Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinál úgy a szuka...

Miért csinál úgy a szuka kutyánk, mintha pározni akarna?

Figyelt kérdés
Ráakaszkodik a lábamra, és mozgatja a csípőjét, pont úgy mint amikor a kutyák párosodnak. Ezzel jelezni akar valamit? Miért csinálja? Ha vendég van nálunk, elég ciki...
2012. márc. 3. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy nem sok tekintélyed van a kutyád szemében, ő a falkavezér. Egy normális rangsorban egy kutya ezt nem merné megtenni nem hogy a Te lábaddal, de a Te jelenlétedben semmivel.

Jan Fennel: Kutyapszichológia - olvasd el, és kezd el alkalmazni.

2012. márc. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez azért van mert nem vagy falkavezér és ezért csinálja ez nagy baj szal taníts rendet neki érezze h te vagy a falkavezéér
2012. márc. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most ez komoly?
2012. márc. 3. 17:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze. Dominánsnak tartja magát, vagy legalábbis próbálja átvenni a vezető szerepet. Ezt ugyanis csak az alárendelt fél tűri el a felsőbbrendűtől.
2012. márc. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mit tegyek hogy érezze, én vagyok a főnök? Sosem bántottam, egy lágy rácsapáson kívül soha nem volt erőszakkal nevelve.
2012. márc. 3. 18:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez komoly.

Semmi, de semmi másról nincs szó, mint arról, hogy kifejezi felétek a dominanciáját. A párzó mozdulat kan és szuka kutyákban egyaránt benne van, de ez nem azt jelenti, hogy a kutyátok párosodni akarna.

Ez a farkas falka már lerágott csont, de igazából minden onnan indul ki. Egy falkában kizárólag az alfa hímnek van joga ehhez. Ha jársz kutyás társaságba, akkor biztos láttál már olyat, hogy kan kutya kanra, szuka szukára mászott ugyanígy rá. De ilyenkor természetesen nem történik semmi "szexuális aktus" csak ezzel fejezik ki, hogy a másik fölött állónak tartják magukat. Egy falkában az alfa hím jelenlétében egy kutya sem meri ezt csinálni.

Ez egy nagyon érdekes téma, olvass utána:)


A lényeg, hogy ne engedjétek neki. Ha ezt csinálja, akkor azonnal parancsoljátok le magatokról szigorúan, forduljatok neki háttal, húzzátok el a lábatokat.

2012. márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem hagytam, de folyton csinálni akarta. vagy 20-szor is. Összeszorítottam a lábam így nem tudott rákapaszkodni.

Ez a kutyus már nagyon idős, emberi évben vagy 12 éves, szóval lehet már nem is fog engedelmeskedni igazán.

2012. márc. 3. 18:17
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya mindig képes tanulni és fejlődni. És ez javarészt rajtad múlik, neki csak annyi a dolga, hogy tudomásul veszi, hogy Te vagy a főnök és nem ő.

Az etetés hogy néz ki? hányszor kap enni egy nap, és hogy adod neki oda az ételt?

2012. márc. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem lakom ott, csak 2 hetente lát engem a kutya, így az etetésről is csak annyit tudok hogy este kap.
2012. márc. 3. 18:44
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Dominál. [link] akárkinél is van a kutya, ha nem akar problémás(abb) kutyát, ezt ngyon gyorsan kezdje el alkalmazni.
2012. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!