Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanithatom meg a...

Hogyan tanithatom meg a kutyámnak egyszerüen hogy ül, fekszik?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az ül-re itt egy videó http://www.youtube.com/watch?v=52IQVDORCc0 A Fekszik-et én úgy tanítottam, meg hogy alagutat csináltam a lábamból és a juti falatot oda raktam és húztam kénytelen lefeküdni... Akkor kimondtam h fekszik és a kézjel. sok ismétlés....

2011. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor leírom, én hogy csináltam hátha neked is tudok ezzel segíteni.

Az ül parancshoz állítsd magad elé a kutyát, fogj egy jutalomfalatot a kezedbe, és tartsd a falatot egy kissé magasabbra a kutyafejénél. Lassan húzd el a falatot a feje fölött hátrafelé.

A fekszik parancs egy kissé nehezebb és jóval több türelemre lesz szükséged hozzá. Az enyém például úgy tanulta meg, hogy elindult fekvő pozícióba, de félúton mindig megállt. Aztán rájött hogy mi is itt a lényeg.

Tehát a következőt kell tenned: ültesd le magaddal szemben a kutyát, tarts jutalomfalatot a kezedben, és mutasd meg neki, hogy ott van, és a kezedet lassan vidd a föld felé.

Sok Sikert Kívánok!

2011. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2011. jan. 19. 13:00
 4/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én pórázon kezdtem bal lábam mellé igazítottam a kutyát,a pórázzal az elejét felhúztam jobb kézzel és a bal kezemmel pedig a farát lenyomtam a földre. három négy ismétlés után már a seggét leteszi. Miközben a farát nyomom közben mondom a vezényszót "űl".Aztán jön a dicséret vagyis a feloldás valamelyik kedvenc játékával.
2011. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy odahívtam a kutyát. Mondtam neki, hogy "ül", és közben lenyomtam a farát. Utána jutalomfalat. Ezt elismételtük kb 3-4*, és már tudta is. Amikor leült jutalomfalatot kapott, vagy labdáztunk. (imád labdázni.)

A fekszikkel is hasonlóan csináltam. magam elé ültettem a kutyát, mondtam neki, hogy fekszik, letettem a földre a jutalomfalatot (a kezemben volt), a kutya hajolt, vagy lefeküdt, akkor megkapta, ha nem feküdt le, akkor kicsit megnyomtam a lapockájánál, akkor tudta,hogy le kell feküdni, közbe mondtam a szót. Amikor lefeküdt, ha nyomtam, ha nem, jutalomfalat, ez is kb 15 perc volt.

2011. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!