Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves labradoromat hogy...

2 éves labradoromat hogy tanítsam meg, hogy mikor szólok neki, akkor odajöjjön?

Figyelt kérdés

Szólok neki, hogy: gyere(udvarban) és akkor odajön, de néha nem, elmászkál, meg ilyenek.

Hogyan tanítsam meg, hogy tényleg odajöjjön?MErt akkor el tudnám engedni a mezőn, meg úszni a tóba, de nem merem most, mert félek, hogy elveszik.



2012. márc. 4. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vigyél jutalomfalatot.

Figyeld meg, hogy éppen nem szaglászik, csak akkor hívod be.

Amikor szaglászik figyelmen kívül fog hagyni valószínűleg.

Ne ijedj meg és ne keseredj el.

A behívást (hangos "HOZZÁM" vezényszóval) fogod kezdeni.

Közben kezdj el szaladni az ellenkező irányba, amikor már figyel rád és kiabálj közben.

Minden kutya imád fogócskázni, ezért követni fog.

Mikor utolér állj meg és ültesd a kutyát.

Amikor megnyugodott (pár másodperc), dicsérd és jutalmaz.

Ha jól csinálta, akkor még egy dicséret és mehet ismét szaladni.

Kezdődhet elölről majd és mikor úgy érzed.

2012. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak az a probléma, hogy nem szoktam elengedni, mert hát félek, hogy nem jön vissza.

2012. márc. 4. 21:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Keress rá itt gyakorikérdéseken meg google-n is, hogy "behívás", rengeteget olvashatsz róla.
2012. márc. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vissza fog menni, ha így csinálod ahogy mondtam!
2012. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Majd megpróbálom ha jobb lesz az ídő, remlem menni fog.
2012. márc. 6. 15:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Bizalom és a szeretet meghozza a gyümölcsét.

Az enyém igaz roti-németjuhász keverék, de a nyári táborban a 32 vadidegen gyerekekkel játszott szabadon.

A tanárok besz@rtak tőle, még a sógornőjelöltem is, de a gyerekek nagyon élvezték.

Sok ilyen jellegű kutyát még a gazdája sem meri fegyelmezni.

Nagyon fontos a kutya szoktatása.Bár már a tied két éves, de sokat vidd emberek közé és "szocializáld".Szükséges a rengeteg idegen megszaglászása, érintések és kontaktusok.

Az enyémet egy tacsi is képes megkergetni, addig amíg azt nem mondom neki.Ez egy játék számára.

Rengeteg gazda cseszi el a kutyáját olyan idiótára, mint ő.

Nekem még az kutya iskolában az oktató sem adott igazat, amikor kutyát neveltem.Aztán rá kellett jönnie, hogy 7 hónaposan fegyelmezettebb és intelligensebb, mint a többi több éve ott tanuló kutya.

Szóval olyan lesz a kutya, amilyen a gazdája.Ne félj elengedni rengetegszer kivinni és ne félj dicsérni.Ha jól csinálja, akkor a jutalma szabadon való szaglászás legyen!!!

Más:

Van egy roti a munkatársamnál, ugyanaz a szoftver, mint az enyémben.

Csak egy emberre hallgat a családjukból igazán.A többieknek is szót fogad, de nem mindent csinál meg nekik.Mivel ők nem olyan módon közelednek a kutyához.Érdekes, hogy nekem mindent megcsinál, még olyanokat is, amit az igazi gazdájának sem.

Alap dolgokat, de ők sosem jártak iskolába.

Magától ül, fekszik és marad.

2012. márc. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 adam187 ***** válasza:

Ezt még fiatalabb korában kellett volna megtanítani, mert ha elfut akkor még utoléred, most már nem biztos. De viszont sose késő. Én azt tanácsolom merd elengedni az udvaron kívül is és ott gyakorolj vele, máshogy ezt nem lehet. Meg ha mást is tanítasz neki, akkor azt ne a ház mögötti udvaron csináld, mert az az "Ő" területe, lehet hogy ott megfogja csinálni, de az utcán már nem rád fog figyelni és nem fogja megcsinálni. Ha nem otthon tanítod akkor mindenhol megcsinálja majd amit mondasz. A lényeg hogy nem szabad félni, bízni kell magadban, de főleg a kutyában.

Sok sikert!

2012. márc. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, majd megpróbálom, akkor majd irok, hogy mi volt.
2012. márc. 9. 16:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem 100%-osan behívható, akkor el ne engedd mezőn, réten... Csakis zárt helyen. Lehet kapni 5-10m-es pórázt, vagy hegymászókötélből könnyen csinálhatsz is egyet, azt tedd rá, olyan helyen ahol elengednéd. Ha hívod és nem jön, rántasz egyet rajta (nem rángatod, 1határozott rántás). Ha odament, hatalmas dícséret, jutalomfalat, majd elengeded. Ezt így lehet gyakorolni, de ne 2-3percenként hívd magadhoz, mert akkor meg fogja unni. Ha már biztosabb vagy a dolgodban a pórázt se kell tartanod, de mégis könnyebben meg tudod fogni a kutyát, ha el akarna futni. És a behívás ne úgy nézzen, ki, hogy pl Buksi gyere, gyere, gyere, gyere...., Hanem Buksi gyere! 1x maximum 2x kell határozottan kiadni a parancsot.
2012. márc. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Láttam a Freshnapfba párezerér 20m-est, az jó?Akkor majd azzal megpróbálom.
2012. márc. 9. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!