Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt valaki, aki használt...

Van itt valaki, aki használt már elektromos nyakörvet? Bevált a kutyádnál?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 10:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%
én használtam, vagyis használom. Egy gazdi jött a süket kutyával a suliba aki értelemszerűen behívhatatlan volt akkor találtuk ki, hogy elektromosat teszünk a kutyára és az áramos jelzés mindig a behívás jele lesz. most a kutya több 100 m ről behívható és az áramcsapás után boldogan szalad a gazdihoz simogatásért... szerintem nagyon jó találmány
2012. márc. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek!

13:29 ! és ki mondta hogy használni akarom? csak megkérdeztem :) eszem ágába nincs ilyet használni. csak érdeklődöm.

2012. márc. 2. 16:25
 13/20 anonim ***** válasza:
Azért az igen durva, h siket kutyát ezzel tanítasz...
2012. márc. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
47%
Miért lenne durva. Egy enyhe rezgés a nyakon jelzi a kutyának, figyelnie kell a gazdájára.
2012. márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
enyhe rezgés? próbáltad már? áramütés. Nagy feszülség kis áramerősség mint a tehénpásztornál.
2012. márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
36%

A rezgő nyakörvet ne keverjük már az elektromossal, mert nem ugyanaz. Fogj meg egy villanypásztort és utána nyilatkozz, h enyhe rezgés volt-e vagy baromi rossz érzés...


Siket kutyát meg kézjelekkel szoktak tanítani. Nagyon erős kutya-gazdi kapcsolat kell hozzá, de a kutya hamar megszokja, h MINDIG figyelnie kell legalább fél szemmel a gazda mozdulatait.

2012. márc. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az újabb elektromos nyakörvön már 3-4funkció is van: áramütés, rezgés, hangjelzés, fényjelzés (hogy ezt a kutya látja e vagy csak sötétben a gazdának ad támpontot nem tudom). Ha ilyet használ akkor simán taníthat rezgéssel, szerintem az nem durva.
2012. márc. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
80%
imádom ezt a fajta állatvédelmet...hagyjuk inkább csapja el egy kocsi vagy más éles helyzetbe kerüljön de véletlen se használjunk célravezető de kissé keményebb eszközt...tök logikus... ez a siket kutya így teljesen szabadon mehet játszani a többiekkel és bármilyen helyzetből behívható. Ugyanezt a nyakörvet használjuk vadászkutya képzésnél is és szerintem nagyon praktikus, több fokozatos nyakörv ennél a kutyánál az elején enyhe áramütést használtunk mára csak rezgés és teljesen szabadon játszhat, mozoghat
2012. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Behívás elektromossal? NEM! Aki a behívást sem képes megtanítani a saját kutyájának, annak ne kerüljön a kezébe elektromos nyakörv.
2012. márc. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

ma 23:37

Ha netán elkerülte a figyelmedet, a behívás, figyelem felkeltés itt SÜKET kutyánál merült fel.

2012. márc. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!