Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges hogy egyik napról...

Lehetséges hogy egyik napról a másikra megunta a tápot?

Figyelt kérdés
Multifit-et szoktam a kutyámnak adni. Kb 1 hete vettem új zsákkal, és nem eszi meg. Azelőtt szerette, de most már nem kell neki. De nem csak a táp nem kell neki, hanem ha pörkölt szaftot teszek rá neki akkor sem eszi, meg szoktam neki venni puffasztott rizst is, de az sem kell neki. Pedig szerette régen...Egyedül a száraz kenyeret eszi meg napok óta meg az almát. Más mindent ott hagy. Párzási időszak miatt lehet, vagy az idő miatt?
2012. márc. 2. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Meleg lett, nem kell neki annyi étel

2. Valami bujkál benne.

Tedd ki neki a rendes adagját és 5 perc után vedd el. Mást ne adjál neki.

2012. márc. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Melegedik az idő. Győződj meg róla, hogy egészséges-e a kutya, mert betegségtől is lehet étvágytalan, de ha egészséges, akkor hagyj ki két napot és a harmadikon már valószínűleg éhes lesz. Amúgy minél jobban próbálsz a kedvében járni, annál válogatósabb lesz. Olyan meg nincs, hogy "párzási időszak", főleg nem "közeledik". Ez időszaktól és évszaktól független. Vagy van tüzelő szuka a közelben, akit érez a kan, vagy nincs. Ha nincs, akkor "tünet" sincs, ha van, akkor előfordulhat, hogy kevesebbet eszik a kan.
2012. márc. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy a nagyim szokta etetni általában, és reggelire is szokott neki száraz kenyeret + kutya kekszet adni. Délután 1 körül a puffasztott rizst + rá valami leves szerűt vagy csontot, aztán 4 körül almát szokott kapni, aztán meg 7 körül tápot + rá valami szaftot. Tudom ez rohadt sok, én mondtam is neki, de "sajnálja ha éhes". Meg amúgy ezt a sok kaját mindig megette jóízűen. Csak most csömörlött meg.


Az orra vizes, hozza a labdáját hogy játszunk, ugat, szaladozik. Illetve a napon fekszik egész nap, de ez normális nála. Nem tudom mi lehet.

2012. márc. 2. 20:50
 4/9 anonim ***** válasza:
"megcsömörlött", ahogy írtad. Még télen, a hidegben elment ennyi kaja. De most, hogy melegszik az idő, már bőven van tartaléka. Ha a nagyi eteti, Te lényegesen kevesebbet adj neki. Vagy a napi adagját a tápból oszd szét és a nagymamának add oda, hogy ebből adjon a kutyának máskor.
2012. márc. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Olyat nem is írtam hogy "közeledik" a párzási időszak. Azt kihagytam hogy szuka kutya, és febr. 20 körül múlt el a vérzése.


Én 1 napig tudtam volna megoldani hogy ne egyen semmit hogy kikoplaljon, de aztán meg jött a nagyi és beletömött valamennyi tejbe beáztatott kenyeret. Aztán meg egy kis májkrémes kenyeret. De a végére már az sem kellett neki, és kb félt már a kajától...

2012. márc. 2. 20:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Könyörgöm. Nagymamád agyoneteti azt a szerencsétlen kutyát, aztán meg csodálkozol, hogy nem eszik? Egyáltalán minek kap enni nyolcvanhatszor egy nap?

Szépen el kell kezdeni leszoktatni a napi nasikról, tejbe vajba áztatott falatkákról. Táp van, reggel és este. Ha nem kell neki elveszed tőle és megkapja a következő etetéskor.

2012. márc. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:

A kutya egyébként tud járni vagy csak gurul? :)))

Valahogy állítsd le a nagyit, mert ezt végigolvasni is sok volt, nem hogy megenni.

2012. márc. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát elég jó húsban van maradjunk annyiban.... :)

Mindig azt mondja, hogy "Megetetem azt a szerencsétlent és akkor jót alszik". Mert mikor kap kaját akkor utána lefekszik aludni. Jó, hozzáteszem egy elkényeztetett "majom" már én is úgy hívom, mert mikor olyanja van odajön az ajtóhoz, és elkezd sírdogálni. Aztán kap valami finomat, megeszi jóízűen, és elmegy aludni...


Köszi a válaszokat :)

2012. márc. 3. 09:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Nehéz eset. Nem csak a kutyát, nagyit is meg kell nevelni.
2012. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!