Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatom meg rá?...

Hogyan taníthatom meg rá? (pacsi, ül, fekszik)

Figyelt kérdés

A pacsiadásra, a leülésre, lefekvésre.

Kb. 4 éves voltam, amikor megkaptam a kiskutyámat (Palotapincsi). Nem nagyon tudtam ennyi idősen bármire is tanítani.

Sok szónak tudja/sejti a jelentését. (Pl.: gyere, nem szabad, ott/itt , macska,cica,sicc,cicc, stb.)Gondolom ez más kutyánál is így van. Legalábbis hangsúlyból, gesztusokból következtet rá. Amit ezzel mondani akartam, hogy ezeket nem tudatosan tanítottam meg neki.

Tudom, hogy már elég késő, de nagyon szeretném megtanítani. :)

Most 8 éves a kutyusom. (igen..tudom) És szeretném megtanítani legalább arra, hogy : "ül".

A kérdés, hogy hogyan tegyem?

Jutalomfalatot sajnos nem fogok tudni neki adni. :( De van más módszer is, nem?


Előre is köszi!!:))


2012. márc. 2. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8 évesen ha meg is tudod tanítani, akkor nehéz dolgod lesz
2012. márc. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Miért nem tudod jutalmazni? Anélkül bizony elég nehéz még egy tapasztalt kiképzőnek is.
2012. márc. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én a goldi-retriver keverékemet úgy tanitottam,hogy mondtam neki,hogy ül és lenyomtam a fenekét:-)

De nagyon gyorsan megtanulta,ügyes kutyus!

A palotapincsik is ügyes kutyik szerintem,próbálj ki több módszert!A férjemnek az volt,14 éves volt a kutyus amikor elpusztult!De ha mondtuk neki,hogy egeréssz akkor elkezdte ezerrel keresni az egeret:)De csakis a páromat szerette,minket eltürt max:)

2012. márc. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Jutalomfalat nélkül nem megy. Nem kell drága falatkákat venned! Virslit felkarikázol kicsi darabkákra és azt add neki.

Én úgy tanítottam meg pacsit adni, hogy kb.200x (:D) elmondtam neki, hogy pacsi, csak bámult mint a ma született bárány, aztán amikor veletlenül felemelte icipicit is a mancsát a földről/mert pl.helyezkedett, szóval nem tudatosan/, akkor rögtön dícsértem és adtam a jutalmat! Aztán rájött az én drágám, hogy na, ez ad nekem valamit, ha felemelem a lábamat! :D

és így lett belőle pacsi! De utána még sokat gyakorold vele, minden nap!

2012. márc. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm! Akkor ezt a virslis módszert megpróbálom, ha jön a jó idő. :) Meg a "fenéklenyomós" módszert is! :)) Még egyszer köszönöm! :)
2012. márc. 2. 23:40
 6/13 anonim ***** válasza:
Megy jutalomfalat nélkül is, csak sokkal nehezebb :) A tanítás legfontosabb eleme ugye a motiváció, és kajával elég jól lehet motiválni a kutyát. De játékkal, nagy örüléssel, simogatással is jutalmazhatod éppen :) Bár tényleg nem látom be, miért ne tudnál neki jutalomfalatot adni.
2012. márc. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Itt megkeresed a trükköt és úgy megtanítod neki: *****

Sok szerencsét



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. márc. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Melesleg a 15 oldalon van az ül
2012. márc. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az elavult fenéklenyomós módszer helyett jobbat tudok:

http://www.youtube.com/watch?v=WiSwb7iuVtw

2012. márc. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ül: lenyomtam a fenekèt ès mondtam h ül

Fekszik: leültettem ès a kezeif kihúztam alóla ès mondtam h fekszik

Pacsi: leültettem ès az egyik kezembe szorítotam a jutalomfalatot ès ō ráütött h ki tudja szedni.


Az èn kutyâm a pacsit harmadszorra megcsinálta!!!!:)

2012. márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!