Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem bírják felfogni a...

Miért nem bírják felfogni a kutyások, hogy NEM MINDENKI SZERETI A KUTYÁKAT?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy a legtöbb kutyás vissza se hívja a kutyáját, ha az elkezd őrült tempóban rohanni felém...?


Jó, tudom, valószínűleg nem harap meg, de nekem nem kötelességem eltűrni, hogy megszaglásszon/nyaljon/stb a kutya. Aztán meg vérig van sértve a gazda, ha odaüvöltök, hogy hívja vissza és ha nem teszi ("Nem harap a kutyus"), akkor elküldöm melegebb éghajlatra a kutyájával együtt.


2012. febr. 27. 11:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt velük kéne megbeszélni, én speciel erre nem tudok neked válaszolni, hogy más miért nem hívja vissza a kutyáját.
2012. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt náluk reklamáld, én oda sem engedem a kutyámat olyan emberhez, aki nem "kutyás"
2012. febr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez különben nem csak szeretetről meg nem-szeretetről szól, hanem lakott területen köteles a kutyáját pórázon tartani. Különben szabálysértést követ el. Másfelől viszont az állattartó köteles úgy tartani az állatot, hogy az másokat ne zavarjon és ne jelentsen veszélyt senkire nézve.


Különben, a lovamhoz is oda szokták engedni, de akkor már nem tudom, mit szólnának, ha a ló például véletlenül rátaposna a kutyára, miközben az acsarkodva ugrál a ló körül.

2012. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
81%

Mert rengeteg kutyatartó carik bele, hogy a kutyája mit csinál...nem nevelik, így visszahívni sem tudja...nálunk is a Duna-parton sokan a kutyájuk mögött 50-100 méterrel kullognak, a kutyájuk meg már odarohant hozzánk. Jó esetben csak játszani akar, de sokszor előfordult, hogy kötekedett az enyémmel és majdnem balhé lett belőle :(

Én mindig láb mellé hívom az enyémet, ha nagyon előrefut és jönnek szemben, vagy mennek előttünk emberek, főleg ha kisgyerekkel...

Nyáron, amikor a part menti réten összejövünk sokan 8-10, de akár 15 kutyával délutánonként, akkor a legtöbb gazdi dumál, partizik, kutyák meg mennek a szélrózsa minden irányába...sokszor játék közben gyerekek mellett robognak el, idős embert löknek fel majdnem...én azért nem tudok jóízűen beszélgetni ilyenkor, mert fél szemmel mindig a kutyámat lesem.

Bár bevallom, hogy néha előfordul, hogy labda dobásakor későn veszem észre az embereket, és tőlük kb. 10 méternyire fut el Argos a labdáért...ilyenkor egy mosolygós "elnézést" csodákat tud művelni :D

2012. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%
Lóhoz -még pónihoz is- kutyát odaengedni tényleg veszélyes,mert nem egy súlycsoport.Kb. mint a medveölő kontra csivava
2012. febr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
Az emberek - főleg az egyszerűbb kiszerelésűek - általában nincsenek tekintettel mások véleményére. Ez ugyanaz, mint amikor letekert ablakkal bőgeti valaki az autójában a Fásy-mulatót, vagy érdektelen arccal ordítatja a villamoson a gyerekét, vagy viszi el mások lakásába a kutyát, macskát, kisdedet... és persze mindig ő sértődik meg, hogy mekkora nagy bunkó vagy, ha nem viseled örömmel, amit ő szeret, vagy helyesnek tart. Nem tudok erre egyszerű gyógymódot ajánlani, az ilyen emberek nehezen, vagy nem meggyőzhetők, tehetetlen vagy velük szemben.
2012. febr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én vissza szoktam hívni, de sajnos nem ez a jellemző.

Nekem is van olyan mint Szilvinek, h túl későn veszem észre az illetőt és sajnos már repül a bot, akkor én is egy elnézést-el szoktam zárni, ne hibáztassa azért a kutyát, mert én vok a béna :)

2012. febr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy rohadt egyszerű a dolog! Aki vissza tudja hívni, az vissza is hívja. :) Aki tudja magáról, hogy esélytelen a kutyájával szemben, az meg veled próbál meg szót érteni, hogy "nem bánt"... Mi a lovakhoz vagy oda se megyünk, vagy ha beszélgetni akarunk a lovassal, akkor megkérdezzük, hogy nem fél-e a lova a kutyáktól? A legjobb az lenne, hogy ha nem behívható a kutya, akkor le se venné pórázról!
2012. febr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%

Velem pont fordítva van. Miért nem bírják felfogni az emberek, hogy a kutyám nem köztulajdon? :-)


Én csak pórázon sétáltatom, elengedni utcán nem szoktam. A sétánk abból áll általában, hogy haladunk másfél métert és megállunk, mert valaki kérés-kérdés nélkül elkezdni simogatni a kutyát. Így másfél méterenként megállás van, és poroszkálunk, mint a mozgássérültek. A 15 perces sétából lesz egy 2 órás séta. Ha rászólok valakire, kő kövön nem marad, el vagyok hordva mindennek. De ha gyerekre szólok rá, akkor apokalipszis következik, rám támad egy pereputty. És hiába nem állok meg mikor simogatják a kutyát, az idegesít, hogy kérés nélkül megsimogatják. De amúgy meg legtöbbször megállok, mert a kutya megáll.

2012. febr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell gorombának lenni. Ha kedvesen azt mondja, nem harap, te is mondd kedvesen, hogy de te azt sem szereted, ha nyálas lesz a ruhád vagy szőrös, és megkéred, hogy hívja el. Köszönöd.

:)

2012. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!