Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Karácsonyra kaptam egy kiskuty...

Andi 22 kérdése:

Karácsonyra kaptam egy kiskutyát. Aki 3 nap múlva nagyon beteg lett. Kiderült a kistesóját is a mi orvosunk kezeli ugyanúgy tüdőgyulladással.2 napja meghalt. Mit lehet ilyenkor tenni a "tenyésztővel"?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 09:58
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:

Gondolom van szerződés és garancia (ha tenyésztő volt)

ha nincs ilyen,akkor verheti a fejét a falba, aki olcsó kutyát akart venni,ami aztán drágább lett mintha rendes tenyésztőtől vett volna papirokkal

2012. jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:

Mit lehet ilyenkor tenni a "tenyésztővel"?

Adás-Vételi szerződés nélkül semmit.

2012. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:

Semmit.

Legközelebb igazi tenyésztőtől vegyetek kutyát.

Sajnálom a kicsit :(

2012. jan. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
szörnyű hogy vannak ilyen emberek...én is sejtettem hogy nem lehet mit tenni. Semmi sem hozhatja őt vissza,csak nyugodtabb lenne a lelkem ha tudnám, más család nem fog úgy szenvedni mint ahogy mi szenvedünk.
2012. jan. 6. 10:06
 5/46 maoamom ***** válasza:

Én is sajnálom :(

Tényleg nem lehet tenni semmit, mert ha volt is szerződés és abban garancia, akkor is a tenyésztő csak a fajtára jellemző örökletes betegségekért, küllemért, fajtatisztaságért vállal garanciát.

Én azért felhívnám azt akitől van a kutya és elmondanám neki a történetet, kíváncsi vagyok mit reagálna rá...

2012. jan. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
27%

most ezt hogy érted hogy mit lehet tenni?

sajnálod hogy odalett pár tízezer forintotok, vagy inkább felháborít, hogy úgy tartották a pici kutyát, hogy ilyen súlyos beteg lett? és bele is pusztult?

remélem az utóbbi, és hivatalosan sajnos semmit sem tehetsz, viszont nem árthat egy ilyen "tenyésztőnek" ha meglátogatja egy két nehézfiú, ha érted mire gondolok

2012. jan. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
41%
Fertőző betegségek az embereknél is vannak a legjobb családban is, mert nincsenek teljesen elzárva a külvilágtól. Tehát nem feltétlenül volt gondatlan a "tenyésztő", akkor se, ha még nála lett beteg. Mondjuk illene kicserélnie a kutyust egy egészségesre.
2012. jan. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
10:13 mármint adnia egy másikat, egy egészségest.
2012. jan. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
gratulálok ha neked a pénz fordulna meg a fejedbe. egyáltalán nem érdekel a "pár tizezer" forint, 3 orvoshoz vittük el, gondolhatod hogy az érdekelt minket a legkevésbé hogy mennyit kell még ráfizetni. felhivtam akitől vettük és megkérdezte hogy hogy lehetett kevesebb mint 2 hét alatt megölni? még a kést is megforgatja az emberben, mikor mi mindent megtettünk érte.megismétlem, én nem a pénzt akarom vissza kapni, hanem elérni hogy más ne essen a mi hibánkba, ne vegyen onnan kutyát, és ne élje át azt amit mi 2 napja
2012. jan. 6. 10:16
 10/46 anonim ***** válasza:
És ti miért vettétek onnan a kiskutyát? Vagy hogyan akarod elérni, hogy más ne vegyen onnan? Ezt szajkózzuk állandóan, hogy kiskutyát csak megbízható tenyésztőtől, vagy menhelyről! Betegségek ott is előfordulhatnak, csak jóval ritkábban.
2012. jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!