Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy kutyust?...

Nagyon szeretnék egy kutyust? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék egyet a szülinapomra kérni, csak az a baj, hogy sorházban lakunk, és már így is van 3 kutya itt. Egyik oldalról 2 beagle, az egyik kan másik szuka, a másikról pedig egy westie, aki kan. Szerintetek mennyire lennének itt nagy ugatások? Vagy megszoknák egy idő után egymást? Illetve akkor milyen fajtát, és neműt kéne szerintetek? Mindenképpen kinti fajtát szeretnénk.
2012. márc. 3. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

3 kutya nem elég egy sorházba???

NEM KELL MÉG 10????

2012. márc. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A neme szerintem másodlagos, ha csak nem pl egy német juhászról van szó, mert a kanoknak kicsit macerásabb a tanításuk. Én mindenképp ivartalaníttatnám nemétől függetlenül.

A fajta attól is függ mennyi időt szánsz naponta a vele töltött időre(gondozás, tanítás, séta, játék), mekkora legyen felnőtt korában, szeretnél-e vele valamit sportolni, mennyi pénzt tudsz szánni havonta a kutyára(nem mindegy, hogy pl kutyakozmetikushoz kell vinni vagy sem, ill. nagy termetű vagy kicsi a táplálása miatt) . 10-15 évre választasz társat, így ezeket jól meg kell fontolni. Ezek után tudunk választ adni a kérdésedre.

Jól szocializált kutya esetében nem lesz folyamatos ugatás, de azt nem lehet megjósolni, hogy a többi hogyan fogadja.

2012. márc. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Az a 3 kutya nem az enyém, kerítéssel el van választva, szóval semmi közöm hozzájuk. Miért ne lehetne egyel több?!

Második: Köszi a választ. Én úgy gondoltam, hogy mivel májusban van a szülinapom, ezért főleg az elején (nyáron) jó sok időm lesz vele foglalkozni. Ha elkezdődik szeptemberben a suli, akkor is biztos, hogy kimegyek hozzá játszani, és minden nap mennénk sétálni, mert így legalább ráveszem magamat is a mozgásra. Az alap dolgokat biztos, hogy megtanítom neki, de pl. kutyakiképzőhöz nem tudnánk járni, ahogy kutyakozmetikushoz sem, mert nincs a környékünkön ilyen. Kajálásnál pedig arra gondoltam, hogy nem szeretném nagyon a konzervre szoktatni, hanem kapna tésztát, meg ami itthon marad, mondjuk nem tudom egy kutyust mennyire lehet olyanokhoz szoktatni?!

2012. márc. 4. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!