Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érti a kutya amit mondok?

Érti a kutya amit mondok?

Figyelt kérdés

Ha hívom akkor érti is vagy csak gondolja hogy neki szólok?

Télleg fekete-fehérbe lát a kutya?



2012. márc. 3. 21:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%

Persze, az enyém most tanul spanyolul.

Te hülye vagy?

2012. márc. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
22%

nem érti,csak egy idő után rájon...végülis megérti mert pl.mondod neki hogy gyere ide ,ezt nem érti de ha valoban odamegy akkor valoszinu hogy megdicseres es igy paroztatja hogy ha ezt mondod akkor oda kell mennie

es valoban szinvakok a kutyak

Bocsi,egy kicsit nyakatekert lett de remelem hasznat veszed :-)

2012. márc. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 d.pocok válasza:
51%
Nem ért sem magyarul, sem indonézül...stb. És a színeket sem tudják megkülönböztetni. (Egyébként ha szeretnél többet megtudni, legalább azért, hogy ne kérdezgess butaságokat, akkor nézz meg egy pár Ceasar Millan sorozatot. Nagyon jó, sokat lehet tanulni.)
2012. márc. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Színesben lát, csak nem pont úgy, mint mi.
2012. márc. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A kutya egy cselekvéshez köti a hallott szavakat.pl Te megtaníthatnád arra, hogy akár a "piros" szóra leüljön.

Színeket is lát a kutya.Csak nem úgy, mint Te.

2012. márc. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 mustafa33 ***** válasza:
Mikor azt mondom az aszonynak: -megfürdetem a kutyát, akkor aztán kereshetem. De ha oroszul mondom nem bújik el. Mit jelent ez? Oroszul nem tud (pedig lajka :D ), magyarul tud. Minden kék Golfnak örül, mert azt hiszi én jövök. nem látná a színt? lehet, de más árnyalatban látja és megkülönbözteti például a pirostól.
2012. márc. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

szia!


Én tél óta már azt hiszem, komolyan, hogy a mudim érti, amit mondok. Nagyon harapja a havat, és ezt sajnos teljes mértékben megakadályozni nem tudom. De amikor vittem ki vizet neki, és mondjuk kimentem egy óra múlva, jól megkergettük egymást, akkor csak annyit mondtam neki, hogy ne a havat egye már, hanem igyon vizet. És oda ment a vízhez. Azóta is, ha hazajövünk a sétából, ő egyből rohanna a hóhoz, de előtte szólok neki, hogy a vízből igyon. Akkor a vízhez megy. (meg is szoktam dicsérni ilyenkor)


Úgyhogy szerintem igen, néha, ki tudja következtetni egy kutya, hogy mit mondunk neki.

2012. márc. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Na akkor most jöjjön a nagy ledöbbenés...:)


A kutya érti, mit mondunk neki.

Olvas a mimikánkból, a gesztikulálásból, a hangsúlyból, a hangmagasságból, a szagunkból (!), és kiskora óta él egy adott nyelvterjedelmet használó közösségben - de ha nem kiskora óta, akkor is hamar megérti, mi merre hány méter, hiszen pont emiatt az évezredes alkalmazkodás miatt vagyunk szövetségesek. (bár ezt modern korunkban sokan kihasználják és a kutyát kutyába se veszik...)


Erről Csányi Vilmos írt egy kutatást, ő azt mondja, hogy a kutya szó szerint ért minket.


És nem csak azt, hogy "ül", mert társításos tanulással belevéstük.


Hadd meséljek egy sztorit példának:


4 kutyám van, hátul utaznak a csomagtartóban, ha autóval megyünk kirándulásra.


Ez egyikőjüknek nem annyira tetszik, mert nyáron megszokta, hogy az ölemben utazik az anyósülésen. (Erre technikai okok miatt volt szükség...)


Szóval most, hogy hátul kell lennie, egész odaúton ugat de valami idegtépő frekvencián.:D


Egyszer kínomban azt mondtam, hogy jól van, visszafelé ülhetsz az ölemben.


A kutya 3 "boldog vagyok, alig várom" nyüszítés után elhallgatott és nyugiban várt hátul.


Megérkeztünk, sétáltunk, amikor visszaértünk, szokás szerint nyitom a csomagtartót és mondom a varázsszót:

autó, hopp!

Mindenki beugrik, kivéve a kis ugatóbajnokot (aki egyébként mindig elsőnek ugrik be).

Ő csendben ül az anyósüléses ajtó előtt és izgalmában a földön sepreget a farkával, mellső lábaival toporog és hol rám, hol az ajtóra néz...:D


Természetesen álltam a szavam...:)



Soha nem használtam előtte ilyen szavakat, pláne nem parancs formájában...

Még a hangsúlyom értelmezéséhez is olyan bonyolult dolgokat kellett megértenie, hogy bosszankodom, de áldásom rá...


Kismillió ilyen sztorim van, és egyébként mindig beszélek a kutyáimhoz.

De még a macskáimhoz is! Aki már 3 éve van velem, úgy hallgat rám, mintha kutya lenne.


Szerintem messze alábecsüljük a kedvenceink képességeit...:)



Amúgy meg a kutya minden színt lát, csak van 4 szín, amiket kever. (mármint hozzánk képest.)

Most nem emlékszem pontosan, a lilát, a sárgát, talán a pirosat,... a negyedikre tippem sincs.:)

2012. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

a szavainkat természetesen nem érti és soha nem is fogja, gesztusainkat, szemünk mozgását, vérnyomásunkat, szagunkat, finom biokémiai reakciókat, gondolati képeinket(szándékunkat) képes érzékelni ösztönei szerint-cselekménytársítása rövid időn belül történik max.2-3 másodperc így ezen keresztül is következtet(így képes akár 200-300 szót is megtanulni, de ehez kell cselekmény és egy pozitív vagy negatív élmény a rögzítéséhez, bevésődéséhez)-viszont képzelőerő híányában nem ír történeteket, a "jelenidőben él", nem képzelődik mint mi emberek(mint pl. Csányi Vilmos:-), figyelme nem a múltra és nem a jövőre irányul....

az emberi látás is alapvetően 3 szín keveréséből alkot minden színképet(vörös, sárga, kék) ezzel szemben a kutya mindent 2 színből képez le(kék és sárga) tehát érzékeli a színeket és a színek közti különbséget

2012. márc. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Akkor le kellene tisztázni, hogy mit jelent az a fogalom, hogy "érti"? Számomra azt jelenti, hogy ha bizonyos keretek közt mondok valamit neki, akkor arra szándékaim szerint reagál. Akár teljes mondatot is mondhatok, ha van benne 2-3 olyan szó, aminek ismeri a jelentését, akkor úgy reagál rá, ahogy én azt szerettem volna. Főleg, ha még testbszéddel is rásegítek. Kb. mint amikor egy idegen nyelvből nulla a nyelvtani tudásom de azért van egy párszáz szavas szókincsem, és azon a nyelven mondanak nekem valamit. Ha felismerek néhány szót, érzékelem a hangsúlyt és beillesztem az adott szituációba, akkor mmég az is lehet, hogy komolyabb nyelvi tudás nélkül is "megértem", hogy mit akarnak tőlem.
2012. márc. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!