Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bischon kutyám buszon szajkosa...

Bischon kutyám buszon szajkosar nélkül vihetem?

Figyelt kérdés
Olyan kicsi szája van ...nem találok rá valót.... Muszáj szajkosarat viselnie??

2012. márc. 5. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Kézipoggyászként szállítod, akkor talán nem kell rá. De van olyan vezető, aki követeli. Ilyenkor egy géz darabbal is be tudod kötözni neki
2012. márc. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha boxban viszed, nem kell rá, meg úgysem látják, hogy van-e rajta. Az hogy viheted-e szájkosár nélkül szabadon, a buszos jófejségétől függ.
2012. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Akiteki ***** válasza:
Egyszer hisztizett az ellenőr, hogy a 4 hónapos tibetimen nem volt szájkosár a villamoson. Az első boltban megvettem a legnagyobb szájkosarat, amit kaptam és beleültettem a kutyát. Nem lehet belekötni, rajta van:))
2012. márc. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!:) majdviszek gézt és mondom hogy nimcs rá való Szájkosár nehogy ne engedjenek fel
2012. márc. 5. 13:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha boxban szállítod nem kell. Amúgy minden tömegközlekedési eszközön kötelező kutyára póráz, szájkosár, oltási könyv. Legfeljebb veszel egy szájkosarat, ami csak kicsit nagyobb rá és viszed azt is magaddal. Általában nem kérik, hogy rakd rá, de volt már olyan, hogy addig nem engedtek felszállni buszra amíg nem raktam fel a törpe tacskómra a szájkosarát (aki a táskámban ücsörgött, mert nem volt annyi kezem, hogy még a kutya pórázát is fogjam).

Amúgy nem bántani akarlak, de a hangsúly azon van, hogy kutya. Akkor vannak rá vonatkozó szabályok, mindegy, hogy bischon, vagy komondor. Mivel ez szabály és vannak olyan ellenőrök akik már csak kekeckedésből is belekötnek mindenbe jobb az ilyet betartani a kellemetlenségek elkerülése végett.

2012. márc. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én haltit (szájszíj) vettem, nem szóltak semmit, mert van rajta valami. Ha jön ellenőr, kicsit meghúzod, és feszes lesz. És azt állíthatod, elég nagyra nyúlik, nem növi ki. Neki a legkisebb méret kell úgyis. Sok-sok finom falattal szoktasd hozzá, eleinte azonnal vedd is le, hogy megszeresse, ne ellenkezzen. Én úgy adom rá, hogy egy virsivel "átcsalom" az orrát a hurkon.
2012. márc. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!