Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megerősítenétek a döntésemben?

Megerősítenétek a döntésemben?

Figyelt kérdés
Van egy havanese kutyánk, aki egy 5 hónapos szuka. Én úgy döntöttem, hogy ivartalaníttatni fogom, de a párom nagyon nem akarja hagyni. Mindketten a gazdái vagyunk és ugyanúgy kivesszük a részünket a neveléséből, szóval szeretem, ha minden vele kapcsolatos dologról együtt döntünk. Viszont ebből most nem akarok engedni. A párom ki van akadva mostanában, mert nem állunk túl jól anyagilag (ez csak pár hete van így, kutyavásárlás előtt még nem tudtuk, hogy így alakul) és nekem mindig az az első, hogy a kutyának meglegyen minden. Kaja, bolha és kullancs irtó, féregtelenítő, oltások...stb. Mindig azzal érvelek, hogy nem a kutya akarta, hogy hozzánk kerüljön és ezt legtöbbször el is fogadja. Szóval ő szeretné, ha pároztatnánk a kutyusunkat a tesói kutyájával, aki szintén havanese, mert így legalább el tudnánk adni a kiskutyákat és visszahozna egy kis pénzt. Ezzel nagyon nem értek egyet, nem szeretnék szaporító lenni, ráadásul úgy gondolom, hogy a kutyának is jobb, ha ivartalaníttatom. Ugye igazam van?:) Szeretnék kitartani az álláspontom mellett, csak szeretnék egy kis megerősítést!
2012. márc. 3. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen,a helyes döntés az ivartalanítás.
2012. márc. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól gondolod! Elég sok rohadt szaporító van már ebben az országban!
2012. márc. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy igazad van. Nehogy hagyd magad lebeszélni róla!!!
2012. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen igazad van! Legyen ivartalanítva.

Ha meg azt akarnátok hogy pénz hozzon vissza azt nem lehet máshogy csinálni csak ha szaporítotok. Rendesen soha nem fog pénz hozni.

2012. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Mondd neki, hogy a kutyát csak 1,5 év múlva lehetne pároztatni. Addig mit csinál? Arról nem is beszélve hogy a kutya addig, meg a kiskutyák ellátása sokkal többe kerül mint amit fizetnek értük.
2012. márc. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, teljesen igazad van, és most ivartalanítsátok, mert szinte ilyenkor mindenhol akció van. Nincs már elég szaporított kutya?


[link]

2012. márc. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem jönne vissza az ára se, mert kb annyiért adhatnátok el, vagy kevesebbért, mint amennyibe a kicsik oltásai, kaja, és chipjei kerültek. Talán még veszteség is lenne.
2012. márc. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a felelősségteljes gazdikat:)

A párod nagyon rosszul látja a dolgokat, és adhatnál neki egy tockost, amiért a kutyátokon akar nyerészkedni.


Szóval ne hagyd magad lebeszélni, ha azt akarod, hogy a kutyátok minél tovább egészséges életet éljen veletek, akkor mindenképp műttesd meg.

2012. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sétálj be vele az állatorvoshoz, és kérdezd meg, hogy mennyi költséggel járna a két kutya egészségügyi szűréseit megcsináltatni, a vemhesség és egy alomnyi kiskutya korrekt állatorvosi ellátása, számoljátok hozzá, hogy mennyivel több tápot enne a szuka meg a kölykök, tegyetek félre egy kis pénzt arra az esetre, ha 50ezres császározás lenne a vége, aztán gondoljátok végig, hogy törzskönyvezetlen kölyökkutyákat mennyiért lehet eladni. Nem kell matematikusnak lenni ahhoz, hogy rájöjjetek, hogy ráfizetés lenne a vége.
2012. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondoltam, hogy ez a helyes döntés, de most már biztos vagyok benne, hogy mindenki egyetértett velem.:) Amint lesz egy kis bevételünk, viszem ivartalaníttatni a kutyust és nem hagyom magam lebeszélni!:) Még egyszer köszönöm mindenkinek!
2012. márc. 4. 06:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!