogy mert még nincs kutyim :(

De szerintem is igazad van!!Hogyha nem bírja a sarat a nő akkor vegyen fel más ruhát.Engem nem zavarna ha csupa sár lennék.Ez a nő agyon ZIZI lehetett!!

Milyen fajta a te kutyid?

2012. febr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem tudom... Én sem bírnám ha valaki a kutyámba rúgna de én távol is tartom tőle. Az hogy valaki kiviszi a kutyáját, be a kutyafuttatóra, még nem jelenti azt hogy rögtön kiszolgálnia kell a te kutyád társasággal.

Arra nem gondoltál, hogy a nő pl a munka vagy egyéb fontos dolog után ahová ki kell öltözni, vitte le a kutyát? Mondjuk mert olyan fontos neki, hogy nem hazament átöltözni meg d*gleni a házban hanem rögtön jött ki a kutyával? Nem biztos, hogy rossz csak mert neked nem tetszik.

Én mindig figyelek arra, hogy miben megyek sétálni, mert így érzem jól magam. A kutyáim jólneveltek (kicsinek sem ugráltak mert nem hagytam), más kutyáját meg díjazom ha összepiszkol, akkor sem ha kölyök. Én is megpróbálom úgy tartani a kutyáim, hogy mást ne zavarjanak.

Nem azt mondom, hogy nem értek egyet veled, csak mondtam egy másik nézőpontot.

2012. febr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egy havanese kutyám van.


Utólag már én is rájöttem, hogy hiba volt, hogy nem szóltam hamarabb, vagy nem fogtam a kutyát és mentem máshova, de mondom teljesen lefagytam, mert nem akartam elhinni, hogy ilyen van.


Kedves utolsó! Persze ez is egy nézőpont és el is fogadom, de nem értek vele egyet. Velem is többször volt már olyan, hogy rögtön munka után vittem is le a kutyát, de ahogy írtam ezek csak azért vannak, hogy elvégezze a dolgát. Ha aztán el akarom vinni egy nagyobb sétára, akkor igenis átöltözök, futtatóra meg pláne nem jutna eszembe ilyen ruhában menni, főleg, ha látom mekkora sár van. És írtam azt is, hogy az ő kutyája ugyanúgy felugrált és nem csak rá, hanem rám is és én is sáros lettem, de eszembe sem jutna ezért megrúgni egy kutyát (mondjuk másért se nagyon tudom elképzelni). Egyébként nem egyformák a kutyák sem, örülj neki, hogy a tieid ilyen jól neveltek, de sajnos az enyém elég makacs természet, pedig elvileg nem jellemző a fajtára, de valahogy mégis kifogtam.:) Azért haladunk a tanulással, csak lassabban, mint gondoltam.

2012. febr. 28. 14:55
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha valaki normális ruhában megy kutyafuttatóra, az ne csodálkozzon ha ilyen történik vele. Ha annyira rohant le a kutyájával munka után, akkor 1. ne vigye futtatóba, 2. fogadja el, hogy benne van a pakliban, hogy sáros lesz. A XXI. sz-ban élünk, szerintem minden családban van mosógép.

Nálunk természetes, hogy külön van 'játszós' ruha kutyázni. Természetesen ilyenkor is próbáljuk elérni, hogy a kutya ne ugráljon fel ránk. De nem azért, hogy ne legyünk koszosak, hanem hogy tanulja meg, hogy nem szabad.

(Múltkor például találkoztam az utcán egy kutyással, akivel esténként együtt szoktunk kutyázni majdnem minden nap. Alig ismertük fel egymást normális ruhában. :)

2012. febr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érdekes, hogy valaki szép ruhában sétáltat kutyát, ugyanakkor tényleg illetlenség hagyni, hogy bárkire felugráljon a te kutyád! Akkor is, ha az illető kutyázós cuccban van. Amikor az enyém volt kölyök és neveletlen, akkor én direkt kértem mindenkit, hogy ne hagyják, hogy felugráljon rájuk a kutyám, zavarják el, söpörjék le magukról, mert ha leállnak vele játszani meg szeretgetni, akkor azzal megerősítést kap, hogy a felugrálás jó. De ezt is nehéz az emberekkel (kutyásokkal is) megértetni, hogy ne biztassák már a kölyköt az ugrálásra, mert így ellenem dolgoznak! A te esetedben a nő ott hibázott, hogy szép ruhában ment kutyát sétáltani (gondolom oka volt rá), te meg ott hibáztál, hogy hagytad, hogya kutyád rá ugráljon. Sajnos ez úgy működik, hogy ha a gazdi képtelen megfékezni a kutyáját, akkor kénytelen valamit tenni ellene az, aki ennek az elszenvedője.
2012. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van külön kutyázós ruhám. Persze akkor sem harapom le se a sajátom, se idegen kutyák fejét, ha épp a farmerom lesz tappancsmintás. De ruhától függetlenül igyekszem leszoktatni a kutyát az ember összekoszolásáról.

Nálunk sokszor még a kutyaiskolába is rendes utcai ruhában jön a gazdik 90%-a, ezt se fogom megérteni, de ők legalább normálisan állnak az ilyenekhez.

2012. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!