Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fülcsepp került a kutyám...

Fülcsepp került a kutyám szemébe. Lehet ebből komolyabb gond?

Figyelt kérdés

Nagyon izgága a kutyusom, és miközben a fülébe cseppentettem, hirtelen megmozdult, és belement a szemébe a csepp. Kimostam vízzel, de még fél óra elteltével is, is becsukva tartotta a szemét, és amikor kinyitottam megnézni, akkor olyan volt, mintha szösz lenne rajta a szemgolyón,de jól megvizsgáltam, és ez nem szösz..vagy nem tudom..lehetséges, hogy megsérült a szemhártyája ettől? Vagy ne aggódjak feleslegesen?

Egyébként Panzi fülcseppet használok, az van ráírva, ha szembe kerül, bő vízzel kimosni. Amit meg is tettem. Lehet ebből komolyabb gond? Azóta már nyitva tartja, csak gyakran pislog, és még mindig olyan, mintha szösz lenne a szemén, de próbáltam kiszedni, de nem szösz, szóval mi lehet ez?



2012. márc. 3. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Aggódj csak egészen nyugodtan. Az a "szösz" valószínűleg sérülés, maródás a szaruhártyán, amit a fülcsepp szembe jutása okozott. Ha nem akarsz még nagyobb bajt okozni,s sürgősen vidd el egy orvoshoz!
2012. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ! Most jobban izgulok. Bár azóta eltelt még egy kis idő, és a "szösz" sokkal kisebb lett. Már alig látszik, de azért még ott van. Akkor várjak még kicsit? Mondjuk egy órát, hátha elmúlik, és ha nem akkor elviszem egyből dokihoz. Vagy ne is várjak?
2012. márc. 3. 15:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne várj, lehet hogy a felszínéről eltűnt a szösz, de ha mélyebben nagyobb gondok vannak?
2012. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül megkérdeztem az állatorvost, azt mondta, hogy a kötőhártyára irritáló a folyadék, de a szaruhártya ettől biztosan nem sérült, szóval elég, ha pár napig napi 2x kamilla teával öblögetem, és meggyógyul. Ezek a készítmények elvileg nem szabad, hogy súlyosabb károsodást okozzanak, hiszen bármikor megeshet ilyesmi. Szóval bárkivel hasonló történik majd valakivel, aki ezt olvassa, nem kell nagyon megijedni, mert ez nem marja ki a szemet, csak irritálja. Sokkal veszélyesebb a homokszem, vagy valami ami megkarcolhatja. Arra már nem elég a kamilla tea
2012. márc. 4. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!