Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én fogom ki mindig az...

Csak én fogom ki mindig az ilyen nem normális gazdikat?

Figyelt kérdés
Már találkoztam néhány elég idióta gazdával, de ez a legutóbbi nálam kiverte a biztosítékot. Elvittem az 5 hónapos kölyök kutyusomat egy futtatóra, ahol nem volt senki, de gondoltam várunk egy kicsit, hátha jön valaki, ugyanis nagyon nehezen viseli, ha napokig nem játszhat más kutyákkal. Na a lényeg az, hogy jött egy nő a beagle kutyájával. A nő harisnyát, szoknyát, magassarkú csizmát és szép kabátot viselt. A futtatón nagy sár volt, mert előző nap esett, de hát engem sosem zavart az ilyesmi, ezért van a víz, lényeg, hogy a kutyus jól érezze magát. Szóval a két kutya nagyon szépen eljátszott, de a beagle valahogy mindig a gazdi lábánál kötött ki. A nő elkezdte arrébb lökdösni a kutyát, hogy nehogy már összekoszolja. Végül kiment a futtatóról, hogy ne tudják elérni, de az én kutyusom kiszaladt a kapun mielőtt bezárta és nagy vidáman elkezdett felugrálni a nőre, aki többször ellökte magától úgy, hogy mikor a kutya a levegőben volt, akkor jól meglökte és a kutya hanyatt vágódott. Na még itt nem szóltam semmit, visszajött a kutya és a nő is. Próbáltam távol tartani tőle, legalább az én kutyámat, de mivel kistestű, igen könnyen kicsusszan a kezem közül és egy pillanat alatt átszalad a lábam a között, úgyhogy végül megint felugrált a nőre, aki most már lábbal próbálta távol tartani magától és a végén a nagy igyekezetében szinte belerúgott a kutyámba!:S Nem hittem a szememnek, hirtelen köpni-nyelni nem tudtam. Mondtam neki, hogy ha ennyire zavarja, hogy koszos lesz, akkor ne hozza kutyasétáltatóra a kutyát, vagy olyan ruhát vegyen, ami nyugodtan koszos lehet. Most én vagyok az egyetlen, akit nem zavar, ha agyig sáros lesz? Vagy ha éppen le kell szaladnom a kutyával, hogy elvégezze a dolgát és olyan ruhában vagyok, akkor nem viszem futtatóra, de még így is történt már velem is olyan, hogy egy nyakig sáros kutya rám ugrott, mikor éppen szövet kabátban voltam, mégsem kaptam szívrohamot, hanem szépen hazamentem, átöltöztem és kitisztíttattam a kabátot. Milyen alapon rugdossa valaki az én kutyámat? Rendben, hogy még neveletlen ilyen szempontból, hogy nem tud ellenállni, hogy felugráljon, de csak a futtatón teheti meg, mert egyébként pórázon sétáltatom ezért is, meg mert még nem behívható. Arról nem is beszélve, hogy az ő kutyája ugyanúgy felugrált. Szóval nem gondolom, hogy én hibáztam. Kezd már kicsit elegem lenni, hogy mindig kifogom az ilyen gazdikat!:( Ti hogy álltok ezzel?
2012. febr. 28. 14:27
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igen, abban hibás vagyok, hogy nem tudtam megakadályozni, hogy felugráljon, de ezt még éppen tanuljuk és ahogy írtad is, nehéz erre rászoktatni, ha a legtöbben megsimogatják meg gügyögnek neki. Viszont távol lehet úgy is tartani, hogy hátralép az ember és akkor az én kutyám például már a 2. lépés után feladja és megy vissza játszani. Én is próbálom mondani az embereknek, hogy ne hagyják, hogy felugráljon, de nemhogy hagyják, hanem fel is veszik ölbe, holott erre is külön megkérem őket, hogy ne tegyék, de már többen eljátszották a szelektív hallást ilyenkor és leszarják mit mondok, utána meg én vagyok a bunkó.:/
2012. febr. 28. 15:13
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy olyan farmerom van ami koszos lehet,múltkor sár volt és legugoltam egy mopszlit megsimogatni, de ismerem meg a gazdiját is és rám támaszkodott a saras mancsával mondta a gazdi jajj sajnálom meg minden mondom semmi gond, én mindig olyan ruhába megyek le ami koszos lehet ,de amúgy meg tényleg kilehet mosni a ruhát...

én teljesen egyet értek veled, de erről próbáld leszoktatni hogy ugráljon másokra ,mert vannak akik nem szeretik vagy ilyen esetben koszosak lesznek a kutyától,nekünk is havanese-ünk van 8 hónapos ,ő is mindenkire ráugrálna de erről már sikerült leszoktatni félig meddig pl idegen emberekre egyáltalán nem ugrál ,de ha vki megakarja simogatni vagy leállnak velünk beszélni azokra ráugrik ,de ha rászólunk abbahagyja..

2012. febr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%
De mondjuk nem is másnak kell nevelni a kutyád. Amúgy meg sosem értettem az ilyen embereket... Én, ha nem tetszik valami, akkor fogom magam és visszahívom a kutyám, vagy sarkonfordulunk és elmegyünk. Nem panaszkodom, hogy mit csinálnak vele, vagy nézem tétlenül ha a beszéd nem hat.
2012. febr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 lakle ***** válasza:
100%
Ne haragudj, én leszek az ellenpont! Én meg az olyan gazdikat nem értem, akik hagyják, hogy másra felugráljon a kutyájuk. Rém bosszantó és velem gyakran előfordul, mivel a zsebemben van a jutalomfalat. Nem rúgnék bele egy kutyába se, főleg kölyökbe nem, de nekem kellemetlen, amikor szólnom kell, hogy szedje már rólam a kutyát. Akkor is, ha éppen a legszakadtabb ruha van rajtam.Az előfordult már velem, hogy a cipőmet pisilte le egy kutya és a gazdája annyit nem mondott, hogy bocsi...na én meg az ilyen gazdiktól vagyok ki!
2012. febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kicsi gyerekeim is vannak, meg kutyáim is. Volt időm megszokni, hogy a "szép" ruhám kb 5 percig marad tiszta.... :D De azért nem járhatok mindenhová topisan. Csak simán tudomásul veszem. De aki meglát 3 gyerekkel + 3 kutyával, szerintem érti, miért vagyok agyig saras, akár szép a ruhám, akár nem :) Vannak dolgok, amik az emberek életmódjának vele járói. El kell fogadni, máskülönben 24 órát lehetne ezen parázni.
2012. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

A te felelősséged vigyázni a kutyádra és megtanítani, hogy nem ugrálhat fel másokra. Ahogy írtad a nő nem rögtön a lábával próbálta ellökni a kutyát, hanem kézzel. Namármost te nem fogtad meg a kutyádat, hagytad, hogy továbbra is ugráljon. Rettentő zavaró, ha az emberre ráugrálnak a neveletlen, koszos kutyák, függetlenül attól, hogy milyen ruhában van és még te vagy felháborodva, hogy megpróbálta ezt megakadályozni a szerencsétlen? Én is baromi ideges vagyok, ha ráugrik a kabátomra a mocskos mancsával egy kutya, főleg ha többszöri jelzésre sem képes megfogni a kutyáját.

Többek közt én is utcai ruhában szoktam levinni a kutyákat a parkba, mert a belvároson nem caflathatok át mackónadrágban meg koszos kabátban.

Tanulság: neveld meg a kutyádat és nem lesz ilyen gondod.

2012. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy mennyire más vélemények születnek.:) Köszönöm szépen a jó tanácsokat, a kutya nevelése folyamatban van, nem hiszem, hogy rosszabb lenne, mint más ennyi idős kutya. De még ha így is lenne, akkor is fenntartom a korábbi állításomat, hogy nem egyformák a kutyák sem, az egyik gyorsabban tanul, a másik lassabban.


Egyébként én is többször arrébb vittem a kutyámat, és akkor vissza is ment játszani, csak néha gondolt egyet a beagle és odament a nő lábához és ott játszottak szépen tovább(birkóztak) amikor is szintén arrébb lökdöste őket, pedig nem ugráltak fel. És amikor a játékban megzavarta őket, akkor kezdtek felugrálni. Szóval nem feltétlenül érzem, hogy ez a kutya neveletlenség múlott csak.


Másrészről nem fogom megkötni a kutyámat egy kutyafuttatón, nem azért viszem oda. Más helyeken mindig meg van kötve és idegenekre akkor ugrál mikor odajönnek (holott látják, hogy visszatartom a kutyát) és leguggolnak hozzá, aztán ha mondom, hogy nem szeretném, hogy felugráljon másokra, akkor jön a válasz, hogy "óóóó nem baj az" és már magára is emelte a kutyát. De ha meg azt mondanám, hogy akkor inkább ne simogassa meg, akkor én lennék a környéken a sznob, aki annyira félti a hülye kutyáját, hogy meg sem lehet simogatni. Szóval szerintem ez nem fekete vagy fehér, hanem elég összetett dolog.

2012. febr. 28. 20:43
 18/18 lakle ***** válasza:
Mondjuk én azt sem szeretem, ha összefogdossák a kutyát. Ezt a problémádat nagyon megértem, mert velem is van, hogy szépen halkan mondom, hogy nem szeretném ha megsimogatnák erre már fogdossák is. Elmondom másodszorra is és úgy csinálnak, mint aki nem hallja.
2012. febr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!