Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik hogy nem bírják az...

Létezik hogy nem bírják az energiánkat?

Figyelt kérdés

Nagyon erős temperamentumú emberek vagyunk férjemmel!

Bármilyen kutyát haza hoztunk mindegyik félt tőlünk,meghunyászkodtak!

Volt egy staffink ami ha rászóltunk maga alá vizelt!

Soha,TÉNYLEG SOHA nem vertük egyiket sem,de ha kellett erélyesen rájuk lettek szólva!

Egyszerűen tök mindegy honnan,milyen fajtát,milyen vérmérsékletű kutyát hozunk haza,mindegyik besz*rivá,megadóvá válik!

Nagyon szeretjük az állatokat,és egyébként ők is minket!

Tehát ismerősök kutyái vagy akár az utcán is,simán oda jönnek,össze ugrálnak,nyalnak,örülnek nekünk!

Jah és még mielőtt megismertük egymást ő is tartott kutyát évekig(!!) meg én is felneveltem egy cicát és soha egyikünknél sem volt ilyen probléma!

Ne tartunk kutyát?Vagy erre mit tudtok mondani?


2012. márc. 4. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a megadó és félénk kutya azért két külön dolog....most mégis melyikről van szó, az indulatos emberek mellett sokszor idegronccsá válnak a kutyák(ők ezt erőszakként élik meg), a végtelenségig nem tudják ezt elviselni, ha szereted a kutyákat akkor csillapodj le, nyugodj meg!
2012. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ne úgy értsd hogy ordítozunk naphosszat meg vagdalkózunk!

Hanem érződik rajtunk hogy nagyon erélyes emberek vagyunk!Ezt az emberek is észre veszik,nem csak az állatok!

Amúgy nagyon harmonikusan élünk és türelmesek vagyunk az új jövevényekkel!

Úgy értem hogy pl az egyik kutya írtam hogy maga alá vizelt,a másik állandóan behúzta a nyakát ha nyúltam felé,pedig esküszöm sose bántottam/tuk!A harmadik ha már csak úgy rá néztem kullogott a helyére!

A megadót se jó értelemben írtam!Csak nem tudtam hogy fejezzek ki magam hogy értsétek!

2012. márc. 4. 17:55
 3/13 anonim ***** válasza:
Egy jó idegrendszerű kutyának Ti volnátok az ideális gazdi, aki mellett boldogan és nyugalomban élhetné le az életét, akiktől megkaphatja a számára szükséges és megnyugtató irányítást! A kutyának határozott, karizmatikus, következetes és igazságos vezetőre van szüksége! Ha Ti ilyenek vagytok, akkor a jó idegrendszerű kutyának nyílttá, kiegyensúlyozottá és határozottá kellene válnia mellettetek.
2012. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen,én is így gondolom!Külön külön nem is volt baj az állatokkal,de amióta együtt vagyunk...

lehetséges hogy sok a kettőnk energiája egyszerre az állatoknak?

2012. márc. 4. 18:51
 5/13 anonim ***** válasza:
Dehogy! A falkát is az alfa PÁR vezeti. Nincs jelentősége, hogy hány dominánsabb egyed áll felette a ranglétrán, neki ez a természetes állapot.
2012. márc. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy mutatják a megadás jeleit, nem baj. Ha viszont kimondottan tartanak tőletek, az lehet, hogy amiatt van, hogy nem viselkedtek következetesen, kiszámíthatatlanok vagytok a kutyák számára, sosem tudhatják, milyen reakciót fog kiváltani belőletek az aktuális viselkedésük. Az is okozhat ilyet, ha túlzottan korlátozzátok, "elnyomjátok" őket - én is átestem ezen, azt hittem, hogy fegyelmezek, közben a kutya minden mozdulatát irányítani akartam. Aztán felnőttem, és rájöttem, hogy ez nem jó, megsínyli a kutya önbizalma, ha mindenért rászólnak.
2012. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

És Kedves Utolsó,mit javasolsz megoldásnak?

Esetleg konkrét példa?

Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 5. 14:21
 8/13 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mi a probléma :) Kétfélét mondtam, és nem ugyanaz rájuk a megoldás.
2012. márc. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát kiszámíthatatlannak semmiképp nem mondanám magunkat!

Ha egyszer kap szidást az utcán felszedett kajáért,akkor máskor sincs megdicsérve érte!

2012. márc. 5. 16:23
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem csak ezt értem kiszámíthatatlanság alatt. Hanem hogy például kis rosszaságokért kis büntetés jár csak, vagy mindent "elemi erővel" megtoroltok? A kutya azért érzi magától is, hogy mennyire "főbenjáró" bűnt követett el, és ha nagyságrendekkel nagyobb a büntetés, akkor nem érti, hogy tulajdonképpen mit csinált rosszul, összezavarodik, mert nem tudja kiszámítani a reakcióitokat.
2012. márc. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!