Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti tartanátok a kapcsolatot a...

Ti tartanátok a kapcsolatot a tenyésztővel, ha ő sose érdeklődne, mindig csak ti kezdeményeznétek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, de ha extrém esetről lenne szó, amit csak ő tud a tenyésztett kutyusról megmondani, akkor félre tenném ezt a kis affért! Engem akkor keresett utoljára a tenyésztő, amikor elhoztam a kiskutyust és hogy hogy érzi magát. Azóta egyszer megakartam keresni, de se száma, se e-mail címe nem volt már ugyanaz... Így érjem el!:/
2012. márc. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem. Minket eleinte sokszor felhívott a tenyésztő, hogy hogyan alakul a kutyus sorsa, de kb egy éves korától kezdve nem annyira foglalkozott vele. Pl. amikor kiderült hogy diszpláziás a kutyus, akkor írtunk neki egy e-mailt, de nagyjából ennyi. Ha összefutunk a városban, akkor mindig rákérdeznek, hogy hogy vannak a kutyák, akkor beszélgetünk kicsit, amúgy én már sosem írok/mesélek nekik, ha nem érdeklődnek.

A második kutyusunk életét figyelemmel követi facebookon a tenyésztő. Szoktam képeket felpakolni róluk, ő pedig mivel az ismerősöm mindig kommentálja, hogy látja, hogy jól érzi magát nálunk, "van mit dolgozni". :)

2012. márc. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Én nem kutyát tenyésztek, de szeretem, ha tudok az állataimról, és ezt egyébként el is mondom minden gazdimnak, hogy képet, sztorit, bármit szívesen látok, akkor is, ha nincs kérdésük. Viszont én nem zaklatom a gazdikat, ha nem muszáj, mert nem tudom, mennyire vennék jó néven. Végülis csak a kölyköt vették meg, engem nem :) Egy bizonyos életkorban felkeresem mindet megérdeklődni, hogy mi a helyzet, csak hogy tudjam, hogy sikerült az alom, de egyébként ha nincs problémájuk és nem érzik szükségét, hogy kommunikáljanak velem, akkor nem nyomulok.

Meg azért abba is gondolj be,e hogy isten tudja hány kölyke van már a tenyésztőnek a nagyvilágban, nem mindig van ideje egyáltalán azon rágódni egyesével, hogy hú a Buksinak vajon hogy megy a sora. Ha tudja, hogy jó helyen van jó gazdánál, és nem jeleztetek problémát, akkor az szerintem egy tenyésztőnek tökéletesen elég információ. De ettől függetlenül mindig örömmel fog hallani bármelyik "gyerekéről", úgyhogy én csak biztatni tudlak :)

2012. márc. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig érdeklődöm a kutyusok iránt. Minden kiskutyának,gazdinak tudom a nevét stb. Sőt általában évente egyszer meg is látogatjuk egymást. Szeretem tudni hol vannak a kiskutyák, milyen körülmények között és hát nagyon kíváncsi vagyok arra hogy milyen kutyus lesz belőlük. Én sem szoktam őket zaklatni de azért 2 havonta 1 e-mailt szoktam nekik írni illetve az ünnepekkor. De nem szeretnék tolakodó lenni hiszen már az ő kutyájuk. :)
2012. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Szeretem ha kérdés nélkül is beszámolnak a kutyusról, hiszen nekik általában az egy szem kutyusunk, nekem meg elég macerás az összes kölyökről állandóan érdeklődni. És azt sem akarom, hogy zaklatásnak vegyék. A születésnapjukon fel szoktam hívni, vagy küldök sms-t, e-mailt és minden évben küldök meghívót a találkozónkra.

Szerintem nyugodtan hívd fel és számolj be a kutyusról.

2012. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik legjobb barátnőm lett a tenyésztő, szinte napi kapcsolatban vagyunk. Ha egyáltalán nem keresne akkor is néha néha felhívnám, hogy a kutyussal minden rendben van, esetleg küldenék neki pár fényképet, de nagyon nem erőlködnek a kapcsolattartással.
2012. márc. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az is tény, hogy a facebook létezése nagyban megkönnyíti a kapcsolattartást, sok gazdim az ismerősöm is, úgyhogy szoktam nézegetni a fotóikat, meg könnyebb nekik ott megdobni egy üzenettel, mint felhívni vagy e-mailt írni.
2012. márc. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!