Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivisek! Szeretnék egy...

Csivisek! Szeretnék egy csivava kiskutyát. Ajánlani, illetve tanácsokat tudna adni valaki hogy mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék egy csivava kiskutyát, és igaz "kicsit magasak az igényeim", de kivárom, hátha "szembe találkozom vele" :)


szóval szeretnék egy fehér mini, 1,5-1,8 kilo körüli csivava kislányt, kedvencnek, és már rengeteg hirdetést megnéztem -már 4 honapja nézelődőm...- azóta olvastam is sokat a fajtáról, és hogy milyen dolgokra kell odafigyelni. Azért ilyen picit, mert szeretném magammal vinni minél több helyre és mivel belvárosban lakunk ezért 50 nm-en ideálisabbnak is gondolom az ilyen kistermetű kutyit, mintha valmilyen nagytermetű állatot vennék magamhoz. Szerintetek hol érdemes körülnézni? Voltam egy hirdetés után személyesen is kutya nézőben, hát annyira tündéri volt, hogy alig tudtam eldönteni mi legyen, de végül ott hagytuk mert az anya kuty hosszú testű 30 kilo körüli jószág volt. Hossszú orrú... ismerősők szerint valsózínűleg pincser keverék lehetett... de szeretnék minél kevesebb ilyennel találkozni -nem volt jó nemet mondani...és szeretnék kutyát, de nem minden áron..- mit tudtok ajánlani hol, esetleg kinél? érdemes érdeklődni?... ha fajtiszta kutyust szeretnék pl tenyésztőtől, akkor mindenféleképpen 100-150 000 ft-ért találok csak kicsiket?


2012. febr. 28. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

egy normális egészsége fajtatiszta kutya bizony nem 20-30 ezer forint (ez kb az oltások és chip ára)

itt vannak a magyar kennelek: [link] ezeknél érdeklődhetsz

A chihuahua standard súlya 0, 5- 3kg tehát ennél minibb nem hinném, hogy létezik... bár szerintem a tenyésztők kutyái olyan 1,5 2,5 kg osak...ezalatt én kételkednék a kutya egészségében

2012. febr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csivavát soha ne vegyél szaporítótól, (mást se) mert azok általában vagy nagyon betegesek, vagy gyenge idegrendszerűek. Csak és kizárólag tenyésztőtől. Inkább 1x 150 E forint, minthogy egész életében állatorvoshoz kelljen hordani.
2012. febr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy szaporítótól mentett, egyébként fajtatiszta csivavám. Szóval nem a levegőbe beszélek. Hallgass a többiekre, és csak tenyésztőtől vegyél kutyust. 8-10 hetes koránál hamarabb nem szabad elhozni, de ismerek olyat, aki 3 hónapos kutyust ad ki csak. Addigra már sok minden látszik rajta, kialakult, így látod a végső formáját, el tudod dönteni, tetszik vagy sem. Amire egyébként figyelni kell, ha nem tenyésztőtől hozod: egy 8 hetes kutyusnak ha konyul a füle, már nem is fog felállni. Mivel beltenyésztenek, hogy minél kisebb legyen a kölyök méreteiben, lehet, hogy kiválasztod azt az egyet, ami óriás lesz. Azon kívül, nagyon valószínű, hogy idegileg instabil kutyád lesz. Ezen kívül vannak még a szokásosak: táplálék allergia, csontbetegség, egyéb fertőző betegségek.... Ha fehér a kutya, arra vigyázz, ne albínó legyen, mert az szinte 100%, hogy süket..... Szóval hallgass rájuk, nézd meg tenyésztőnél, mert egy olcsó kutya sok 100eFt-ba kerül a végén.....
2012. febr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.. ezt akkor jobban át kell gondolni.:/
2012. febr. 28. 20:15
 5/7 anonim ***** válasza:
3 vagyok, menhelyen még nem próbálkoztál?
2012. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz nehogy rálépj...
2012. febr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
menhelyen még nem próbáltam.. kiskutyát szeretnék, mert ő lenne az első csivim... menhelyben is gondolkozunk amúgy, d nagyobb testű kutyában, majd ha sikerül innen kiköltözni egy erre alkalmas helyre:)
2012. febr. 29. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!