Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsokat szeretnék kutyával...

Tanácsokat szeretnék kutyával kacsoltaban . Hogy miket kell majd megvennem és hogyan kell majd nevelni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát majd nyáron mert akkor van időm rendesen foglalkozni vele és tanítani. Már nagy sok oldalt elolvastam ezzel kapcsolatban de tapasztalatokat szeretnék a neveléssel és hogy mi az amit mindenképpen jó hogyha megveszek neki ( a kaját meg ilyeneket tudom csak hogy pl.: kutyakosár meg ilyenek mert pl.: van egy fotel a szobámban amit nem használok és hogy az is jó lenne vagy nem ) és mi az amit elhanyagolhatok . Akkor hogy mien fajta lenne jó panelházba ( lehetőleg kicsi és nem hullajtja a szőrét ) . Hogy mennyi idő kell a szobatisztaság megtanításához és az alapvető dolgokat hogy ha hívom akkor idejön meg ül meg ilyenek .
2012. febr. 17. 22:32
 1/6 anonim válasza:

Nekem yorkim és bichon bolognesem van. Egyik sem hullajtja a szőrét, de gyakran kell fésülni, ha hosszúra hagyod a szőrt. A yorki kicsit később, kb. 5-6 hónaposan, a bolognese kb. 3-4 hónaposan szobatiszta lett. A trükk, ami mindkettőnél bevált, hogy mindig ugyanabban az időpontban vittem ki őket és, ha elvégezték a dolgukat kaptak jutifalatot, így eléggé hamar megjegyezték, hogy mit akarok tőlük. Nagyon okosak.


A fotel, ha magas akkor nem túl jó, főleg, ha kölyökkutyát veszel, mert leeshet. Ami mindenképpen kell, etető-itató tál, rágókák (a kiskutyák szeretnek mindent megrágni), fekhely, jutalomfalat (a neveléshez).


A vezényszavakat is hamar meglehet nekik tanítani, az enyémek néhány nap után már tudták. Ezt is jutalomfalattal tanítottam meg nekik.

2012. febr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogyan kell érteni azt, hogy nyáron tudsz vele foglalkozni? Ha úgy, hogy most még nem, de nyártól majd folyamatosan 10-15 éven át folyamatosan és megszakítás nélkül, akkor jó. Ha csak nyarakon, akkor nem biztos, hogy jó ötlet a kutya.

Kistestű, aránylag kevés mozgást igénylő fajtát keressetek.

És tartsd szem előtt, hogy nem moslékevő a kutya, nem játékszer és ne akarjatok emberi tulajdonságokat elvárni tőle. Vannak olyan játékok, amelyek a illenek egy kutyához, mert a szabadon, falkában élő állatoknál is van hasonló. Ilyen pl. az apportírozás. A szobatisztaság nem természetes, de hát arra rákényszerül az ember, hogy rászoktassa. A pitizésre viszont már csak sík hülye emberek tanítják a kutyát.

2012. febr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy egész regényt lehetne írni válaszként.

Ami mindenképp kell: póráz, nyakörv, etető-itató tál, megfelelő fésű, fekhely (ha kölyköt veszel magadhoz nem biztos hogy fel fog tudni mászni a fotelba egyből, nem kell túlbonyolítani, lehet egy egyszerű rongyszőnyeg is), spot-on vagy bolhanyakörv, normális kutyasampon és minőségi táp (nem kell a legdrágább, de nézz utána, hogy mi lenne a megfelelő), játék, de megteszi pár régi plüss, vagy lyukas zokni is (nagyon jó rongylabdát lehet belőle csinálni).

Ha nincs konkrét fajta, akkor akár egy aranyos kistermetű keverék is szóba jöhetne. De ha jól tudom a bichonok, uszkárok... nem igazán hullajtják a szőrűket.

Hogy mire mennyi idő kell, az nagyrészt rajtad múlik: mennyire vagy következetes, észreveszed e hogyha a kutya jelezni szeretne valamit...

Itt egész szépen össze vannak szedve a dolgok, olvasd át szerintem: [link]

Szinte bármilyen fajta tartható panelban, csak le kell mozgatni. Mennyi időd lenne rá naponta? Sportolsz valamit? Vagy inkább egy "lustább" kutyát szeretnél?

2012. febr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első körben pontosan gondold át mennyi időd lenne a kutyára (nem nyáron, hanem folyamatosan) én nem javaslom a nyári kutyavételt mert a kicsi megfogja szokni, hogy egész nap van vele valaki vagy sokat foglalkoztok vele sokkal jobb szerintem ha rögtön azt szokja meg ami az állandó rendszer lesz az életében (tehát, hogy ti reggel elmentek, délután jöttök) De ez csak az én véleményem...nekem ez a tapasztalatom.


A megvétel: kitalálod milyen fajtát szeretnél keresel egy tenyésztőt akinél lesz alom és lefoglalsz egy kiskutyát. Elkéred a szülők szűréseit (vagy megkéred mutassák meg)

A kicsinek két oltással, többszöri féreghajtással és chipel kell rendelkezni 2 hónapos korára (8 hetes korban hozhatod el a kicsit)

Ezen az oldalon a kiskutya vásárlásról sok infó van: [link]


A fotelt hanyagold, a kutyának főleg ha kicsi nem tesz jót az ugrálás és baleset veszélyes főleg nagyon pici kölyöknél


Szerintem kis fajtának jó pl a chavalier king charles spániel (náluk a patella ficam és szív szűrés eredményekre kell figyelni) vagy papillon (szintén patella) de különböző bichonok is jók lehetnek (na jó többször nem írom le, hogy patella de minden kistestű kutyánál ez az egyik amire figyelni kell)

Spec pl én imádom a törpe uszkárokat és nagyon jó, hogy akár te is kitalálhatod, hogy hogyan nyírja meg a kozmetikus a kutyát

2012. febr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat . Nem csak nyaranként foglalkoznék vele hanem igen 10-15 éven keresztül . Én a nyarat azért tartom ideálisabbnak mert akkor a TANÍTÁSRA van időm . De abban is van valami hogy egyből bele kell csöppennie a dologba csak akkor is leghamarabb én tavaszi szünetben gondoltam mert ahhoz hogy tanítás nélkül napközben itthon merjem hagyni ahhoz belekell raknom egy ilyen kutyaoviba ( körbekerített rész a házban ) és azt nembiztos hogy élvezné még kajával és játékkal eggyütt sem. Én Yorkira gondoltam de megfordult már a fejemben a Westie és a Mopsz is . Mit gondoltok ?
2012. febr. 17. 23:42
 6/6 anonim ***** válasza:
sok szerencsét
2012. febr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!