Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Viki84 kérdése:

Hogyan szoktassam le a kutyámat az ugrálásról?

Figyelt kérdés

1éves múlt Staffordshire terrier kislány kutyusom mindenkinek borzasztóan örül, cseppnyi kétsége sincs idegen emberek felé, így nagy örömmel üdvözöl mindenkit, sokan örülnek neki és megszokták, de ugye vannak azok a bizonyos sáros időszakok, amikor elég kellemetlenek ezek az incidensek, így hát pórázzal sétálunk ilyenkor... Tulajdonképpen nagyon megbízható kutyus, ha megtudnám vele értetni, hogy másképp is örülhet, mind a ketten sokkal boldogabbak lehetnénk, meg a lakóközösség is :)

Fontos adalék, hogy ránk nem ugrál, amikor hazaérünk pár percig nem foglalkozunk vele, hogy nyugodt maradjon, ne érezze, hogy mennyire is hiányoztunk neki... Majd ez után jön a szeretgetés, de nincs ugrálás, inkább "mi megyünk le a szintjére".


Az ugrálással kapcsolatban, pedig annyit még, hogy odarohan felugrál majd továbbáll, esze ágában sincs maradni simogatásra... Tehát úgy gondolom, hogy ez valamiféle önző furcsa sajátságos örömforrás számára...

Ha valakinek van valami tippje örömmel venném.



2012. márc. 1. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Egész egyszerűen nem tudom elképzelni, hogyan élhetnek emberek úgy, hogy nem tudnak a kutyának megtiltani dolgokat...

Ha felugrál, rászólsz, és a nyakörvénél fogva leteszed a földre. Ha ott marad, simi, ha nem, visszateszed, és ezt addig játszod, amíg egyszer csak nem kell majd lerakosgatni.

2012. márc. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kutyánál a ffelugrálás egyenlő a dominálással. Azt jelenti, nem tiszteli az illető személyes terét, hanem odatolakszik. Bocsi, sajnos ez nem az öröm miatt van. :) egy: erélyesen rászólsz, VAGY addig nem figylesz rá, míg le nem nugszik. Egszerűen rá sem nézel, nem lököd el, csak mész tovább egyenesen stb. Ha vendég jön, szólj neki előre, hogy rá se nézzen, te pedig szólj rá a kutyusra. :)
2012. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát szerintem sok ember örülne, ha csak ennyi baja lenne a kutyusával... Mint említettem nem ránk ugrál, hanem mindenkire, aki kicsit kedvesebben néz rá. És igen, ahogy írtam, nekem is feltűnt, hogy ez neki valami önző rituáléja, hogy mindenkit így köszönt, vagy próbál ledominálni (erre nem gondoltam), de az nekem is szembetűnt, hogy a mások személyes terét nem tiszteli.


Sokkal egyszerűbb lenne a dolog, ha nem hagynák mások ezt a viselkedését, és tudom azt is hogy nekem kell megoldanom, nem várhatom el "Jóska Pistától", hogy fegyelmezze. Ezért is kértem tanácsot.


A tanácsokat megfogadom, igaz eddig sem tétlenül néztem ahogy ugrál, amit nem jól tettem, az tudom, hogy nem voltam következetes és kitartó, mert sokan pl. kedvelik hogy ilyen kis "aranyos" ugrálós :(


Ami biztos kitartóbbnak kell lennem és akkor talán egyszer leszokik erről...

2012. márc. 2. 11:18
 4/7 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy legyél kitartó, és ha egyzer mehtiltod, utána se engedd. Előbb után megtanulja, tpassztalt :))
2012. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

* egyszer megtiltod

Tapasztalat

2012. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért kéne másnak fegyelmeznie? Gondolom nem akkor járkálnak be hozzátok emberek, amikor nem vagy otthon, ha pedig ott vagy, tudod fegyelmezni. nem értem, mi ebben a bonyolult.
2012. márc. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ezért nem vesz téged komolyan a kutya, mert te sem veszed komolyan magadat. Ha téged zavar, hogy ugrál, leállítod és kész, nem gondolkodsz rajta, hogy jaj, mi van, ha csak örül, meg végülis cuki, másnak tetszik... Kit érdekel, te vagy a gazdája, azt csinálja, amit te akarsz. Ezzel a hozzáállással fog komolyan venni, nem a mindenkihez alkalmazkodóssal.
2012. márc. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!