Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim elszeretnék adni a...

A szüleim elszeretnék adni a kutyusomat! Normális, hogy úgy kötődöm hozzá mintha a saját babám lenne?

Figyelt kérdés

A kutyusom lassan 4 éves lesz,már nem baba,de nekem az ! :) A fajtája Bishon havanese kis fehér kislány :) Nem nagyon van pénzünk az az igazság és most szegény elég betegecske lett!:( A szüleim el akarják adni a kutyust merthogy csak a baj van vele...és ezt én is felfogom! Megértem. De mindig amikor eljön a gondolat,hogy elmenne innen nem tudnám odaadni mert úgy érzem ő az én gyerekem!

Ez ilyen se veled se nélküled...és így hogy beteg bűntudatom lenne odaadni,hogy nem egészségesen ment el hanem betegen! Értitek ? :(

Anya is vegyes érzelmekkel van egyszer...olykor eladná mert nincs pénzünk se...máskor pedig azt mondja hogy majd elad valamit és a pénzen meggyógyíttatjuk...Igazából én azt szeretném ha egészséges lenne..olyan lenne mint régen és béke lenne! :)

Ti mit gondoltok erről? Saját tapasztalat? Ti is így éreztek a kutyátokkal?



2012. febr. 28. 12:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
Teljesen normális szerintem hogy így vagy kutyáddal én is miden állatommal így voltam!Még a kis vadászgörényemmel is,nagyon kötődtem hozzá.Sajnos már elpusztult,de az egész család nagyon megszenvedte!Most egy kutyusom van Shar-pei nagyon szeretem pont úgy,mint te a tiédet!Sajnos ő is nagyon beteg,nagyon sokat járunk orvoshoz vele.Mi sem állunk jól sajnos anyagilag nekem nincs munkám anyum meg egyedül próbálkozik eltartani minket,de eszünkbe nem jutna oda adni senkinek!Kiszűkölködjük a folyamatos kezeléseket és gyógyszereket!De ha nagyon nem megy akkor ne hagyd hogy szenvedjen,keress neki egy olyan helyet ahol tudod hogy jó helyen van és akár meg is látogatod!Az ő szemében MINDIG te leszel a gazdija!
2012. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én nem érzek így, mert soha nem tudnám eladni. Inkább keresnék egy olyan állatorvost, akinél lehet részletfizetést kérni, vagy szétnéznék, ki dolgozik a környéken viszonylag olcsóbban.... Esetleg elmondanám neki a helyzetet, hátha adna is még egy kis engedményt. Pénzért beteg kutyát nem fognak megvenni tőletek (rengeteg egészséges, gazdátlan kutyus van), ha ajándékba adjátok feltétlen meg kell mondani, hogy beteg, és mi baja, mivel kell kezelni. Gondolom, nem tenyésztőtől van, mert akkor már visszavittétek volna neki........:( Elhiszem, hogy nehéz tőle megválni, mondom, én nem is tudnék.
2012. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Csak egy kérdés.Szerinted ki az a bolond aki megvenne egy 4 éves beteg kutyát?? Mert én tuti nem vennék beteg kutyát,még ha minden álmom egy ilyen kutya lenne.Inkább szerezzetek pénzt,és kezeltessétek ki a betegségéből.

Egyébként az ilyen embereknek akik ennyire felelőtlenek mint ti,nem is való semmiféle állat.Az ember ha kutyát,macskát vagy bármi állatot tart,annak számolnia kell azzal,hogy akár 10-20 évig is élni fog,és akár ennyi éven át felelősséggel tartozik az állat iránt.Ha erre nem képes valaki akkor se 4 évvel ezelőtt,se most ne vegyen állatot magához.

2012. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy ezzel egyedül!

Igazából én nem voltam soha olyan nagy állatbarát, szeretem az állatokat, de nem kötődtem komolyabban egyhez sem. Aztán édesanyám barátja hozzánk költözött az akkor még fiatal kutyájával. Amikor a pasi ment, a kutyát szerencsére nálunk hagyta. Mopsz kutyusról van szó. :)

Szóval sosem hittem volna, hogy ennyire kötődöm majd egy kutyához. Először féltem is tőle, meg nem is tetszett a kis ráncos arca. Mostanra teljesen "beleszerettem", beleőrülnék, ha meg kéne válnom tőle. Már családtagként tekintünk rá, mindannyian.

Sajnos, az idő elteltével ő is elég beteg lett, a legnagyobb baj, hogy már szinte egyáltalán nem lát. A szeme folyton kiszárad, műkönnyel kell kezelnünk neki naponta többször. Raádásul folyton folyik az orra szegénynek, arra is figyelni kell, mert neki sem jó, ha taknyos.

Annyi türelemre és gondoskodásra van szüksége; amióta beteg lett, még jobban kötődöm hozzá, jobban figyelek rá. Anyukám néha mondja is, mikor babusgatom, hogy "Nem gyerek az, hanem kutya!, és hogy "Gyereket kéne már szülnöd, kislányom." De olyan elveszett szegény, látom rajta, hogy meg van ijedve néha, mennyire elveszett, amióta megvakult. Hiába ismeri a lakás minden zegzugát, még így is elkeveredik néha. Sokkal jobban igényli, hogy tudja, ott vagyunk vele és nincs egyedül.

Szóval én teljesen megértem, hogy így szereted a kiskutyádat. Nagyon az ember szívéhez tudnak nőni, főleg, ha betegek és még nagyobb szükségük van ránk. Kiváltképp ezek a kis szobakutyák, akivel az ember folyton együtt van. :)

2012. febr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi de szerintem a mai világban elég nehéz megjósolni,hogy mi lesz 4 év múlva.Akármi közbe jöhet!Pl munkahely elvesztése,vagy még rosszabb.

Tud úgy alakulni az élet ahogy nem tervezed sajnos.

Ha tényleg nem tudjátok fedezni a gyógyíttatást akkor adjátok oda olyannak aki tudja.Had legyen a kutyusnak még egy esélye.Nagyon nehéz,de jobb lesz neki.

De próbáljátok meg megoldani ti.Mert ha odaadod soha nem fogod tudni elfelejteni,és mindíg hiányozni fog.Rossz érzés lesz nagyon.

2012. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne más, a barátaimtól, családtagjaimtól kérnék 200 forintokat, hogy meggyógyítsa az orvos. Még rosszabb esetben hajlandó lennék kiállni egy táblával az utcára, és így gyűjteni. Sajnos-szerencsére egy középkorú beteg kutyát senki nem fog megvenni.
2012. febr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem fordulna meg a fejemben, hogy megváljak a kutyámtól. Inkább én nem eszek hó végén, csak száraz kenyeret. Nem ő akart a kutyám lenni, ÉN akartam, hogy a kutyám legyen, ezért kötelességem ellátni őt minden téren.
2012. febr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1. Bizonytalan életkörülmények közé nem vállalok kutyát. (tudván hogy kutya = költségek)

2. Ha megvan a kutya és után ürül ki a bankszámla, hát vállalok plusz munkát, kérek kölcsön, eladok valamit...

3. Ha tényleg reménytelen a helyzet, és nem rajtam múlik a dolog (hanem pl. a kevésbé kutyaimádó szüleimen) akkor bármennyire is fáj, de keresek a kutyusnak egy jó gazdit, akinek van rá pénze, ideje én energiája.

2012. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
:(
2012. febr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális hogy ennyire kötődsz a kutyához. Nekem még csak 3 hete van kutyám, de nincs az a pénz amiért odaadnám. Nagyon lehet szeretni a kis dögöket. :)
2012. febr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!